Smrt v labyrintu (festivalový název)

The Two Faces of January

Předloha:

Patricia Highsmith (kniha)

Hossein Amini

Marcel Zyskind

Výborný námet, slušní herci, slabšie tempo, bez prekvapivých zvratov a podpriemerný režisér.(12.1.2015)

• B-Boy1

50% ... Ani neviem prečo, ale očakával som viacej od tohto filmu. Dostal som len šedý priemer nejakého dramatického thrilleru. Síce v peknom prostredí Grécka, ale strašne nezaujímavé a neoriginálne. Scenár bol strašne planý a tým pádom aj herecké výkony stáli za starú belu.(24.10.2015)

,,…A JSEM VINNEN Z PODVODU A ZNIČENÍ ŽIVOTŮ MNOHA LIDÍ."… /// Ale vleče se to… Řecko 60tejch let, 3 Amíci a vražda. 60tky nesloužej k ničemu. Snad jen, aby omluvili to tempo, možná, aby hudba byla zajímavější a připomínala starý(?) kriminálky. Po hoďce se to konečně (lehce) zkomplikuje a drámo nabírá vyšší obrátky. Přece jen už toho psycha ze žárlení či koketování mám dost. Hitchcocovský (či jaký) napětí zmírňuje příběhovou nudu první hodiny, takže ať si každej rozhodne, jestli mu celkem dobrej Mortensen stojí za to. Já už bych to podruhý nedal! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kdysi jsem v Řecku sejmul ... 2.) Thx za titule ,,johnny.ka“ /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(2.10.2014)

• bourec

V poslední době nerážim na samý kraviny.Nuda k uzoufání,bez špetky něčeho,co zaujme obyčejnýho fanouška pohyblivejch obrázků.Ani sem nevěděl,že Husajn točil filmy.20%.(17.1.2015)

Film o setkání podvodníků s podvodníkem, který začíná uprostřed ničeho a na stejném místě končí. Jako by byl vytržený z nějakého širšího kontextu, o kterém se toho ale moc nedozvíme. S ohledem na herecké obsazení docela zklamání. Kirsten Dunst to tradičně sluší, ale to je asi všechno. Hossein Amini mě jako režisér svým debutem nepřesvědčil a zklamal mě tentokrát i jako scénárista.(27.10.2014)

• - Měsíc leden (January) je pojmenován podle Januse, antického boha přeměn, začátků, bran, dveří, vchodů, průchodů a konců, a je proto obvykle zobrazován se dvěma tvářemi. Jedna hledí do minulosti, druhá pak do budoucnosti. Z toho tedy originální název filmu The Two Faces of January. (eMeMko)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)

• - Pes, který je vidět v úvodní scéně, patří Viggu Mortensenovi. (eMeMko)