Princezna a bojovník

Der Krieger und die Kaiserin

Princess and the Warrior, The

Drama / Mysteriózní / Romantický

Německo, 2000, 129 min

Tak tohle je kvalitka. Tykwer dokazuje, že má talent. Po Lole natočil jiný film a opět se trefil do černého. Také si dokázal vybrat kvalitní herce a demnostroval tak, že i německý film může být kvalitní. PS: Opravdu hodně sugestivní je scéna s tracheotomií. Málem jsem si zakryl oči a to toho zkousnu hodně.(12.7.2006)

Krásný film s krásnou Frankou Potente. Jeden z nejlepších evropských filmů jaké jsem kdy viděl.(8.10.2006)

Tykwerovi se podarilo prekonat ikultovni Lolu hlavne diky precizne vykreslenym postavam a vyborne kamere.(8.8.2002)

Lola byla sice originální, ale byla to spíš hříčka než film. Tykwer tedy dokázal, že dovede skvěle i vyprávět příběh a dokáže při tom působit stejně svěže a zajímavě. Franka Potente si po Lole vyzkoušela naprosto odlišnou postavu a zvládla to na jedničku. Perfektní romance (nebo je to spíš pohádka?).(2.11.2004)

• Trellíno

Po Lole jsem se velice těšil, ale Tykwerův nový film je pro mne poměrně velké zklamání. Skoro můžů říct, že jsem se celým filmem s malými vyjímkami pronudil. Jediné co stojí za řeč je Franka Potente a Beno Furman znamý třeba z velmí slušné Anatomie, kde si zahrál taktéž s Frankou.(1.1.2003)