• slovenský

Akční / Hudební

USA, 2013, 92 min

Koncert Metallicy, který stále přerušuje podivný příběh Tripa z dodávky, který při cestě pro tajemnou tašku mimo jiné uniká před jezdcem na koni, vyzbrojeného plynovou maskou a obrovskou palicí. Nakonec jezdce vyřídí tak, že párkrát jezdcovou palicí párkrát bouchne do země, čímž ale poničí Metallice rekvizity. Naštěstí to ale není tak vážné, takže Metallica svůj koncert v pohodě dohraje ("We don't need the fancy staff, right?"). Asi si Metallica řekla, že dávat do kina pouze záznam koncertu, by nebylo to pravé. Jenže kdyby zůstalo jen u koncertu, byl bych mnohem spokojenější...(15.2.2014)

Jelikož mám rád spíše starší tvorbu Metallice, cirka do St. Anger, tak mě tenhle snímek potěšil právě důrazem na staré dobré fláky. Celková kompozice filmu nemá obdoby, takhle propojené klipy jsem ještě neviděl a fakticky jsem zíral celou dobu s otevřenou hubou. Tradičně vypíšu mé favority. Předně to byl Flastr na pupek, Vedle maj rum a Svetr snad mám. Dále potěší nasazení písně Patery a Fuj či třeba Nindža, tys to zvoral.(5.10.2014)

Tento nápad ve stylu celovečerního klipu na motiv po sobě jdoucích písniček, které tvoří ucelený příběh, mě nadchl! Koncert byl skvělý a vývoj děje na pozadí perfektně ladil do textu. Navíc se mi Dane Dehaan moc líbil. Není to film sám o sobě, je to koncert s prvky filmu. A já jsem si to náramně užila! Když přišla na řadu písniška "nothing else matters" byla jsem v tu chvíli dokonale spokojená.(30.4.2014)

čistá energia!... Hlavne od toho nečakajte film! Je to úžasný, megalomansky poňatý, záznam gigantického koncertu. Skvelá kamera, skvelý strih, neopakovateľná hudba a atmosféra koncertu. Antal a Metallica boli proste skvelý nápad!(20.1.2014)

Perfektně natočený koncert, ale zbytek? Vedlejší příběh je zbytečnost sama. Ke všemu se snaží tvářit výjimečně, přitom je spíše hloupý.(17.5.2014)