poster

Smrt v labyrintu (festivalový název)

 • anglický

  The Two Faces of January

 • slovenský

  Dve podoby januára

  (festivalový název)

Thriller

Velká Británie / USA / Francie, 2014, 96 min

Režie:

Hossein Amini

Předloha:

Patricia Highsmith (kniha)

Scénář:

Hossein Amini

Kamera:

Marcel Zyskind
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B-Boy1
  **

  50% ... Ani neviem prečo, ale očakával som viacej od tohto filmu. Dostal som len šedý priemer nejakého dramatického thrilleru. Síce v peknom prostredí Grécka, ale strašne nezaujímavé a neoriginálne. Scenár bol strašne planý a tým pádom aj herecké výkony stáli za starú belu.(24.10.2015)

 • Dont
  ***

  Film o setkání podvodníků s podvodníkem, který začíná uprostřed ničeho a na stejném místě končí. Jako by byl vytržený z nějakého širšího kontextu, o kterém se toho ale moc nedozvíme. S ohledem na herecké obsazení docela zklamání. Kirsten Dunst to tradičně sluší, ale to je asi všechno. Hossein Amini mě jako režisér svým debutem nepřesvědčil a zklamal mě tentokrát i jako scénárista.(27.10.2014)

 • bourec
  *

  V poslední době nerážim na samý kraviny.Nuda k uzoufání,bez špetky něčeho,co zaujme obyčejnýho fanouška pohyblivejch obrázků.Ani sem nevěděl,že Husajn točil filmy.20%.(17.1.2015)

 • NinadeL
  ****

  O tom, že bych mohla ocenit film podle Patricie Highsmith odehrávající se v Řecku v roce 1962 jsem velmi pochybovala. Moje předchozí zkušenost s filmy jako V plném slunci nebo Přízrak lásky s Alainem a Romy nebyla příliš dobrá, natož, že bych zatoužila si přečíst ty předlohy nejlépe v originále. Ale celý můj život provází sympatie k tvářičce Kirsten Dunst, která jak se zdá, je teprve na začátku své kariéry. Přestože už rozdala tolik radosti. Nádherná dusná atmosféra slunného Řecka jakoby inspirovala jen a právě k tomu, abychom sledovali po památkách se líně procházející nezařaditelnou manželskou dvojici z tzv. lepší společnosti. Ona je velmi půvabná v nepatřičných kostýmcích, on velmi tvrdě pracoval jen proto, aby ji zahrnul luxusem, když tu najednou potkají malého podvodníčka... Herecké výkony jsou skvostné, atmosféra odpovídá línému slunnému dni a památky jsou samozřejmě nádherné. Jsem ráda, že jsem Smrti v labyrintu dala šanci.(30.11.2015)

 • dr.horrible
  **

  Jediný okamžik, jediná scéna, nič hodné zapamätania, nič originálne. K tomu zle zrežírovaní herci, nevyhrotené momenty (v konečnom dôsledku pôsobili napínavo asi dva), a mne maximálne nesympatické exteriéry slnečného Grécka (je iné tam byť, nemám rád ani filmy z Havaja). Slabšie tri hviezdy a pre mňa jedno zo sklamaní roka(11.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace