Ragnar je na králův podnět nucen navázat kontakt se svým rivalem, aby se mohly zahájit přípravy na další námořní výpravu. Athelstan mezitím ve Wessexu znovu objevuje křesťanství... (TV Prima)

Necrotongue

Šestý díl mi přinesl určitý paradox. Byl jsem z něj vlastně nadšený, výborná atmosféra, gradující děj, intriky a plány a byl jsem připraven ocenit snahu tvůrců pěti kousky, jenže... Hvězdičku jsem ubral pouze z jediného důvodu- postava Athelstana mi tentokrát opravdu lezla na nervy a zkazila mi celkový dojem z této epizody. ()

LolopelS

Jedna z najlepších častí naprieč seriálmi, aké som doposiaľ videl. Neuveriteľne budovaná atmosféra s až pôžitkárskym koncom. Po štrnástich dieloch najväčšie blaho z Kattegatu. Úžasné prekrývanie rozprávania príbehu starých bohov s realitou, ktorá sa chystá na Borga. Časť, kde sa všetky malé črepiny predošlých náznakov zišli do jedného celistvého kusu. Bez jedinej chyby a s pocitom chvíľkovej nedotknuteľnosti, z ktorej budem ešte niekoľko dní ťažiť. Just a friendly advice: eagle is not always a good sign. ()

johnsnow

Neakčná ale celkom hutná epizóda. Ukáže nám, že Athelstan bude skúmať rímske poznatky, že Bjorn si našiel pičidelo na obrábanie, teda ak ho tam daná slečna pustí. Siggy je radodajka a záverečná pasáž S Borgom je fakt dobrá, len škoda, že v najlepšom utnutá. Jo a Lagherta to kvalitne poriešila so svojim starým. ()

Eliott

Kdyby jste se mne zeptali o 2 epizody dřív, jestli si to Jarl Borg zasloužíl. Bez váhání bych řekl, že ano. Výsledek však byl takový, že jsem mu po tomhle díle odpustil a alespoň bych zmírnil jeho trest. Bjornovi části zde nejslabší a vážně začínám nesnášet tu jeho otrokyni. Naopak mou nejoblíbenější částí je ,,sorry that the ambiance of Kattegat awoken you". Ke konci úžasné vykoupení Rolla, který se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav! ()

Trevor

Kráľ Horik sa vráti na Kattegat potom, ako ho porazil kráľ Wessexu Ekbert. Navrhne Ragnarovi, aby obnovili spojenectvo s jarlom Borgom. Rollo tak vypláva za jarlom Bjorgom a prichádza s ním na Kattegat, kde ich Ragnar uvíta hostinou. Po nej všetkých jarlových mužov povraždí. Athelstan sa stáva správcom pohanskej zbierky umenia kráľa Ekberta a Bjorn sa zamiluje do otrokyne. Lagertha pri hostine bodne svojho muža nožom do oka, nakoľko ju ponižuje pred všetkými hosťami a na jej stranu sa postavia aj Sigvardovi muži.Z Athelstana sa stava ikona kresťanstva, Loki s intelektom o niečo nad hranicou demencie je lídrom Ragnarovej svorky barbarov a všetci v Ragnarovom okolí sú blázni iba Ragnar je lietadlo. Toto tvorcovia už nemôžu myslieť vážne, že všetci v Ragnarovom okolí sú tak naivný. Žiaden seriál ba ani film doteraz tak nesympatickú hlavnú postavu, akou je Ragnar Lothbrok neponúkol. Jarl Borg by totiž v žiadnom prípade nespojil sily zo Sigvardom a retardovanému Ragnarovi by neposlal hlavu jeho Lagerthy spolu s Rollovou, taký sympatický balíček 2 v 1. ()