Vikingové (TV seriál)

• Irsko

• Kanada

Vikingovia

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2013 - 2017, 37 h 8 min (Minutáž: 39x45 min)

Michael Hirst

Trevor Morris

Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall, Alyssa Sutherland, George Blagden, Maude Hirst, Alexander Ludwig, Linus Roache, Donal Logue, John Kavanagh, Cathal O'Hallin, Cormac Melia, Nathan O'Toole, Gaia Weiss, Thorbjørn Harr, Edvin Endre, Ruby O'Leary, Gabriel Byrne, Amy Bailey, Elinor Crawley, Vladimír Kulich, Jouko Ahola, David Wilmot, Matt Ryan, Morgan C. Jones, Michelle Beamish, James Flynn, Morten Suurballe, Billy Gibson, Kevin Durand, David Murray, Ben Robson, Amber Jean Rowan, Ivan Kaye, Niamh Algar, Moe Dunford, David Pearse, Lalor Roddy, Dianne Doan, Deirdre Mullins, Ian Beattie, Brian Fortune, Andy Kellegher, Brian Matthews Murphy, Melissa Maria Carton, Rebecca Quin, Peter Franzén, Jasper Pääkkönen, Duncan Lacroix, David Michael Scott, Chris Gallagher, Rick Burn, Jonathan Ryan, Dez McMahon, Steve Wilson, Tyrone Kearns, Michelle Costello, Ciaran O'Grady, Michael Liebmann, Michael Hough, Mark Quigley, Jonathan Gunning, Eddie Elks, Jack Hickey, Tristan McConnell, Christopher Dane, Riku Rokkanen, Philip O'Sullivan, Sarah Greene, Jennie Jacques, Aaron Monaghan, Conor Ryan, Nigel O'Neill, Jill Harding, Lothaire Bluteau, Owen Roe, Mark Huberman, Karen Hassan, Eddie Drew, Gerard McCarthy, Conor Madden, Donna Dent, Daniel Aherne, Eric Higgins, Robert MacDomhnail, Diarmaid Murtagh, Tadhg Murphy, Craig Whittaker, Paul Kealyn, Carolyn Murray, Will Irvine, Des Braiden, Eddie Jackson, Nathan Gordon, Martin Phillips, Dean O'Neill, Aaron Lee Reed, Carrie Crowley, Sam Doyle, Sam Lucas Smith, Amy De Bhrún, David Ryan, Jonathon Kemp, Peter Gaynor, Simon Coury, Laura Sibbick, Martin White, Kevin Flood, Trevor Cooper, Gavin O'Connor-Duffy, Angus MacInnes, Roanna Cochrane, Christina Forbes, Cathy White, Gary Murphy, Michael James Ford, Alexander Downes, Damien Devaney, Paul Ward, Niall Ó Sioradáin, Rebecca Grimes, Hilary Rose, Steve Wall, Shashi Rami, Barry McGovern, Malcolm Douglas, Niall Cusack, Marty Maguire, Noni Stapleton, Georgia Hirst, Stephen Rockett, Dylan McDonough, Marco Ilsø, Morgane Polanski, Alex Høgh Andersen, Amy Potter, David Lindström, Josefin Asplund, Jack Olohan, Michael Power, André Eriksen, Jonathan Rhys Meyers, Adam Copeland, Kris Holden-Ried, Ferdia Walsh-Peelo, Olga Wehrly, Sophie Vavasseur, Jordan Patrick Smith, Ida Nielsen, Donal Gallery

// Distribútor : MGM Television, History Channel //(26.10.2015)

Dlužno přiznat, že jsem to chtěl vzdát už po prvním dílu, nicméně asi i díky tomu, že mě zajímá severská historie, dal jsem tomu ještě příležitost a neskrývám spokojenost. Seriálová rozprávka o válečnících ze Skandinávie ve srovnání s jinými filmovými komerčními produkcemi je zatím asi nejpřijatelnější. Ba co víc, tak koukám, a připočtu-li k tomu jejich specifickou formu relaxace plenicích nájezdů na svých lodích ve středověkém světě, tak to má skutečně historický podklad. Avšak co naplat, vše ostatní mi neodbytně připomínalo spíše příběh z barbarských časů v pohádkové stylizaci.(5.5.2013)

Spektakulární podívaná pro milovníky historických ság, krásné severské přírody a syrové reality dob dávno minulých. Ve mně osobně vyvolal tenhle seriál touhu vypravit se na cestu po skandinávských krásách, dozvědět se více o severských legendách, naučit se norsky nebo si nechat vytetovat nějaký mytologický symbol... krátkodobě je to ale především touha vidět hned další epizodu. Jediná skvrnka na vikingském slunci je pro mě nepochopitelná angličtina, kterou by měli mluvit na britských ostrovech a ne ve Skandinávii. Přesto dávám po dvou sériích 90% a děsím se dne, kdy dokoukám poslední díl.(4.1.2016)

no po prvom diely žiadne veľké nadšenie,... videl zatiaľ po 3diel ale som dosť na pochybách až citeľne moc TV produkcia, a keď aj konečne príde na trošku väčšiu bitku tak sa ňu pozeráte z 3 kilometrov, mi to príde až na moc Anglické predstavenie než Vikingsky Švédske, vo štvrtom diele troška zlepšenie aspoň čo sa bitky na pláži tíka ale aj tak stále to nemá čím ráznejším upútať ani príbehom ani postavou _videl po 8časť ale ničím zvláštnym to nepresvedčilo, nemastné neslané, tá ako že drsnosť visí len niekde vo vzduchu /40%/(25.4.2013)

Špína, jedna dračí loď, krev, nejlépe rozmazaná po ksichtu, objevování kouzla mořeplavby, celkem paráda. Občasné odkazy na klasickou literaturu mě nerušily, proč vikinskému válečníkovi nevložit do úst něco z Kupce benátského. Tím posledním dílem to ale podělali, nemyslím "kostky jsou vrženy", myslím tu Královnu koloběžku první, pizizubou ke všemu. Ragnare, chcípni!(12.5.2013)

• - Hadi, kteří jsou v 15. epizodě 4. série "All His Angels" nasypáni do jámy a následně se plazí po Ragnarovi (Travis Fimmel), jsou skuteční a jedná se o krajty, užovky a hroznýše - nejedovaté a neagresivní druhy běžně chované v teráriích. Hadi, kteří Ragnara koušou, jsou digitálně dodělaní. (cze.Oi)

• - Ve 4. díle 2. série si ve Wessexkém paláci Ragnar (Travis Fimmel) prohlíží sochy. Na otázku, kdo je vytvořil, mu jeden Sas odpovídá, že obři, kteří tam žili v minulosti. Sasové přišedší do Anglie skutečně považovali opuštěné pozůstatky rozvinutého římského osídlení - pro ně těžko pochopitelného - za dílo obrů z dávné minulosti. (Merenre)

• - Příjmení Ragnara Lothbrook (Travis Fimmel) se dle legend píše Lodbrok. (ricky4)