poster

Tísňová linka

 • USA

  Call, The

 • SK název

  Tiesňová linka

Thriller / Krimi

USA, 2013, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (571)

 • vojtylla
  ****

  Halle Berry nemusím a film obsahoval řadu nelogičností, ale i tak mě dost bavil. Stopáž je tak akorát, záporák přesvědčivej, zkrátka rozumně strávenej večer!(3.6.2014)

 • haWranka
  ***

  Je to sice klasické téma o úchylákovi, jeho oběti a kladné postavě, která pomáhá, ale že je to natočené tak napínavě (promineme pár nelogických okamžiků) a herci se moc snažili, řadím tenhle počin mezi ten vyšší průměr v žánru. Konec jsem taky čekala typicky klišoidně americký, ale tohle mě vcelku překvapilo.(17.8.2014)

 • smetyl
  ****

  Přímočarý thriller s neskutečně rychlým spádem a ani jediným "hluchým" místem, kdy by se nic nedělo. Halle Berry je zamětnankyně na centrále americké tísňové linky 911. Její denní rutinou je vyřizovat hovory o pomoc, jednou však její vinou přijde o život mladé děvče a operátorka si uvědomí, že její handsfree je jako ruka, kterou třímá v rukou osud každého jednoho člověka, co se k ní dovolá. Její rozhodnutí vybírají mezi životem a smrtí. Halle tíží mysl a práci opouští. Stane se instruktorkou, jednou se náhodně ale nachomýtne k jednomu telefonátu unesené dívky, která volá z kufru jedoucího auta. Halle přebírá velení a vloží všechny svoje zkušenosti do záchrany mladého děvčete. Postupem času se ukáže, že mezi dívkou, jež je vězněna v kufru a dívkou, která kvůli Halle zemřela je spojitost a rozbíhá se pátrání. Přiznávam, že mě dostalo co všechno dokázala operátorka vymyslet, aby dívku zachránila. Béčkovost a menší hra na city byla znát ale ne natolik a podrážela nohy celému filmu. Také propojení centrály a policie, hasičů apod. mě odrovnalo, jak je všechno promakané natolik že během minuty jsou všichni spraveni o všech detailech a případ nouze se může začít hned řešit. Nikterak perfektní ale přesto hodně zábavný a nervy drásající snímek končí nečekaným finále, které mi přišlo jako důstojné ale nijak moc originální nebo překvapivé. http://www.youtube.com/watch?v=ik-C5uPcn_E(12.5.2013)

 • Kejf.
  ****

  A to jsem si myslela, ze mam narocnou praci...Nevim, jak na treba na druhy, ci treti zkouknuti tenhle snimek zaujme, ale na prvni a v kine - no narez!(12.5.2013)

 • Snake.Charmer
  **

  Hitparáda klišé, debility postav a přepálených emocí. A nechybí ani ultraamerický záběr na Halle Berry a vlajku s hvězdami a pruhy. Ale abych nebyl jen kritický, občas se této thrillerové tuctovce podaří vykřesat trochu toho napětí.(13.5.2013)

 • TommyDiamond
  ****

  Asi nejvíc mě těší, když jdu z kina s tím pocitem, že moje těžce vydělané peníze nebyli použity nadarmo. Tísňová linka plní všechny požadavky atraktivního a napínavého thrilleru. Film přitahuje naši pozornost díky psychopatickému násilníkovi (Michael Eklund), který unáší mladé dívky ( ve filmu Abigail Breslin). Kladným polem je zde operátorka tísňové linky Halle Berry. Ta se nakonec rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou... (+) 1- Nahlédnutí do práce pracovníků tísňové linky, 2- výkony herců, 3- přímočarý, nekompromisní průběh, 4-konec filmu. Ten mě potěšil. Dávám čtyři hvězdy....(1.6.2013)

 • jupisova
  ****

  Tady váhám mezi čtyřmi a třemi hvězdami ....celkem se mi to líbilo , ale ke konci mi to přišlo směšné.... Možná až něco podobného zažiju ,tak se mi to víc zaryje pod kůži....to se ale rouhám.....a a tak dám čtyři . A já bych si s ním víc pohrála, holky !(11.6.2013)

 • onlavu
  *

  Nepřesvědčivý, předvídatelný thriller se slabými hereckými výkony (jak šílence, tak i operátorky). Nuda...(18.6.2013)

 • ISAJ
  **

  Má to tak trochu amatérske spracovanie, ale aspoň to tempo je svižné, a s pomocou občasných hororových prvkov dokáže udržať divákovú pozornosť. Podobných filmov s touto tématikou tu bolo už veľa a lepších. The Call je film tak na jedno pozretie niekedy v stredu večer medzi prepínaním v televízii. 2.5/10(20.6.2013)

 • iKosser
  ***

  V pohodě, filmem se však nese mně tolik nelibý feministický podtext..ne moc, ale je tam cítit. Jinak svižný příběh, kamera taky fajn, Halle Berry je pořád ve formě a ta mladá bloncka taky pěkná. Nenáročný thriller.(24.6.2013)

 • jafuska
  ***

  Velmi důležitá práce na tísnové lince 911, jde zejména o velmi náročnou práci na psychiku, kdy člověk musí každodenně řešit různé případy a pomoci lidem, kteří jsou v nouzi, a potřebují jejich pomoc, určitě to není lehká práce, a ne každý by ji mohl dělat, v tomto filmu je zejména ukázaný jak člověk může být ve stresu, a s nasazením vlastního života, aby zachránil potencionální obět, první půlka filmu hodně zdařilá, v poslední půl hodině už tempo pomalu ztrácí dech, ale pořád je to slušné drama, a nechá diváka v očekávání jak to asi dopadne,(11.7.2013)

 • Don82
  ***

  Slušný přímočarý thriller, natočený ve stylu klasik z 90. let. Nejde sice o nějaké mega psychologické terno a občas jsou zde dost logické úlety, ale svoji atmosféru to má. Plus klišé, občas i úsměvné. The Call na první pohled opravdu vypadá jako naivní, béčkový film, ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že druhá linka snímku je mírně sarkastická: použitá techno hudba, scéna na benzínce a hlavně ten závěr, který pomohl z dvou na tři hvězdy. ------------------------------- Technická vsuvka: na zaměření mobilu v terénu není vůbec potřeba GPS. Už i starší systém GSM umožňuje pomocí jedné základnové stanice (BTS) určit polohu zhruba na jeden kilometr. S příchodem 3G sítí, ve kterých je mobil připojen na více BTS současně lze pomocí triangulace z několika BTS dosáhnout přesnosti až na desítky metrů.(11.8.2013)

 • Franc1s
  ****

  Jednou takhle divoká šichta operátorky 911. Příběh supr, od začátku to běželo jak se patří, akorát to afro H.Bery se k ní vubec nehodil, na to se nedalo dívat. A až do jisté chvíle do vypadalo na napínák až do konce, ale pak přišla zase imbecilita a WTF a bylo vše tu a tam. 1.tato chvíle je u toho jak jsou policajti u te stodoly a opravdu nechápu proč neohledali nejbližší okolí a 2.chvíle je s tím mobilem, ok beru, spadnout může, ale proč sakra nevylezla zpátky a nedala echo? A zase kliše.. Tohle mi to bohužel zkazilo a na konci bych asi použil skalpel :) Jinak herec únosce by se určitě hodil i do dalších filmů kde by hrál psychopatický zabijáky. 7/10(9.10.2013)

 • redwik
  ****

  Tuto úplne súhlasím (a to sa stáva málokedy) s verbalovym komentárom. Presne tak, film bol plný dokonalých náhod, ktoré pomohli vyšetrovateľom, a plný perfektného načasovania. Nejaké tie nelogické rozhodnutia, ktoré Halle Berry ako operátorka tiesňovej linky urobila sa dajú prepáčiť. A film pekne odsýpa, až sa odrazu dostaneme ku koncu, ktorý nie je až tak prekvapivý, ale isto by som ho nenazval cliché. A ešte jedna poznámka (rada) na záver: film je jemne strašidelný, krvavý a nechutný, čiže ak ho pozeráte so svojou priateľkou o desiatej večer, očakávajte noc bez spánku. Poznám to z vlastnej skúsenosti.(10.10.2013)

 • Pavel82
  ****

  Podobných filmů jsem viděl už snad stovky! Tak proč na to pořád koukám? Důležitější otázka... Proč se mi to sakra pořád líbí? Vejce nebo slepice? Ach, ty nezodpověditelné otázky.(10.10.2013)

 • Margerie
  ****

  Ale no jo, je to plné hluchých míst, nedotažených scén, (nejen) Jordanina nelogického jednání, jo, ten konec je hloupatej (ale když už na něj došlo, čekala jsem ho snad ještě pitomější), ale já se fakt bavila, celou dobu mě to udrželo v napětí, Abigail si mě jako herečka fakt získala, Michaelovi role sedla jak hrnec na vykopnuté zadní světlo... :-) Takže i z toho rozlitého mlíka (pardon, bílé barvy) jsou nakonec čtyři hvězdičky, však každý máme svoje "guilty pleasures", ne. :-)(29.10.2013)

 • E lan
  ****

  Nadprůměrné hodnocení za výborný začátek, skvěle nápínavý střed filmu a vůbec celkovou atmosféru a spád. Škoda jen toho opravdu špatného konce, ten si tvůrci mohli odpustit. Přesto dobré pocity převažují.(17.11.2013)

 • anitae
  ****

  Práce operátorky 911 je někdy opravdu náročná, a na konci se mohly holky vyřádit víc:) Napětí tam bylo, logika sice místy trošku pokulhávala - ale hoďka a půl utekla jako voda. 4*(23.11.2013)

 • TSZ
  ***

  Thrillerová jednohubka, která rozhodně neurazí, ale o nic nezapomenutelného se také nejedná. Místy značně nelogické, což u tohoto typu filmu docela vadí, ale napnuté nervy povětšinou mít budete.(12.1.2014)

 • alienemo
  ****

  Škoda toho záveru. Bolo by 5 hviezd. Takto musí jedna dole. Film od začiatku výborne buduje atmosféru. Nápadité prostredie a dej, minimum logických chýb. Postupy operátorky, ktoré môžu pomáhať aj škodiť. Vynikajúca Hale Berry. Slušný výkon Abigail Breslin. Dej napínavý, ale ako som už spomenul, škoda konca, ktorý spadol do priemerného klišé so všetkými možnými logickými lapsusmy a inými predvidateľnými neduhmy.(28.1.2014)