Karel Reisz, ten filmový život

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2012, 90 min (SE: 58 min)

Petra Všelichová

Patrik Hoznauer

Věroslav Hába, Karel Reisz (a.z.)

standardní, příjemný, zajímavý dokument o režisérovi, na kterého bychom měli být hrdí a který si takový představující film určitě zaslouží(27.9.2012)

Po informativní stránce zajímavé a přínosné. O Karlu Reiszovi, jeho českém původu a hlavně jeho významu pro dějiny britské kinematografie se u nás všeobecně moc neví (obzvlášť ve srovnání např. s Milošem Formanem). Na mnoha místech ale stěží rozluštitelné titulky vyvolávají otázku, jestli je tento dokument vůbec určený taky nějakým divákům. -------- V titulcích filmu uvedeno: název Karel Reisz /podtitul Ten filmový život/; rok výroby 2013.(9.11.2013)

Po stopách muže, který stál u zrodu Anglické Nové vlny......... Kamera - Patrik Hoznauer.(22.10.2012)

[zhlédnuta 58minutová verze](19.7.2016)

Informačně zajímavé, ale po filmové stránce poněkud roztříštěné. Karel Reisz si určitě dokument o své osobě zasloužil, ale tohle je asi spíš pro lidi, co o něm v životě neslyšeli. Standard vhodný spíš do televize než do kinosálu.(18.11.2013)