Zásahová jednotka č. 7

Grupo 7

Unit 7

Akční / Drama / Thriller

Španělsko, 2012, 95 min

Veľmi znepokojujúci film! Tie preplesky a bomby na držku boli veľmi reálne a občas do akcie nabehlo i kladivo, takže slabšie povahy to nemusia rozdýchať. No a Rafael (Antonio de la Torre) mi prišiel ako taký Chulio Norrisas- španielsky Chuck Norris :-)(16.1.2013)

Režisér Alberto Rodríguez dosáhl sice svého tvůrčího maxima až svým následujícím filmem La Isla mínima, ale už v Zásahové jednotce č. 7 naznačuje hodně ze svého uměleckého talentu. Skvělý casting a práce s herci, dokonale autentická mizanscéna, výborná kamera, nejednoznačné etické i syžetové vyznění, cílená práce s přesahy (v La Isla mínima je to temné dědictví frankistického totalitního režimu, tady zase obecnější přecházení mužů zákona na stranu zločinu) a zakomponování duality (skvěle zvolená Potěmkinova vesnice falešného pozlátka Sevilly coby města světové výstavy EXPO, za jejímiž kulisami se skrývá typická temná scenérie betonové džungle západního velkoměsta), skvěle ztvárněná i formálně (coby časové předěly použity archivní dobové záběry z výstavby pavilonů EXPO, které jakoby evokují formu mediálního zprostředkování světa - proti tomu klasicky dynamická forma akčně kriminálního filmu navozující filmovou realitu ... něco podobného používá Alberto Rodríguez i ve svém následujícím filmu, tam jsou formálními intermezzy ,,Reitmanovské letecké" záběry). Škoda jen, že scénář nejde více do hloubky a nepracuje cíleně s hlubším prokreslením psychologie postav...(23.2.2016)

Oba Rodríguezovy filmy, které jsem viděl, mi na jazyku zanechaly nepříjemnou pachuť už viděného.(27.6.2015)

Nic Moc.. Španělé by se měli vrátit k Hororům a k Thrillerům a né se pokoušet točit Akční filmy, když nemají dostatek peněžních prostředků, a šlo to poznat! Jelikož akce zde bylo minimum,nebylo to ani napínavý ani zajímavý, herci chabí, ani nevím proč dávám vlastně 3* když je to proflákléj průměr.(23.2.2013)

Vůbec jsem netušila, že mě ten film tak chytne. V začátcích jsem dokonce bojovala s pokušením ukončit to, protože jen zaškatulkování všech těch policajtských kluků do přihrádek a trochu se zorientovat v situaci byla docela fuška. Ovšem druhou polovinu už jsem byla přilepená u monitoru a byla napnutá, jak celý ten chaotický politicko-policajtský binčes dopadne. Byla to síla se vším všudy - korupce v policejním systému, všude prostupující špína a násilí a hnus v jakékoliv podobě, metody výslechů které mně občas, vlastně skoro pořád vyrážely dech, takže jsem se nedivila, že v určitém momentu to bylo pro jednoho z účastněných opravdu na prášky. Ale co se týká této země, tak mě to snad ani moc nepřekvapilo a ten konec byl geniální, kvůli němu je ta hvězda navíc.(1.12.2014)