LEGO® příběh

• slovenský

Lego príbeh

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

Kostičkový svět se vším všudy. Jako malý jsem nikdy stavebnici Lega neměl (maximálně tak pár igráčků), všechno jsem si ale vynahradil nedávno, jelikož jsem pro tuto firmu pracoval. Celý den jsem si mohl hrát a ještě jsem za to byl slušně placenej : ) Pravda, tenhle filmový svět je rozlehlejší a akčnější než byl ten můj na pracovním stole, takže bych měl přimhouřit nějaké to očičko, jenže něco mi k té kýžené páté hvězdičce chybí. Nejspíš si tolik nerozumím s humorem pánů režisérů Lorda a Millera. Abych to shrnul tak napíšu, že LEGO příběh je úžasně nakažlivý, barevný a kýčovitý, jen škoda že ne tak docela boží ..(22.6.2014)

Musím vidět ještě jednou, protože .......všechno je tu boží! PS: Neskutečná kravina, která nakonec nakopala prdel i Transformerům. PS2: Vlastně je to nejen velice vtipné, ale zároveň i chytré. 90%(21.2.2014)

„Bolo to peklo. Boli tam lasery! Žraloky! Žraloky s lasermi! Naštvané sekretárky!“ Nakoľko keďže sa okolo nezaujímavého hlavného hrdinu a nezaujímavej hlavnej hrdinky sformuje banda v čele s Batmanom či (rýchlo však uväzneným) Supermanom, mohlo by sa zdať, že tento film musí byť neskutočná prča a smršť nápadov. Nanešťastie som sa nijako zázračne nebavil, až na pár úžasne absurdných nápadov (DUPLO, neviditeľné auto Wonder Woman). V scenári oceňujem hlavne pôvabnú pasáž s "inými svetmi LEGO" (postava sa dostane do televízneho živého programu, ale toto vysielanie logicky nie je vidno v stredovekom legu - v Stredoveku predsa nemali televízor! - a tak to, čo postava rozpráva, v stredovekom legu číta chlapík na koni). Naopak neoceňujem kuriózne hrané finále. Škoda, že ústredný nudný párik kradne priestor takým úžasným charakterom, ako sú Pirát, Batman, večne optimistická jednorožcová ružová mačička a kozmonaut z 80-tych rokov neustále túžiaci postaviť raketu.(7.1.2017)

Lego nuda(5.8.2014)

Nemusíte být master builder, abyste si uvědomili, že nejzásadnějším přínosem snímku je jeho podvratná revolta vůči dánskému magnátovi, jenž chrlí jeden kostičkový set za druhým, z něhož postavit cokoliv dle vlastní fantazie je dneska už vlastně zhola nemožné; hromada humoru, akční dostihy jak z bruckheimerovské stáje a skvělý balanc na všechny divácké cílovky jsou už jen příjemným bonusem. 4 a ½.(6.6.2014)