poster

Smrt v labyrintu (festivalový název)

 • anglický

  The Two Faces of January

 • slovenský

  Dve podoby januára

  (festivalový název)

Thriller

Velká Británie / USA / Francie, 2014, 96 min

Režie:

Hossein Amini

Předloha:

Patricia Highsmith (kniha)

Scénář:

Hossein Amini

Kamera:

Marcel Zyskind
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Nejprv jsem udělil čtyřhvězdí, dost si mě to získalo svou retro atmosférou prosluněného Řecka, ale po pár dnech se naplno projevila celková matnost příběhu tím, že si z filmu skoro již nic nepamatuji. Kromě pěkných řeckých exteriérů, samozřejmě.(25.9.2014)

 • Fr
  ***

  ,,…A JSEM VINNEN Z PODVODU A ZNIČENÍ ŽIVOTŮ MNOHA LIDÍ."… /// Ale vleče se to… Řecko 60tejch let, 3 Amíci a vražda. 60tky nesloužej k ničemu. Snad jen, aby omluvili to tempo, možná, aby hudba byla zajímavější a připomínala starý(?) kriminálky. Po hoďce se to konečně (lehce) zkomplikuje a drámo nabírá vyšší obrátky. Přece jen už toho psycha ze žárlení či koketování mám dost. Hitchcocovský (či jaký) napětí zmírňuje příběhovou nudu první hodiny, takže ať si každej rozhodne, jestli mu celkem dobrej Mortensen stojí za to. Já už bych to podruhý nedal! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kdysi jsem v Řecku sejmul ... 2.) Thx za titule ,,johnny.ka“ /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(2.10.2014)

 • carlos 2010
  ***

  Výborný námet, slušní herci, slabšie tempo, bez prekvapivých zvratov a podpriemerný režisér.(12.1.2015)

 • Rakosnicek77
  **

  Opravdu je to strašná nuda. Táhne se jako nekonečná šňůra dialogů, které jsou neoriginální, nudné a vlastně nic neříkající. Samozřejmě že Řecké prostředí filmu svědčí, ale to je tak asi to jediné, co se na něm dá ocenit. Někteří zde vyzdvihují závěrečnou půlhodinu, já bych řekl, že ta zajistila filmu alespoň trošku koukatelnosti, jelikož pokud by film pokračoval ve svém původním tempu, tak se obávám že by většina diváků po hodině usnula, někteří určitě i dříve.(13.12.2015)

 • Morholt
  **

  Neatmosférické fádní vyprávění o podvodnickém páru, na kterém se rozhodne něco trhnout floutek přežívající jako průvodce po athénských památkách. Z mého pohledu nuda o ničem, které neprospívají ani mdlé herecké projevy všech tří hlavních představitelů. Něco do sebe mají jen nádherné řecké exteriéry, ale ty samy o sobě film neudělají. 30%(22.9.2014)

 • - Pes, který je vidět v úvodní scéně, patří Viggu Mortensenovi. (eMeMko)

 • - Natáčení začalo v srpnu 2012 a točilo se v Aténách, na Krétě, v Istanbulu a v londýnských Ealing Studios. (eMeMko)

 • - Měsíc leden (January) je pojmenován podle Januse, antického boha přeměn, začátků, bran, dveří, vchodů, průchodů a konců, a je proto obvykle zobrazován se dvěma tvářemi. Jedna hledí do minulosti, druhá pak do budoucnosti. Z toho tedy originální název filmu The Two Faces of January. (eMeMko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace