Smrt v labyrintu (festivalový název)

The Two Faces of January

Předloha:

Patricia Highsmith (kniha)

Hossein Amini

Marcel Zyskind

Prekvapujúco výborné. Najmä v nejdenoznačnosti oboch mužských postáv - vlastne až do poslednej chvíle som netušil ktorým smerom sa ich jednanie uberie. Záverečná dramatická scéna je ukážkou strihačského umu. Možno neoriginálne, ale dostatočne charizmatické.(18.1.2015)

• Rakosnicek77

Opravdu je to strašná nuda. Táhne se jako nekonečná šňůra dialogů, které jsou neoriginální, nudné a vlastně nic neříkající. Samozřejmě že Řecké prostředí filmu svědčí, ale to je tak asi to jediné, co se na něm dá ocenit. Někteří zde vyzdvihují závěrečnou půlhodinu, já bych řekl, že ta zajistila filmu alespoň trošku koukatelnosti, jelikož pokud by film pokračoval ve svém původním tempu, tak se obávám že by většina diváků po hodině usnula, někteří určitě i dříve.(13.12.2015)

Silné čtyři, možná i pět, pač kostýmy, výprava či herecký koncert Vigga Mortensena jsou na jedničku a příběh, který si uměl udržet i řádné napětí, také neurazil. Druhou projekcí uvidíme... 80%(16.9.2014)

• dr.horrible

Jediný okamžik, jediná scéna, nič hodné zapamätania, nič originálne. K tomu zle zrežírovaní herci, nevyhrotené momenty (v konečnom dôsledku pôsobili napínavo asi dva), a mne maximálne nesympatické exteriéry slnečného Grécka (je iné tam byť, nemám rád ani filmy z Havaja). Slabšie tri hviezdy a pre mňa jedno zo sklamaní roka(11.9.2014)

• Johnny.ARN

Zaujímavý námet, ale tak nezáživne podané, že ma to absolútne nechytilo. Stále som očakával niečo viac, nejaký zvrat, nečakanú kulehu. Kniha by mohla byť pútavejšia s svižnejšia, ale to sa už nedozviem. 2 z 5(17.11.2015)

• - Měsíc leden (January) je pojmenován podle Januse, antického boha přeměn, začátků, bran, dveří, vchodů, průchodů a konců, a je proto obvykle zobrazován se dvěma tvářemi. Jedna hledí do minulosti, druhá pak do budoucnosti. Z toho tedy originální název filmu The Two Faces of January. (eMeMko)

• - Pes, který je vidět v úvodní scéně, patří Viggu Mortensenovi. (eMeMko)

• - Natáčení začalo v srpnu 2012 a točilo se v Aténách, na Krétě, v Istanbulu a v londýnských Ealing Studios. (eMeMko)