Princezna a bojovník

Der Krieger und die Kaiserin

Princess and the Warrior, The

Drama / Mysteriózní / Romantický

Německo, 2000, 129 min

Tom Tykwer je výborný režisér a dokazuje to hned v několika scénách. Benno Fürmann je výborný herec a dokazuje to ve všech scénách. Franka Potente byla taky dobrá, ale už jsem jí viděl v rolích, kde mi sedla lépe. Ty blázni jsou tu oproti třeba "Přeletu nad kukaččím hnízdem" hrozně nesympatičtí. Líbilo se mi to, ale bylo to příliš roztahané bez nějakého zvláštního důvodu.(24.4.2006)

Dalsi z filmu, ktery dokaze navnadit uz na zacatku, kdy zazni uzasna hudba. Velice jednoduchy pribeh je natonec zajimavym zpusobem a scena pod nakladakem je nezapomenutelna.(24.12.2007)

O poznání slabší Tykwerův film než předchozí Lola běží o život a než následující Nebe. Spíše vidíme než věříme v osudové setkání sestřičky Sissi s bývalým vojákem a nyní lupičem. Ale filmové detaily jsou perfektní - hudba, kamera - např pád dvojice do jezírka plného květů, zvířat a bublinek. A vlídná Sissi v podání Franky Potente svým kouzlem očarovala nejen mužské pacienty psychiatrie... Trailer: http://www.csfd.cz/film/32197-princezna-a-bojovnik/videa/(25.4.2010)

Miestami na Tykwera trošku nuda.. Slamka v krku jedna z najbrutálnejších scén, aké som vo filme videl. 70%(7.7.2010)

Dynamičnost kamery z Loly se přeměnila ve statickou a dlouhou kameru. Ta je výmluvnější než slova, AVŠAK nechci tím tvrdit, že v Lole je to naškodu, protože tyto dva filmy pojímají jedno téma naprosto odlišně. V obou ovšem naprosto vyčnívá originální individualismus jednotlivých postav a plastičnost, pravda, nic čemu by člověk lehce nemohl propadnou a uvěřit. Lidské až nadlidské (ne po Nietzschovsku) tak bych to charakterizovala. A prvotně naťuknuté témá (plně rozvinuté až v Nebi) o spojení osobností do jedné. Metafyzično po Německu. O ano, jsem nadšená tím, že někdo jako Tykwer na tomhle světě je.(3.11.2004)