Tonoucí se stébla chytá

• slovenský

Topiaci sa slamky chytá

Komedie

Francie / Itálie, 1967, 96 min

Zajímalo by mě, kam ta nezbedná Ústřední půjčovna filmů chodila na české názvy francouzských komedií, když i některé původní jsou dost bizarní (u nás neuvedeno např.: Nestrkejte dědečka do kaktusů, Ježíšek je neřád nebo Neplač s plnými ústy). No nic. Tonoucí je Louisovo poslední setkání s partou Roberta Dhéryho, z níž před lety vzešel. A je to už setkání dvou různých světů. Tehdy značně vyhraněná postava běsnícího podnikatele je příliš dominantní na to, aby se divácká pozornost dala dělit mezi víc komiků. Obligátní role krotkých trpitelů Funésovy nátury ale Dhéryovci hrát nemohli, takže mají přece jen víc prostoru, než bylo zvykem. A já si myslím, že to není to pravé ořechové. Ale za tu smršť gagů (scéna s výstupem na maják a rozšlapanými dorty mě vždycky sejme) 70%(6.5.2003)

"Moje žena, ona vám říká André.." Je k tomu co dodat. Ach Plaváček. Kde jsou ty časy?(30.10.2003)

Další z řady Funesových komediíí, která nijak nevyniká. Příběh o ničem je prošpikován gagy, kterým se občasně daří podráždit bránici, ale mnohem častěji je znát, že tento film je poznamenán časem a spusta humoru již vyčpěla. K dobru přikládám dobrý herecký výkon Michela Galabru a výborný česká dabing.(9.8.2005)

Sice je to průměrná komedie, ale jsou i podprůměrné.(16.8.2010)

Spolu s VELKÝM FLÁMEM asi moje nejoblíbenější komedie s Funésem! U (dost dlouhé) scény s traktorem umírám smíchy... 90 %(9.12.2002)