Bezpečný přístav

Safe Haven

Drama / Mysteriózní / Thriller / Romantický

USA, 2013, 115 min

• Anderton

Hallstrom nam ukazuje, ako sa to nemá robiť. Situácia je však o to horšia, že nekopíruje ani tak hollywoodske klišé, ako tuctové televízne filmy. Vlastne pre fanatikov filmovej teórie je to zaujímavý materiál. Ako podmaz popri učení na skúšku z Dejín kinematografie takmer až dokonalé, keďže som si práve čítal pravidlá klasického Hollywoodu. Btw v tom istom čase šiel do kín ďalší Lasseho prúser, nejaká švédska krimi. Asi mal blbý rok, snáď je už z toho vonku.(10.1.2015)

Pravda, typický Nicholas Sparks. Ale není to právě to, co u jeho příběhů milujeme? Tu sladkou naivitu, nádherné slunečné prostředí a osudovou lásku. Člověk občas potřebuje vypustit a trochu si zasnít a tyhle filmy jsou na takové chvíle jako dělané. To, že to je předvídatelná sladárna neberu, protože to musí být jasné každému, kdo si přečte obsah nebo si povšimne jména autora předlohy. Mě osobně to zaujalo více než Zápisník (vida, tam nikomu klišé a kýč nevadil ) a krimi struna mě bavila a držela napnutou až do konce. A když už jsme u toho konce - ten trochu pokazil původní stoprocentní dojem .. Přesto je to příběh s pěkným námětem, sympatickými herci a především celkovou atmosférou, obzvlášt při pohledu na sluneční paprsky prostupující mezi listy stromů nebo přístaviště je to velice příjemné pokoukání. Neromantikům vstup zakázán. :)(13.6.2013)

• papaJA21

Lasse se snažil "obohatit" thriller klasického střihu, kdy manželka utíká před násilnickým manželem, mysteriózní liniíí, která je bohužel pitomá a průhledná až to bolí a po objasnění této prosťoučce napsané kraviny vás leda tak rozbolí hlava.(16.1.2015)

• milka

Knihy Nicolase Sparkse by měl už někdo spálit, hamižní producenti by zasloužili usekat ruce a nevýrazná Julianne Hough už by se měla objevovat jen v pornu. Někdo ty upachtěné dojáky pro vděčné svobodné matky ale asi evidentně psát/točit musí.(12.5.2013)

• rikitiki

Předvídatelné, plytké a špatně zahrané. /15. 11. 13./(15.11.2013)

• - Alexův (Josh Duhamel) obchod se musel pro účely natáčení kompletně postavit. Velké překvapení čekalo produkci, když kopli do země a narazili na základy stejného obchůdku, který tu stál již před 150 lety. (jenik71)

• - Do hlavní ženské role byla autory zvažována Carey Mulligan a Bethany Joy Lenz (Dr Lizal)

• - Spoiler: Po požáru, kdy shořela celá stavba, je vidět hned vedle prakticky nedotčená palma. (Mrs.Blue)