poster

Vikingové (TV seriál)

 • Irsko

  Vikings

 • Kanada

  Vikings

 • Slovensko

  Vikingovia

 • USA

  Vikings

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2013 - 2016, 29 h 4 min (Minutáž: 39x45 min)

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall, Alyssa Sutherland, George Blagden, Maude Hirst, Alexander Ludwig, Linus Roache, Donal Logue, John Kavanagh, Cathal O'Hallin, Cormac Melia, Nathan O'Toole, Gaia Weiss, Thorbjørn Harr, Edvin Endre, Ruby O'Leary, Gabriel Byrne, Amy Bailey, Elinor Crawley, Vladimír Kulich, Jouko Ahola, David Wilmot, Matt Ryan, Morgan C. Jones, Michelle Beamish, James Flynn, Morten Suurballe, Billy Gibson, Kevin Durand, David Murray, Ben Robson, Amber Jean Rowan, Ivan Kaye, Niamh Algar, Moe Dunford, David Pearse, Lalor Roddy, Dianne Doan, Deirdre Mullins, Ian Beattie, Brian Fortune, Andy Kellegher, Brian Matthews Murphy, Melissa Maria Carton, Rebecca Quin, Peter Franzén, Jasper Pääkkönen, Duncan Lacroix, David Michael Scott, Chris Gallagher, Rick Burn, Jonathan Ryan, Dez McMahon, Steve Wilson, Tyrone Kearns, Michelle Costello, Ciaran O'Grady, Michael Liebmann, Michael Hough, Mark Quigley, Jonathan Gunning, Eddie Elks, Jack Hickey, Tristan McConnell, Christopher Dane, Riku Rokkanen, Philip O'Sullivan, Sarah Greene, Jennie Jacques, Aaron Monaghan, Conor Ryan, Nigel O'Neill, Jill Harding, Lothaire Bluteau, Owen Roe, Mark Huberman, Karen Hassan, Eddie Drew, Gerard McCarthy, Conor Madden, Donna Dent, Daniel Aherne, Eric Higgins, Robert MacDomhnail, Diarmaid Murtagh, Tadhg Murphy, Craig Whittaker, Paul Kealyn, Carolyn Murray, Will Irvine, Des Braiden, Eddie Jackson, Nathan Gordon, Martin Phillips, Dean O'Neill, Aaron Lee Reed, Carrie Crowley, Sam Doyle, Sam Lucas Smith, Amy De Bhrún, David Ryan, Jonathon Kemp, Peter Gaynor, Simon Coury, Laura Sibbick, Martin White, Kevin Flood, Trevor Cooper, Gavin O'Connor-Duffy, Angus MacInnes, Roanna Cochrane, Christina Forbes, Cathy White, Gary Murphy, Michael James Ford, Alexander Downes, Damien Devaney, Paul Ward, Niall Ó Sioradáin, Rebecca Grimes, Hilary Rose, Steve Wall, Shashi Rami, Barry McGovern, Malcolm Douglas, Niall Cusack, Marty Maguire, Noni Stapleton, Georgia Hirst, Stephen Rockett, Dylan McDonough, Marco Ilsø, Morgane Polanski, Alex Høgh Andersen, Amy Potter, David Lindström
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ,,PŘIŠLI! JSOU TADY! PEKLO A VŠICHNI JEHO ĎÁBLOVÉ.....“ /// Tak nějak by si to člověk představoval – za svitu polární záře se muži s těly od krve vracejí z výpravy a vítají je ženy, jenž uhájily svoji počestnost s mečem v ruce. Pokud teda nebyly s nima. A pak, v rámci oslavy, na mužích, kteří netouží po ničem jiným, než dosáhnout Valhally jezdí jako na bejcích… Seriálu postavenýmu na legendami opředený postavě Ragnara Lodbroka jde víc než o nějakou historickou přesnost, o vytěžení maxima ze zajímavýho historickýho námětu. Nejdřív to vypadá na historicky zajímavou pravdu o tý ,,lůze vikingský“ a její dovednosti ničit, pak mám dojem, že by se to mohlo vodehrávat kdekoliv. Že stačí jen navlíct lidi do starejch hadrů, nějaký ty intriky, trochu sexu a krve, rituály…, chlapům dát do ,,vínku“ čest, odvahu a touhu umřít v boji… taková severská Osadu Havranů. Vostatní seriálový kousky Michaela Hirsta jsem neviděl a upřímně toho moc nelituju. Kde je nějakej vzrušující děj? Co mě má bavit? Pozvat kněze do trojky? (ke všemu ani nejsu kněz!) Možná, kdyby to bylo tak vo tři díly vořezaný… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Severský básně jsou na mě příliš složitý. 2.) Vzruším se, když vidím šukat špinavý lidi. 3.) Co vznikne, když potká křesťan muslima už vím. Teď mě zajímá, co se stane, když narazí na pohana! 4.) Thx za titule ,,kvakkv a DENERICK“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(4.6.2013)

 • Cappuccino
  ****

  Dopozeranie prvej sezóny mi zabralo trocha viac času, kdežto druhú som zhltol behom dvoch dní, čo myslím jednoznačne hovorí o progresívnom náraste kvality. Pokiaľ si tretia séria udrží pútavosť a celkovú nadupanosť dvojky, budem nad pomery spokojný. Sláva Ragnarovi, Rollovi, Flokimu, Lagerthe, Athelstanovi a Bjornovi! 1. séria 70% 2. séria 90%(19.7.2014)

 • Lima
  *****

  Fantastický casting, to především. Tvůrci správně vsadili na neokoukané tváře (Gabriela Byrne nepočítám, stejně nehraje prim) a všem těm urostlým špinavým, zarostlým, seversky vyhlížejícím typům tu mohutnou sekeru v ruce prostě věříte. Tenhle seriál si vás nezíská hned zkraje, ale s přibývajícími díly vás čapne a zhruba od půlky už s radostí jedete na vlně pohanství a krve. Líbí se mi, že si k hrdinům utváříte ambivalentní vztah – vidíte, že nejsou žádní svatoušci a křesťanům podřezávají krky jako podsvinčatům, ale stejně jim fandíte a přejete jim jejich oddanou víru v pohanské bůžky a uloupené zlato. Výprava je na televizní poměry štědrá, nikde z toho nečouhá televizní sláma, severská atmosféra podmanivá a já už se těším na 2.sérii.__DOPLNĚNÍ po 2.sérii: Zřejmě nejlepší seriál dneška. Osud Ragnara Lothbroka, skutečné historické osobnosti, který toho za život dokázal více, než srovnatelné osobnosti jeho doby, je tak výživný a hutný, že tvůrci mají skutečně z čeho brát a tak se jednotlivé provazané episody sledují jedním dechem. Vše samozřejmě podpořené velkofilmovým "lookem", který ční nad většinou televizní tvorby jiných stanic. Vyvrcholení 2.série je dechberoucí a já mám definitivně nového favorita na poli TV zábavy. Už ať je tu pokračování!!(27.7.2014)

 • Tom Riddle
  ****

  Pro jedny levná náhrada za Game Of Thrones, pro další atraktivně upravená svěže odvyprávěná špetka historie, pro mě trocha obojího, prozatimně 70% s příklonem ke čtyřem hvězdám za mou favoritku Jessalyn Gilsig.(26.1.2014)

 • tahit
  ****

  Dlužno přiznat, že jsem to chtěl vzdát už po prvním dílu, nicméně asi i díky tomu, že mě zajímá severská historie, dal jsem tomu ještě příležitost a neskrývám spokojenost. Seriálová rozprávka o válečnících ze Skandinávie ve srovnání s jinými filmovými komerčními produkcemi je zatím asi nejpřijatelnější. Ba co víc, tak koukám, a připočtu-li k tomu jejich specifickou formu relaxace plenicích nájezdů na svých lodích ve středověkém světě, tak to má skutečně historický podklad. Avšak co naplat, vše ostatní mi neodbytně připomínalo spíše příběh z barbarských časů v pohádkové stylizaci.(5.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace