poster

Metallica: Through the Never

 • USA

  Metallica: Through the Never

 • slovenský

  Metallica: Through the Never

Akční / Hudební

USA, 2013, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  **

  Nápad skloubit koncert s akční zápletkou není špatný a Antal je slušný řemeslník, ale Metallicu moc nemusím a příběh divákovi, také moc nedá. Ale kvalita je závislá na divákově přízni k dané kapele.(12.4.2014)

 • verbal
  *

  Poté, co ugrofinský funebrák Arpád Huňády dokonale pohřbil Predátory, rozhodl se, že tentokrát konečně zakope i Metallicu. To je ovšem daleko chvályhodnější, protože ta chcípla už v roce 1991 a od té doby jen tak zbůhdarma hnije na výsluní a smrdí. Epitaf se mu povedl vskutku mistrně a pohřeb je to opravdu tragický. Pět tisíc smutečních Kanaďanů, kterým museli, předpokládám, zaplatit, aby si přišli unyle zahrozit na těch dvanáct, ano, doslova dvanáct jediných a důkladně otřepaných hitů za celou téměř třicetiletou existenci kapavky. Hitů, které se dají mnemotechnicky shrnout do jednoho souvětí tak, aby si je po tisícím omletí konečně zapamatoval i každý obstarožní, mentálně pomalejší plešatější dělník s předlouhými pozůstatky mastných vlasů na temeni: „ Jednoho Mistra Pupků Nic jiného nesere, než když Vstoupí Písečník, ten Plíživý zmrd, co ve Zlatém opojení Trefí vypínače, Sjede blesk, načež Baterce Zazvoní hrana a …. samozřejmě Benzín a Spravedlnost pro všechny! No, jeden jsem možná trochu Neodpustitelně vynechal, ale ten na obřadu nehráli. Málem bych zapomněl, že je to vlastně i truchlivý akční film! Géza totiž do toho, až trapného, roztleskávání arogantního Hetfílda namixoval „fantastický a famózní“ příběh o tom, jak jde nezpochybnitelný syn úchyla ze slavného filmu Okno z ložnice Metalice pro náklaďák a zažije při tom spousty všelikých nevšedních dobrodružství. Například jízdu v dodávce, pár „naprosto smysluplných“ výtržníků, jezdce s kladivem a halušky. Velmi hluboké a s pointou originální jako kufřík z Palpfikšnů. A tak jediným zapamatováni hodným momentem v tomto ubohém paskvilu je výkon sympatického Larse za tympány. I v padesáti bije jako králíček Enerdžajzr. Jinak opravdu smutný konec a nezbývá, než pateticky zvolat „Metallica je mrtvá, ať žije Megadeth“, a ze srdce popřát kapele: „Odpočívej v pokoji!“. Tedy vlastně „Rest in dz rum!“, aby mi rozuměli a já zároveň všechny ohromil, jaký jsem brilantní polyglot.(15.10.2014)

 • liquido26
  ***

  Metallica je moje oblíbená kapela. Jeden čas jsem její alba, živáky a videoklipy sjížděl každý den. Na film jsem se těšil, ale moc jsem si od toho nesliboval a taky jsem moc nedostal. Standardní koncert Metallicy (viděl jsem plno lepších) a k tomu zcela zbytečný příběh, který vlastně ani tak moc nedává smysl a je tam úplně navíc. Nejvíc se mi asi líbila scéna, kde v aréně začnou prskat světla a začne hořet, protože to do děje nějakým způsobem zapojilo i dění v aréně a kapelu. Jo a za zmínku stojí taky Kirkova kytara, která odkazuje na film White Zombie s Belou Lugosim.(13.7.2015)

 • blitzer
  *****

  Parádní koncert Metallicy s cca 10 minutovým klipem zobrazujícím kluka, kterej jde do města pro tašku a po cestě potká ošklivýho pána na koni. Smysl tohoto klipu jsem moc nepobral, ale to je úplně jedno... ústřední postavou tohodle "filmu" nebyl kluk z klipu, ale 'tallica, baby.(8.2.2014)

 • Mr.Husts
  *****

  Pro mě absolutní velkolepá hudební pecka, která ve mě v kině vzbuzovala pocity vyskočit a začít rozjíždět brutální kotel a ztratit několik končetin. Každý fanoušek bude chrochtat blahem, protože film je v podstatě jen 90. minutový epicky natočený koncert a vedlejší děj zasahuje skutečně minimálně a když už tak bez přestání hudebního doprovodu, výběr songů se povedl, ocenil bych bez problémů i přídavek, nicméně ty nejznámější pecičky zahrány byly a to některé i lépe než na albíčkách( Masters of Puppets). Každopádně se nenechte zblbnout hodnocením, na film nechoďte pokud nemáte skupinu rádi, pokud čekáte nějaký smyslupný příběh, či epické 3D vychytávečky, které vás donutí lítat v kině a blinkat. Trough the Never je zkrátka záležitost čistě hudebního rázu a dá se označit jako hodně brutálně natočený kurevsky dobře zahraný koncert s vedlejší lehce přijebnutou kraťoučkou dějovou linkou, která nijak neurazí. Můj zážitek byl Imaxem silně podtržen, takže doporučuju stažený kinorip smazat, zvednout prdelku a užít si hudební a vizuální orgasmus on the BIG SCREEN.(1.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace