Poté, co se po poražené bitvě s Franky Vikingové stahují, začnou Harald s Halfdanem zpochybňovat Ragnarovu schopnost vést vojsko. Ragnar ale všem prozradí svůj nový plán - přenést vikingské lodě přes útesy a dostat se tak mezi franské pevnosti. Císař Karel děkuje Rollovi za jeho pomoc v bitvě proti Vikingům, hrabě Odo ovšem císaři doporučuje, aby Rolla vyhnal, protože při další bitvě je Rollo odhodlaný Franky zradit. Odo pokračuje ve svých milostných hrátkách s Therese, je ale překvapený s Rolandem, který ho spolu s Therese na Karlův příkaz popraví. Karel pak Rollovi potvrdí, že s ním počítá i pro další střety s Vikingy. Ve Wessexu král Ecbert sděluje Kwenthrith, že po ní převzal trůn Mrsie, čímž ji rozčílí. Ona mu svěří, že čeká dítě, jehož otcem je jeho syn Aethelwulf. Kwenthrith se rozhodne utéct z Ecbertova dvoru, ale ten ji zastaví, protože chce u sebe na výchovu nechat syna, kterého Kwenthrith měla s Ragnarem. Kwenthrith se pokusí Ecberta zabít, je ovšem sama zavražděna Judith. Ragnar požaduje od Yidu další drogy, aby ho povzbudily do dalšíh bitev. Yidu mu je ale odmítne dát a sdělí mu, že je odhodlaná svěřit jeho tajemství o vypleněné vikingské vesnici ve Wessexu ostatním. Ragnar ji ve vzteku v afektu utopí. (TV Prima)

johnsnow

Síce pomalšia ale prekvapivá epizóda. Najprv zisťujem, že Flokiho Helga to prežila, takže som sa u minulého dielu mýlil ale stane sa. Ragnar ukuje nový plán na to ako sa dostať k Parížu a uznám, že to nie je zlý nápad. No a máme tu pár úmrtí. Jednoruký tučko bol nezaujímavá postava ale tak dostal čo si zaslúžil. Ragnar zajebal(konečne) tú čínsku dílerku a vo Wessexe sa Kwenthrith dozvedá že vypičenec Egbert s ňou pekne vydrbal a tak sa ho rozhodne zabiť. A rátal som s tým, že zaváha a vypičenec Egbert to využije a zabije ju a nakoniec ju zabije Judith. No to som kukal s otvorenou papuľou. Hej a Harbarda nekomentujem hrá ho síce dobrý herec ale je to kurevnícky chuj nič vác. ()

Trevor

Z ďalších komentárov stojí za zmienku ten, v ktorom sa užívateľ pýta, či finta s loďami bude úspešná...Ragnarovi v seriály vychádza všetko a zakaždým, keď sa na chvíľu ocitne dole, nikdy to netrvá príliš dlho, takže odpoveď je jasná. Pozitívny je aj fakt, že dej v Paríži a Wessexe už prekonáva dianie okolo Ragnara Dokonalého a Lagerthy Nesmrteľnej. ()

Necrotongue

Osmé epizodě jsem udělil čtyři hvězdičky, ale bylo to jen o chlup. Největší zásluhy na mém hodnocení mělo dění v Paříži a na Seině, bavil mě i vítězný návrat krále Egberta, ale pak mě potěšilo už jen to, že konečně zmizela čínská drogová dealerka. Události v Kattegatu- to byla zase čirá katastrofa, jediné co jsem si z nich odnesl, bylo zjištění, že Harbard není Rasputin, ale guru Jára. 4*- ()

Arkanoid

Bjorn vidí, že ústup Ragnara mocensky oslabuje. Odo intriguje proti Rollovi. Ragnar dostáva nápad ťahať lode cez pevninu, dostať ich za pevnosti a tak zaútočiť na Paríž, čo trochu pripomína megalomanstvo Wernera Herzoga. Torvi mala zbytočný prelud. Bývalá kráľovná Mercie sa nevedela vyrovnať so stratou trónu a reagovala pochopiteľne. Nelogicky vyznieva laxnosť stráží, ktoré jej mali zabrániť v pohybe. Situácie sa vyriešila po tomto logickom lapsusue očakávane, no o to viac šokujúco. Narkoman Ragnar má absťák a zrádza jediný vzťah so ženou, ktorú doteraz ešte výrazne nesklamal. Pri riešení problému neprezradenia svojho desivého tajomstva ho vidia jeho synovia, ktorým nezabudne povedať, že to je v poriadku. Ohľadom vývoja deja a postáv skoro na 100%, chýbala tomu už len akcie. Tej sa asi dočkáme podľa všetkého v ďalšej epizóde. ()

0verseer

Paríž - fajn. Nápad preniesť lode - fajn. Wessex - telenovela. Kattegat - telenovela. Epizóda sama o sebe nebola zlá, niektoré postavy a zápletky seriálu mi však prídu zbytočné a opakovane ma iritujú. Je, respektíve bolo fajn, že to celý čas nebolo len o Vikingoch a dobívaní, ale začínam sa vážne obávať o ďalšie (kvalitatívne) smerovanie tohto seriálu, 6/10. ()

• Zhruba ve 14. minutě, kdy se tahají lodě na vrchol skály, je slyšet česká věta: „Dávej pozor.“ (Isador)