LEGO® příběh

• slovenský

Lego príbeh

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

Kto má rád Lego musí milovať tento film. Nečakane, ale úplná šupa. Ten film nemá sekundu navyše. 90%(25.5.2015)

• Dever

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,890 // Otvárací Víkend v USA: $69,050,279 //(27.5.2014)

Neúnavný kus, který srší neuvěřitelné množství nápadů, odkazů, odboček, sofistikovaných vtípků. Lego město, Lego svět, Lego vesmír jsou ohrožené, jedinou záchranou zdá se být úplně obyčejný dělník Emmet. To jsme sakra v prdeli. V dětství jsem ujížděl na Chevě a na Igráčcích. Lego bylo vymožeností mých zazobanějších spolužáků. Liboval jsem si i tak. Při nejednom záběru jsem měl pocit, že tohle musel někdo natáčet dva roky. Pánové Lord a Miller mi v případě celovečerních Jump Street zrovna nesedli, tady divák díky nim nepřestává žasnout. Rozmanitost prostředí a akce jsou úctyhodné, že to divák nemůže napoprvé pobrat. Silnou stránkou je pak samozřejmě humor. Mohl bych oslavovat, jak je výborný, spíš mě ale těšilo, že je hlavně obsahově rozmanitý. A nepolevuje. Jedničku s hvězdičkou si zaslouží samozřejmě také herecká sestava, originální znění je výtečně odpracované.(18.12.2014)

Lego si dělá srandu z Lega a všechno je to boží!(2.3.2014)

Všechno je v tom (z)boží. Režijní duo Zataženo, občas trakaře zadaptovalo Lego jako... No, vlastně opět jako Zataženo občas trakaře v hranatém podání. Čili je to zrovna tak rozhárané, ale i svébytné, nápadité, s nemalou mírou sofistikovaného absurdního humoru, kde jeden gag stíhá druhý, potrhlé a hravé. A právě (tvořivá) hravost je synonymum pro Lego ve stavebnicové podobě a nyní již i pro Lego v celovečerní reklamní podobě. Což je myslím samo o sobě nejlépe vypovídající. PS: Dabing i překlad kromobyčejně zdařilé a "vymývací" song je v češtině mnohem působivější (i chytlavější) než v originále.(3.2.2014)

• - Hůl Vitruvise je ve skutečnosti napůl slízané lízátko. (HellFire)

• - Film je venovaný pamiatke výkonnej producentky Kathleen Flemingovej, ktorá zomrela počas jeho produkcie. (MikaelSVK)

• - V Emmetově bytě visí plakát k filmu s názvem Macho and the Nerd, což je ruský název pro předchozí film Phila Lorda a Christophera Millera 21 Jump street (2012). (Cheeker)