Vyšinutí (festivalový název)

(Jižní Korea)

Deranged

Drama / Thriller

Jižní Korea, 2012, 109 min

Zajímavý film. Ani jsem netušil, že takový hnusný cizopasník STRUNOVEC existuje :-( a dokonce i u nás (viz fotky a videa v ČR - na netu). Musím uznat, že Jižní Korea v poslední době točí velice slušné katastrofické filmy (Gamgi (2013), Tsunami (2009), Věž smrti (2012), Mutant (2006) ...atd.). Máme se co učit!(2.2.2014)

Jae maká pre farmaceutický priemysel a vie, čo sa odohráva za závesom. V miestnej rieke sa vykúpe pár desiatok mŕtvol a splodí sa škandál. Vyšetrovací kolektív medzitým zistí , že z lekárskej komory odbehol vírus " Yeongasi" , ktorý je vlastne zmutovaný parazit z konskej hrivy. Príznaky sú zreteľné - hlad a smäd - no nablízku je rieka plná mŕtvol. Jae musí takto dohliadnuť na osud svojej rodiny, aby nedostala smäd.... Zručne uvarená ryža s nie tak celkom obohraným námetom ( ak vezmem do úvahy destináciu ) bez hluchých miest, sympatické obsadenie, rodinkárstvo, očakávaný záver - pohoda. Zaslúžená spokojnosť.(4.10.2012)

Tempem pomalý, ale jinak podařený thriller na téma smrtící epidemie.(23.12.2013)

Perfektní pokus z Asie! Zápletku vnímám jako svěží a Pandemie je více než zajímavá !! Uff je to Stresující, vzrušující,napínavý,dramatický,šokující ten film má vše, co by mít měl !! Možná má předvídatelné řešení, ale je to tak super, že to stojí za to ! Obzvláště při scénách "race against time" !! Zaráží mě jen poněkud nízké hodnocení ! U mně 80% bez debat!(23.3.2013)

• sochoking

Zaujímavý námet- "šnúrky od topánok" spôsobujú neuhasiteľný smäd a tak si to infikovaní hádžu do potokov...(8.2.2013)