Karel Reisz, ten filmový život

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2012, 90 min (SE: 58 min)

Petra Všelichová

Patrik Hoznauer

Věroslav Hába, Karel Reisz (a.z.)

Po informativní stránce zajímavé a přínosné. O Karlu Reiszovi, jeho českém původu a hlavně jeho významu pro dějiny britské kinematografie se u nás všeobecně moc neví (obzvlášť ve srovnání např. s Milošem Formanem). Na mnoha místech ale stěží rozluštitelné titulky vyvolávají otázku, jestli je tento dokument vůbec určený taky nějakým divákům. -------- V titulcích filmu uvedeno: název Karel Reisz /podtitul Ten filmový život/; rok výroby 2013.(9.11.2013)

Po stopách muže, který stál u zrodu Anglické Nové vlny......... Kamera - Patrik Hoznauer.(22.10.2012)

Po dlouhé době jsem se odhodlal k něčemu, čemu jsem se v posledních více než deseti letech bránil jako čert kříži - šel jsem zcela dobrovolně do kina na nový český film. A světe div se - nezabilo mě to! A dokonce nebudu daleko od pravdy, když přiznám, že dokument Petry Všelichové mi poskytl ryzí cinefilské potěšení. Ne snad kvůli radosti z toho, že svou invencí o chloupek převyšuje obvyklé "zákulisní" filmové dokumenty přikádané jako bonusy k filmům na DVD, ale čistě proto, že některé filmy Karla Reisze (a potažmo celé britské nové vlny) mám velmi rád, a tak jsem všechny ty zajímavosti, postřehy a historky Reiszových známých, spolupracovníků či příbuzných hltal s nadšením. Škoda jen, že více prostoru nedostali Reiszovi herci (čekal bych zde třeba Vanessu Redgrave), ale za Stephena Frearse vyprávějícího, kterak jeho práce Reiszova asistenta spočívala v tom, že každé ráno běžel panu režisérovi koupit cigarety, to autorům odpouštím... :)(11.10.2012)

[zhlédnuta 58minutová verze](19.7.2016)

standardní, příjemný, zajímavý dokument o režisérovi, na kterého bychom měli být hrdí a který si takový představující film určitě zaslouží(27.9.2012)