poster

Tísňová linka

 • USA

  Call, The

 • SK název

  Tiesňová linka

Thriller / Krimi

USA, 2013, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (551)

 • iKosser
  ***

  V pohodě, filmem se však nese mně tolik nelibý feministický podtext..ne moc, ale je tam cítit. Jinak svižný příběh, kamera taky fajn, Halle Berry je pořád ve formě a ta mladá bloncka taky pěkná. Nenáročný thriller.(24.6.2013)

 • jafuska
  ***

  Velmi důležitá práce na tísnové lince 911, jde zejména o velmi náročnou práci na psychiku, kdy člověk musí každodenně řešit různé případy a pomoci lidem, kteří jsou v nouzi, a potřebují jejich pomoc, určitě to není lehká práce, a ne každý by ji mohl dělat, v tomto filmu je zejména ukázaný jak člověk může být ve stresu, a s nasazením vlastního života, aby zachránil potencionální obět, první půlka filmu hodně zdařilá, v poslední půl hodině už tempo pomalu ztrácí dech, ale pořád je to slušné drama, a nechá diváka v očekávání jak to asi dopadne,(11.7.2013)

 • sWONDER
  ***

  Solídni thriller s veľmi zaujímavého prostredia, ktorý síce ničím neprekvapí ale ani neurazí. Dobrý spád aj napätie a pekne dusná atmosférou na konci. Nevadilo mi ani rôzne klišé a „náhody“, teda až tak veľmi. Herecké obsadenie dopadlo výborne a hlavne psychopat bol poriadne slizký, tak ako ma byť. Nenudil som sa, až by som dal aj 4, ale nejde to. Príliš obyčajné.(8.10.2013)

 • redwik
  ****

  Tuto úplne súhlasím (a to sa stáva málokedy) s verbalovym komentárom. Presne tak, film bol plný dokonalých náhod, ktoré pomohli vyšetrovateľom, a plný perfektného načasovania. Nejaké tie nelogické rozhodnutia, ktoré Halle Berry ako operátorka tiesňovej linky urobila sa dajú prepáčiť. A film pekne odsýpa, až sa odrazu dostaneme ku koncu, ktorý nie je až tak prekvapivý, ale isto by som ho nenazval cliché. A ešte jedna poznámka (rada) na záver: film je jemne strašidelný, krvavý a nechutný, čiže ak ho pozeráte so svojou priateľkou o desiatej večer, očakávajte noc bez spánku. Poznám to z vlastnej skúsenosti.(10.10.2013)

 • Pavel82
  ****

  Podobných filmů jsem viděl už snad stovky! Tak proč na to pořád koukám? Důležitější otázka... Proč se mi to sakra pořád líbí? Vejce nebo slepice? Ach, ty nezodpověditelné otázky.(10.10.2013)

 • waska
  ***

  Překvapivě dobrý a zajímavý film, se sice jednoduchou, ale o to víc napínavou zápletkou.(18.10.2013)

 • Margerie
  ****

  Ale no jo, je to plné hluchých míst, nedotažených scén, (nejen) Jordanina nelogického jednání, jo, ten konec je hloupatej (ale když už na něj došlo, čekala jsem ho snad ještě pitomější), ale já se fakt bavila, celou dobu mě to udrželo v napětí, Abigail si mě jako herečka fakt získala, Michaelovi role sedla jak hrnec na vykopnuté zadní světlo... :-) Takže i z toho rozlitého mlíka (pardon, bílé barvy) jsou nakonec čtyři hvězdičky, však každý máme svoje "guilty pleasures", ne. :-)(29.10.2013)

 • E lan
  ****

  Nadprůměrné hodnocení za výborný začátek, skvěle nápínavý střed filmu a vůbec celkovou atmosféru a spád. Škoda jen toho opravdu špatného konce, ten si tvůrci mohli odpustit. Přesto dobré pocity převažují.(17.11.2013)

 • anitae
  ****

  Práce operátorky 911 je někdy opravdu náročná, a na konci se mohly holky vyřádit víc:) Napětí tam bylo, logika sice místy trošku pokulhávala - ale hoďka a půl utekla jako voda. 4*(23.11.2013)

 • TSZ
  ***

  Thrillerová jednohubka, která rozhodně neurazí, ale o nic nezapomenutelného se také nejedná. Místy značně nelogické, což u tohoto typu filmu docela vadí, ale napnuté nervy povětšinou mít budete.(12.1.2014)

 • alienemo
  ****

  Škoda toho záveru. Bolo by 5 hviezd. Takto musí jedna dole. Film od začiatku výborne buduje atmosféru. Nápadité prostredie a dej, minimum logických chýb. Postupy operátorky, ktoré môžu pomáhať aj škodiť. Vynikajúca Hale Berry. Slušný výkon Abigail Breslin. Dej napínavý, ale ako som už spomenul, škoda konca, ktorý spadol do priemerného klišé so všetkými možnými logickými lapsusmy a inými predvidateľnými neduhmy.(28.1.2014)

 • ER

  Začalo to velmi dobře a vykopnutí koncového světla byl dobrý nápad. Vlastně i ten s barvou, ale od tě chvíle nápady došly tak, jako došla barva, kterou stejně nikdo neviděl. Policie plni roli křoví a i ten méně důvtipný divák vytuší další dění. Hláška na závěr "jseš přece operátorka, to nemůžeš" to definitivně pohřbila. Zaporáka i celkový dojem.(13.3.2014)

 • Kejf.
  ****

  A to jsem si myslela, ze mam narocnou praci...Nevim, jak na treba na druhy, ci treti zkouknuti tenhle snimek zaujme, ale na prvni a v kine - no narez!(12.5.2013)

 • TommyDiamond
  ****

  Asi nejvíc mě těší, když jdu z kina s tím pocitem, že moje těžce vydělané peníze nebyli použity nadarmo. Tísňová linka plní všechny požadavky atraktivního a napínavého thrilleru. Film přitahuje naši pozornost díky psychopatickému násilníkovi (Michael Eklund), který unáší mladé dívky ( ve filmu Abigail Breslin). Kladným polem je zde operátorka tísňové linky Halle Berry. Ta se nakonec rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou... (+) 1- Nahlédnutí do práce pracovníků tísňové linky, 2- výkony herců, 3- přímočarý, nekompromisní průběh, 4-konec filmu. Ten mě potěšil. Dávám čtyři hvězdy....(1.6.2013)

 • MiTrAnDiR
  ***

  Je to pozeratelne,no mam pocit akoby v Hollywoode dochadzali postavy vrahov...tento profil sedi i na Maniaka.Scena z vlasmi sa opakuje v oboch filmoch.Vykon Berryovej netreba komentovat,postavu zahrala vieruhodne(13.6.2013)

 • Brmbolec
  ****

  Solídny thriller, ktorý nám ponúka napínavú jazdu až do konca. Avšak scenáristi stavili posledných 20 minút na typické stupídne americké vyvrcholenie deja a preto dávam jedniu hviezdičku dole :)(15.6.2013)

 • Smidak
  ***

  Nebýt toho těžce nedůvěryhodného konce, dal bych za 4*.(16.6.2013)

 • kiros179
  ***

  Vcelku zajímavý námět, první dvě třetiny opravdu solidní zábava. Bohužel ke konci totálně zabité - klasická dávka nelogičností a klišé, až mě to opravdu zaráželo (spoilers): chci zavolat 911, telefon mi spadne do podzemního úkrytu - jdu pro něj - není signál - nevylezu ven a zavolám, ale jdu to rovnou prozkoumat. / policie vletí na místo kde se možná nachází unesená, nic nenajde - pár hodin poté tam sama operátorka chodí s baterkou v ruce jak kdyby to nebylo možné místo činu atd atd Dobrá, možná jsem tak trochu hnidopich, ale takové účenové chování, mě v těchto filmech opravdu vadí. Na jedno podívaní? Proč ne.55%(17.6.2013)

 • Ernie_13
  ****

  Skvelý napínavý thriller, aké vás donútia zadržať moč až do konca filmu! :D ...škoda, len posledných 2 minút, keď záver ubral z môjho hodnotenia dobrých 20%.(19.6.2013)

 • kenileja
  *****

  Psychicky náročný a vyčerpávající thriller, jehož sledování mě maximálně zatáhlo do děje. Vysoce přesvědčivý výkon Halle Berry, znamenitě vybraný únosce a spád filmu z něj dělají jeden z nejlepších, co jsem v poslední době viděl.(11.8.2013)