Bezpečný přístav

Bezpečný prístav

Drama / Mysteriózní / Thriller / Romantický

USA, 2013, 115 min

• Jossie

Ústřední dvojice mě nějak nevzala za srdce a celá ta pointa mi přišla hloupá.(25.1.2016)

• papaJA21

Lasse se snažil "obohatit" thriller klasického střihu, kdy manželka utíká před násilnickým manželem, mysteriózní liniíí, která je bohužel pitomá a průhledná až to bolí a po objasnění této prosťoučce napsané kraviny vás leda tak rozbolí hlava.(16.1.2015)

Tak teda jsem pekelně ohromen a velmi mile překvapen. Že to bude taková pecka, to jsem fakt netušil. Romantické filmy moc nemusím, avšak občas se nějaká ta štastná výjimka přeci jenom najde. No a k hodnocení tady na csfd. Je mi jedno jaké je tu hodnocení a jak se to bude do budoucna hýbat. Ale 63% ? No nevim, nevim, ale nechám to být, každý at si hodnotí podle svého. V rámci zmodernizovaného žánru naprostá špička. Nyní abych shrnul žánrově v kostce toto dílo. Romantické drama, které je jemně a pozvolně laděno, místy se ubírá k thrilleru. Tak bych to asi shrnul. A mysteriozní prvky jsem tu teda nenašel, ale nevadí. Úvod snímku je celkem zajímavý, byl krátký, ale pochopil jsem zhruba o co jde, takže zde to nemohlo být ani lepší už. Poté se hlavní hrdinka, zvaná ve filmu Katie dostává do toho Bezpečného přístavu. Poznává zcela nové a hlavně a především klidné či bezpečné místo. Ze začátku filmu unikala z domu a ujížděla autobusem před něčím/někým, jak se později dovíme. Takže se pomalu Katie zabydleju v Southportu, kde se začne postupem času zbližovat se sousedkou Jo a především s pohledným Alexem, který přišel o manželku, která měla rakovinu. Alexovi zůstaly na krku dvě malé děti (chlapec a dívka). Ze začátku bude Katie poměrně plachá a bude se držet v pozadí, ale postupem času si Alexe zamiluje a on jí. Takže tato linie, která trvá zhruba něco málo přes hodinu, asi 65 min mě velmi bavila. Během této linie po Katii pátrá jeden polda, což jak jsem ze začátku pochopil ji honil cestou kdy unikla z autobusu. Takže podezřelá z vraždy ? Nakonec se ukáže, že není podezřelá, ale že se stala obětí domácího týrání, tak proto utekla. Dál už moc prozrazovat nechci, nebot bych silně spoileroval. A proč jí ten polda tak hledá ? Takže zhruba v 70 minutě se začne prolínat pár flashbacků, začně věčí drama a konečné finále jen tak tak Katie přežie a vše bude v pořádku. Takže to nakonec dobře vše dopadlo. Takže ke konci filmu, když už se vše ubírá k finále se dozvíme dva nečekané zvraty. Jeden je hodně uvěřitelný, druhý je trochu šílený a lehce nadpřirozený, ale nakonec mi i ten druhý zvrat dával patřičný smysl. Mohl být trošku dramatičtější závěr, kde by se i měly zapojit policisté a ten druhý šílený zvrat moh být lepší, ale toto jsou detaily a ne hrozné chyby, to ne. Takže romantické prvky, pár dramatických scén, nádech thrilleru - jen trochu na konci. To vše mě naprosto dostalo a jsem ohromen. Během snímku má film zajímavé, slušné písně a dobře zvolený soundtrack. Herecké obsazení je na tom výborně. Julianne Hough mě mile překvapila, nejvíc asi svojí krásou :-) ale i tak byla silně inteligentní, milá, zahrála opravdu dobře. Je k neuvěření, že jsem se až nyní dozvěděl, že právě tato herečka hrála v prvním Harry Potterovi. Hrála tam menší roli studentů, takže neměla ani jméno. No a dále k hercům. Josh Duhamel mě také potěšil, hrál sympatáka s dobrým srdcem. K neuvěření, že mu je okolo 40ceti a Julianne pohých 24 let. Ale hodily se k sobě a to je hlavní. Zbytek herců hrálo též skvěle. Takže i emotivní scény, prostě vše co do tohoto žánru má patřit. Takže to dál nebudu prodlužovat, jsem překvapen, byla zde velká uvěřitelnost. Film si držel stejné temp a kvalitu po celý čas. Nějaké mezery jsem zaznamenal jak už jsem zmínil, ale jsou to jen drobnosti. Na to, že romantické ilmy nemusím mě tohle bavilo a těším se na daší shlédnutí - těch bude víc. :-) Takže parádní oddychovka a velká BOMBA pro mě. Bez nějakého studu. Takže celkově hodnotím na zasloužených 96% = *****(18.5.2013)

Klasický Hallström. Bohužel spousta diváků tento film neprávem odsoudila do průměrných vod romantických filmů už u prvního traileru a v komentářích pak argumentují předvídatelností, nudou či cukrkandlem. Naopak. Hallström naštěstí stále ctí tradici poctivého filmařského řemesla, skvělého castingu a poutavých námětů, takže i v Safe Haven odměnuje věrné diváky melancholickou atmosférou jižanského maloměsta, příběhem dvou lidí zkoušených těžkým osudem a tentokrát přidal i prvky thrilleru. Ano, i nějaké chybičky by se jistě našly, ale proč je hledat? Promise me something Katie, you'll take a lot of pictures and only regret the ones that you didn't take. (31.5.2013)

• johnn333

Ono nestačí, že je to cukrkandlový až za ušima, oni tam ještě narvou ducha. Mother of god. 50%(19.4.2013)