Potrhlá Andula (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 52 min

Freimanová pojala roli o chlup vřískavěji, než by bylo bývalo sympatické. Proto se tak trochu divím Brouskovi, že se nebál sňatku s ní, páč krása a mládí časem odplynou, ale uječenost přetrvá. To už mohl rovnou zůstat ve službě u selky Vyšenosové. Ale abych_pouze nepomlouval jako obvykle, Freimanová prokázala své nesporné kvality. Až se bude točit film o Billu Gatesovi, může si střihnout jednu z hlavních rolí. Vzhledem k tomu, jak najednou dokázala míchat těsto, spravovat střechu (no, spravovat... spíš na ni jen tak klepat kladívkem), houpat sourozence v kolíbce, zkrátka jak byla multitáskní, skvěle by jí slušela role Windows. Ale spíš tak XP, ne 95, protože až tolik zase nepadala.(24.9.2013)

• Rodriguez

Potrhlá pohádka o Andule co si myslela, že ke štěstí zadarmo v lese příjde. Já mít tolik uřvanejch sourozenců, tak taky radši uteču. 20%(9.2.2013)

"To jsem celá já !! Kdybych si koupila volka, do rána se mi otelí !!" ;) Velmi rozporuplná záležitost v oblasti papundeklových pohádek jasně ukazuje, jak moc a především křečovitě se Věra Jordánová často snažila o nějakou inovativnost, netradičnost a především rozvernost, která však většinou zejména dík těm otravným písničkám vyznívá naprosto odpudivě, jako program pro retardované pionýry.. Veronika Freimanová je vážně roztomilá, ostatně velmi osobité ženské kouzlo si uchovala dodnes, občas mě však tentokrát vyloženě štvala, byť s velkým přispěním tupého nedotaženého scénáře s nechutnými dialogy, který jí všechny ty pitomosti sám vkládal do úst, ačkoliv tu archaickou kudrnatou mluvu často můžu, Zdeněk Řehoř také nezklamal, jinak je to však o dost horší, casting odvedl opravdu tragickou práci..(28.9.2013)

V pohádce se vyskytuje sice jen jedno kouzlo (a ještě nepovedené), ale Veronika Freimanová je sama o sobě kouzelná.(13.1.2013)

"Andulo, pomoz, těsto tady dělá věci, co těsto dělat nemá, Andulo, jeden z tvých asi pěti sourozenců tu sebou mlátí o zem, další nespí a ještě jiný se snaží naštípat dříví tupou stranou sekery." Pan otec se opírá o plot a skučí, že kdo mu opraví střechu. Do toho pobíhá rozverně pološílená Andula s úhledně spleteným copem a rozcuchanou ofinou, vede nepříjemným skojíkavým hlasem Veroniky Freimanové bodré řečí a vůbec potvrzuje to, co je tu nazýváno potrhlostí. Celé to je o tom, že Andula potřebovala jen najít šikovnou podnikatelskou příležitost, aby ukázala, co v ní je a zbohatla, a to zas potřebovala k tomu, aby mohla vést k morálním výšinám chlapíka, za kterého se rozhodla provdat. Nevím, zda to byly zrovna výšiny, kam ho přivedla, ale k tomu oltáři ho dovlekla.(26.4.2014)