poster

Váňa

Dokumentární / Životopisný / Sportovní

Česko, 2012, 75 min

Režie:

Jakub Wagner

Scénář:

Jakub Wagner

Kamera:

Viktor Smutný

Producenti:

Kryštof Šafer

Střih:

Šimon Hájek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • juta
  ****

  Pana Váňu jsem viděl naživo, děda s ním byl dokonce na záchodě. :D Je menšího vzrůstu, ale dokázal něco, co se někomu nepoštěstí za celý život a to vyhrát několikrát Velkou Pardubickou. Přes všechno co si prožil dává do dostihů srdce a je to vidět. Zaslouží si určitě respekt. Co se týče dokumentu, viděl jsem lepší, mohl být ještě lépe zpracovaný, mohl být i delší, ale ušlo to.(4.1.2013)

 • Ainy
  ***

  Říkala jsem si, že kdyby to natáčení vzal do ruky jiný režisér, chci říct schopnější, protože tohle je celkem dost nevyužitý potenciál... No a je to velká škoda. Váňa a Železník jsou mí dětští hrdinové. Vzpomínám si jak jsme celá rodina seděli u vysílání Velké Pardubické, co seděli ... někdo stál, někdo chodil po pokoji, ale všichni jsme měli odkrvené ruce od držení pěstí a oči přilepené na obrazovce. Ty nervy ... ty nervy!! :-) Pak jsme jásali, všichni spocení jako bychom ten závod běželi místo těch koní, prostě euforie vítězství. Železník byl a vlastně je stále pro mne fenoménem a když jsem v tomhle dokumentu znovu viděla jeho úspěchy, tak jsem se marně snažila zatlačit zpět slzy dojetí. :-)(16.10.2013)

 • Dannysek4U
  ***

  Nejakou vypovedni hodnotu to ma, je to diky Vanovi docela sranda, ale jinak to prilis klouze po povrchu, bez schopnosti zajet do hlavniho protagonisty jakkoli hloubeji. A navic z toho az prilis cuci, jak moc si Vana nadiktoval, co v tomhle dokumentu bude a co ne. Vysledek je plus minus nadprumer, ale Jakub Wagner jako dokumentarista tvari v tvar Vanovi spis selhal... Vsechny odpady jsou nicmene tradicne poza.(8.9.2012)

 • zette
  **

  Vana je skutecny samorost, ktery umi pobavit. Dokument se ale moc nepovedl, ma minimalni vypovedni hodnotu a vubec nevyuzil potencialu, jaky se u Vani nabizi.(30.12.2012)

 • Marek1991
  **

  Pripadalo mi to ako dokument o človeku robený na rýchlo, kde na mňa hlavná postava nemá čas a ani presne neviem, čo chcem dosiahnuť a ako to robiť, ale je to veľká postava, tak nás predsa pobaví, tak ho nafilmujeme pri močení, či ako nakupuje kone. Bol som rád, že som sa o ňom dozvedel, lebo doteraz som o ňom vedel len, že je niekoľkonásobný víťaz rôznych dostihov a tiež som bol rád, že to bol dlhší dokument, ale ak ho porovnám napríklad s dokumentom Občan Kurčatov: Otec stalinových bômb, ktorý som sledoval v ten istý deň, tak tu ani autenticita a prítomnosť hlavného hrdinu nepomohli k dobrému výsledku. Úprimne povedané mám pocit, že to bolo dosť amatérske a že možno aj študenti by urobili niečo lepšie.(30.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace