poster

Potrhlá Andula (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 52 min

 • Mia...
  ****

  Lehce rozporuplne rekla bych. Andula moc krasy nepobrala a hraje ji jedna z nejhezcich herecek te doby? Te osklivosti se lehce neda verit. Mozna i tezce, vlastne. Dej byl bezvadny. Na studiovou pohadku jsem byla primo nadsena scenarem i zpracovanim. Skvele zahrane a vsechno bezelo jako po masle, dokud jsem se nedockala konce a nastala katastrofa. Prijde mi, ze cely scenar napsal temer umelec a jeho praci ve finale dokoncilo male rozjarene ditko. Zaver absolutne neodpovidal celemu dilu. Byl prilis rychly a jednoduchy. Pohadka me nadchla na tuto kvalitu naprosto a konec zklamal, ale i tak za herecke obsazeni a temer cely scenar davam za 4*.(17.11.2012)

 • Tommassi3
  ***

  "To jsem celá já !! Kdybych si koupila volka, do rána se mi otelí !!" ;) Velmi rozporuplná záležitost v oblasti papundeklových pohádek jasně ukazuje, jak moc a především křečovitě se Věra Jordánová často snažila o nějakou inovativnost, netradičnost a především rozvernost, která však většinou zejména dík těm otravným písničkám vyznívá naprosto odpudivě, jako program pro retardované pionýry.. Veronika Freimanová je vážně roztomilá, ostatně velmi osobité ženské kouzlo si uchovala dodnes, občas mě však tentokrát vyloženě štvala, byť s velkým přispěním tupého nedotaženého scénáře s nechutnými dialogy, který jí všechny ty pitomosti sám vkládal do úst, ačkoliv tu archaickou kudrnatou mluvu často můžu, Zdeněk Řehoř také nezklamal, jinak je to však o dost horší, casting odvedl opravdu tragickou práci..(28.9.2013)

 • J R C Pecuchet
  ***

  V dětských rolích se zde objevují Lukáš Bech (létající Čestmír) a Veronika Týblová (Mařenka z 1. série Arabely).(31.7.2012)

 • honajz
  **

  Blbá a blbější po česku v roce 1982... Jako takovou krávu, jakou musela hrát chudák Freimanová, aby jeden pohledal, a klidně bych ji tomu tlustoprdovi nechal, ať si holka užije, až jí tu nevymáchanou hubu zavřou. A Ťulda taky nedostal zrovna moc inteligentní postavu ke hraní. A jako zápletku nahodit, že se má chlap vyjádřit... to by mnohé ženské dodnes seděly na ocet. Vtipné to rozhodně nebylo, spíše ujeté, a protože to není první podobná pohádka od tehdejšího ženského klanu ČsT, podezírám je, že občas psaly a točily pod vlivem nějakých omamných látek. (Třeba jsem dodnes nepochopil, jak tak starý pán mohl mít tak malé děti, pokud to všichni byli sourozenci Anduly.)(7.3.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  "Andulo, pomoz, těsto tady dělá věci, co těsto dělat nemá, Andulo, jeden z tvých asi pěti sourozenců tu sebou mlátí o zem, další nespí a ještě jiný se snaží naštípat dříví tupou stranou sekery." Pan otec se opírá o plot a skučí, že kdo mu opraví střechu. Do toho pobíhá rozverně pološílená Andula s úhledně spleteným copem a rozcuchanou ofinou, vede nepříjemným skojíkavým hlasem Veroniky Freimanové bodré řečí a vůbec potvrzuje to, co je tu nazýváno potrhlostí. Celé to je o tom, že Andula potřebovala jen najít šikovnou podnikatelskou příležitost, aby ukázala, co v ní je a zbohatla, a to zas potřebovala k tomu, aby mohla vést k morálním výšinám chlapíka, za kterého se rozhodla provdat. Nevím, zda to byly zrovna výšiny, kam ho přivedla, ale k tomu oltáři ho dovlekla.(26.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace