poster

Potrhlá Andula (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 52 min

 • Rodriguez
  *

  Potrhlá pohádka o Andule co si myslela, že ke štěstí zadarmo v lese příjde. Já mít tolik uřvanejch sourozenců, tak taky radši uteču. 20%(9.2.2013)

 • triatlet
  ***

  V pohádce se vyskytuje sice jen jedno kouzlo (a ještě nepovedené), ale Veronika Freimanová je sama o sobě kouzelná.(13.1.2013)

 • otík
  ****

  Příjemná a milá pohádka podle předlohy Františka Kožíka, která je sice studiová, ale vůbec to nepůsobí tak uměle, jak to často bývá. Bezstarostný herecký výkon Freimanové pomáhá příjemnému a poklidnému ději o Andule, která sice moc krásy nepobrala, zato je pracovitá a plná chutí se něco naučit. A tak společně se svým malým bratříčkem odejde do hlubokého lesa k zestárlému čaroději, aby tak udělala nejen pořádek, ale i kus práce a ke štěstí tam přišla. Pohádka nabízí příjemnou hodinku bez nějakých výraznějších záporů. Hudba: Jiří Václav(31.7.2012)

 • Mia...
  ****

  Lehce rozporuplne rekla bych. Andula moc krasy nepobrala a hraje ji jedna z nejhezcich herecek te doby? Te osklivosti se lehce neda verit. Mozna i tezce, vlastne. Dej byl bezvadny. Na studiovou pohadku jsem byla primo nadsena scenarem i zpracovanim. Skvele zahrane a vsechno bezelo jako po masle, dokud jsem se nedockala konce a nastala katastrofa. Prijde mi, ze cely scenar napsal temer umelec a jeho praci ve finale dokoncilo male rozjarene ditko. Zaver absolutne neodpovidal celemu dilu. Byl prilis rychly a jednoduchy. Pohadka me nadchla na tuto kvalitu naprosto a konec zklamal, ale i tak za herecke obsazeni a temer cely scenar davam za 4*.(17.11.2012)

 • honajz
  **

  Blbá a blbější po česku v roce 1982... Jako takovou krávu, jakou musela hrát chudák Freimanová, aby jeden pohledal, a klidně bych ji tomu tlustoprdovi nechal, ať si holka užije, až jí tu nevymáchanou hubu zavřou. A Ťulda taky nedostal zrovna moc inteligentní postavu ke hraní. A jako zápletku nahodit, že se má chlap vyjádřit... to by mnohé ženské dodnes seděly na ocet. Vtipné to rozhodně nebylo, spíše ujeté, a protože to není první podobná pohádka od tehdejšího ženského klanu ČsT, podezírám je, že občas psaly a točily pod vlivem nějakých omamných látek.(7.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace