LEGO® příběh

• slovenský

Lego príbeh

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

Pecka, kterou hned řadím mezi klasiku jako SOUTH PARK: PEKLO NA ZEMI nebo ÚŽASŇÁKOVI. Svižné, nápadité, vtipné. V akčních scénách možná až příliš zběsilé, ale vzpomínky na dětská léta strávenýma se stavebnicí (v mém případě náhražkou LEGA jménem CHEVA) spolehlivě oprášeny. A jako třešnička na dortu Will Ferrell. A závěrečná tečka s Duplem!(10.5.2014)

Jestli někoho opravdu nemáte rádi a chcete aby trpěl, doporučuji mu pouštět písničku Everything Is Awesome celý den. Ta písnička je zlo a už přes týden jí nemůžu dostat z hlavy. Jinak je LEGO hrozně fajn, taková pohádka jak pro dospělé, tak i pro malé. Plno narážek, humoru i známých postav. A Batman je největší frajer.(16.5.2014)

Dhuts Dhuts Dhuuuts "temnota" Dhuts Dhuts Dhuuuts "bez rodičů" Dhuts Dhuts Dhuuuts...(12.10.2014)

Lego si dělá srandu z Lega a všechno je to boží!(2.3.2014)

„Nemohl by mi někdo dát kus kryptonitu?!“ Moje první zkušenost s mým kdysi milovaným legem na filmovém plátně. Začátek je trochu vlažnější a o zábavu se stará vlastně jen Freemanův Vitruvius. Pak se ovšem film rozjede, na scénu se dostane maximálně stylový Arnetův Batman, přidají se i další postavy a divák náhle sleduje velmi zábavnou (a skvěle ohudebněnou) podívanou s kupou hlášek a narážek (z nich jsou však některé opravdu vtipné jen v angličtině, např. „Rest in pieces!“). Občas tvůrci sází na poněkud infantilní notu, ale třeba takové „spaceship!“ mě upřímně rozesmálo. Co se týče propojení reálného a lego světa, považuju to za dobrý nápad, ovšem jeho zpracování mi už přišlo podstatně méně zdařilé (a souboj nudně dospělého se zábavně dětským na můj vkus vyznívá až moc rodinně, i když k tomuhle filmu to už tak nějak patří a samozřejmě to souvisí i s cílovou skupinou). Kouzelný závěr (duplon!) však napomáhá k celkově pozitivnímu zážitku ze snímku a já i díky němu Lego příběhu přiklepávám slušné 4*. „Zdravím vespolek. Neznáte mě, ale jsem v televizi, takže mi můžete věřit.“(28.9.2014)

• - Pôvodný príbeh mal 13 hlavných postáv, ale pre finálnu verziu ich zostalo iba 7. (figliar)

• - Jedná se o první animovaný film, na kterém pracoval Morgan Freeman. (Nathanielmon)

• - Producent Dan Lin premietol film najskorej 250 členom top managementu spoločnosti LEGO. Po 15 minútach, keď zaznela pieseň "Everything is Awesome", začalo celé publikum synchronizovane tlieskať. Po skončení filmu vypuklo v sále standing ovation. (figliar)