Je prostě báječná

To dievča musíš milovať

She's Funny That Way

Komedie

USA, 2014, 93 min

Tleskám! Tleskám, protože na takovéto milé komedie člověk často nenarazí. Vynikající příběh a styl vyprávění, zábavná zápletka a opravdu skvěle obsazené postavy. A všechny ty odkazy na staré kasovní trháky... byla to taková nečekaná oslava konfabulace a umění vyprávět. Musím ale taky ocenit, že to nesklouzlo snad ani jednou do nevkusu a dnes tolik oblíbeného fekálního humoru. S naprostým klidem dávám 80 %.(17.5.2015)

• gudaulin

Kdepak, nemůžu to režiséru Bogdanovichovi udělat a hvězdičky tentokrát nenadělím. Byl bych příliš skoupý a Bogdanovich je u mě zapsaný jako režisér výborných společenských dramat, jako bylo Poslední představení nebo Papírový měsíc. Tentokrát jsem ale už po pár minutách cítil, že to skřípe. Natočit konverzační film, kde jsou odbyté dialogy, to je cesta do pekel. Obsazení Owena Wilsona je v mých očích v podstatě diagnóza, protože s filmy, kde získá výraznější part, se pravidelně míjím. Nevím, jestli je to tím, že má smůlu na role, nebo je mi tak protivný jeho kukuč ňoumy, ale chemie mezi mnou a jím prostě není. Zhlédl jsem bez zájmu polovinu snímku a uvědomil si, že mi s největší pravděpodobností nedá druhá půle víc než ta první, a s klidným svědomím jsem se dokoukání vzdal. Tuhle komedii považuju za typický případ snímku, který ve mě vyvolává pocit bezradnosti všech zúčastněných, kteří se podíleli na natáčení. Jak už tady v nějakém komentáři padlo, asi nejzajímavější je změna účesu Jennifer Aniston, kterou jsem v prvním momentě ani nepoznal. Je to od Friends poprvé, kdy jsem cítil, že se od Rachel odpoutala i vizáží.(8.12.2016)

• Johny_fork

Divadelní přehrávání patří do divadla. Nuda postrádající vtip i originalitu. Lituji času, stráveného nad tímto filmovým zvratkem.(11.10.2015)

Oddychovy film, kde sa vzdy stane presne to co "nechcete" aby sa stalo, a navyse na styl Woodyho Allena - a to ja naozaj mozem :)(10.1.2016)

Tenhle typ komedie mě vyhovuje. I když se to motá kolem prostitutek a nevěr, Bogdanovich se vyhnul přisprostlým vtípkům a trapným sexuálním narážkám a pojal téma "kdy a kde kdo s kým" jako konverzačně situační veselohru, kterou občas proložil pořádnou fackou, která pokaždé sedla. Některé scénky, jako třeba ty v italské restauraci a na jevištii, byly vyloženě lahůdkové. Herecky bez chybičky a asi nebudu jediný, koho hodně překvapila Imogen Poots, ale nezklamala ani osvědčená jména. Třeba Jennifer Aniston je s přibývajícím věkem lepší a lepší. Škoda, že podobných komedií je jako šafránu.85%(27.8.2015)

• - Snímek měli již diváci možnost vidět na filmovém festivalu v Benátkách, kde v srpnu 2014 proběhla jeho oficiální světová premiéra. (Plechpetr)

• - Je prostě báječná je prvním hraným filmem amerického režiséra Petera Bogdanoviche po dvanácti letech od filmu Lepší společnost z roku 2001. (Plechpetr)

• - Do hlavní role byla původně obsazena Olivia Wilde, ale byla nahrazena kvůli svým konfliktům s vedením. Hlavní roli si měla zahrát také Brie Larson, ale nakonec ji nahradila Imogen Poots. (Jocker94)