LEGO® příběh

Lego príbeh

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

Lego nuda(5.8.2014)

Lego není moje oblíbená hračka. Měla jsem jako dítě (když se podívám na to množství plyšáků, které vlastním, tak ten minulý čas zjevně není použit správně) mnohem raději plyšáky, puzzle a hlavolamy než stavebnice. Nechci působit podezíravě, ale mám pocit, že vím, kdo byl hlavním sponzorem téhle kratochvilné taškařice, kde se zhádá Brumbál s Gandalfem, Žvejka převeze při chytračení Batman, Shakespeare chtivě nahlíží do výstřihu Zlému policajtovi a člověk zjišťuje, že neví, kde má kaťata. Návody jsou pro blbce, rady ostatně taky. I tak bych poradila všem - jsou situace, kdy věta "všechno je tu boží!" může napáchat mnoho problémů. A nejsou to jen pracovní porady, kam není radno tuto mantru tahat.(9.12.2015)

Tak nařachaný/přeplácaný, až je to vlastně ubíjející. Stejný pocity jsem měl třeba u Vlka z Wall Street. 70%(8.2.2014)

Úplná šleha. Najlepší animák od Up! Skvelá kombinácia detského humoru, absurdných popkultúrnych narážok (Green Lantern!), dospeláckeho až temného humoru (ono je to fakt riadne orwellovské!) a prekvapivého dojemného záveru, po ktorom všetko začne dávať úžasný zmysel a posúva film do úplne iných medzí. Jeden z najlepších filmov za dlhú, dlhú dobu.(24.2.2014)

Každý kto sa hrával s legom toto určite ocení a kto navyše pozná väčšinu filmových klasík to ocení taktiež, pretože tento lego animák si bere niektoré postavy a udalosti zo znamych filmov, čo je rozhodne trefa do čierneho. Keby animácia nebola miestami až tak moc legová, tak by to bolo aj prehľadnejšie, takto sa v tom dalo miestami dosť ťažko zorientovať čo je čo. Inak fajn zábava, ktorú mi pokazil hlavne koniec. A Batman jasne najlepší :-) 80% - 4*(18.6.2014)