Sice nem tudom magyar, ale zato plynně šprechtím "andersonovštinou" a tak mi opět jeho osobitá střelená poetika sedla jako máloco. A když nic jiného, tak se to dá brát aspoň jako ukázka, jak by vypadala adaptace Obsluhoval jsem anglického krále v podání Karla Zemana.(15.3.2014)

(1001) Na film jsem šla s migrénou jako bič a stejně jsem se smála nahlas jako praštěná. Hádám, že čím míň je Wes reálný, tím víc mě baví/ve mně vzbuzuje sympatie. Možná je pravda, že se idea pod povrchem vytrácí, ale když vidím ostatní režiséry, kteří už ve svých nových filmech nedávají ani formu (moje zklamání z poslední doby, která si takhle zfleku vybavuji, představují Jarmusch, McQueen, Burton, Jackson), tak jsem ráda, že pořád o někom můžu říct, že "umí".(10.5.2014)

V GRANDHOTEL BUDAPEŠŤ dotáhl Anderson svůj vytříbený smysl pro nejmenší detail na maximum. Jeden z mála filmů, kterému můžu vytknout pouze to, že není dostatečně dlouhý, v Grandhotelu Budapešt a potažmo v Zubrowce bych klidně zůstal o chvílí déle.(14.4.2014)

Na minulé zastávce u Měsíce jsem se začínal bát, že už Wes jede jen na volnoběh. Naštěstí mylně. Tenhle staromil totiž znovu začal stavět vlastní světy a čaruje tak silně, že se nestačím divit. Z kamerově okouzlujících scén (muzeum) přechází do groteskních (Winter Games) a jen pár vteřin po zdánlivě neškodném okamžiku nečekaně zatuhne krev v žilách. A i přes všudypřítomnou optimistickou atmosféru má jeho milované ubytovací zařízení tak silnou nostalgii po starých časech, až u toho několikrát zabolí u srdce. Na nejvyšší hodnocení to kvůli několika dějovým překvapením o malý chlup nestačí, ale to nic nemění na tom, jak zaskočený a fascinovaný zůstávám. Protože pokaždé, když už se zdá, že se tahle rozhrkaná lanovka musí zákonitě zastavit, přijde vítaná známá tvář a jede se dál.(12.1.2015)

Extrémně přesycený casting, extrémně hravý příběh, ale výsledek jakýsi nijaký. A samozřejmě, naprosto šílený dabing, pokud můžete, vynechte jej!(12.9.2014)

• - Během natáčení jezdil štáb jíst do Polska, kvůli levnějším potravinám. (morgos)

• - Jean Dujardin si ve filmu zahrál malé cameo v roli vojáka v přestřelce na patře hotelu. (HellFire)

• - Pôvodne mal hrať hlavnú úlohu Johnny Depp, ale kvôli nabitému programu musel rolu odmietnuť. (!RedruM)