Vyšinutí (festivalový název)

(Jižní Korea)

Deranged

Drama / Thriller

Jižní Korea, 2012, 109 min

Perfektní pokus z Asie! Zápletku vnímám jako svěží a Pandemie je více než zajímavá !! Uff je to Stresující, vzrušující,napínavý,dramatický,šokující ten film má vše, co by mít měl !! Možná má předvídatelné řešení, ale je to tak super, že to stojí za to ! Obzvláště při scénách "race against time" !! Zaráží mě jen poněkud nízké hodnocení ! U mně 80% bez debat!(23.3.2013)

,,…NAKAŽENÍ SE VYZNAČUJÍ ZVÝŠENOU CHUTÍ K JÍDLU, ANIŽ BY PŘIBÍRALI NA VÁZE. NÁSLEDUJE POKLES APETITU, DOPROVÁZENÝ OBROVSKOU ŽÍZNÍ. PO 2 AŽ 3 DNECH NÁSLEDUJE SMRT“...... /// Když zničeho nic začnou kurevsky stoupat akcie farmaceutický firmy a zmatení Korejci začnou plnit řeky (i vany) těly plavoucími břichem dolů (my totiž u nás plavem všichni znak….), netrvá dlouho, aby pár chytrejch hlav přišlo na to, že se nejedná o dílo emzáků, ale …(čuráků). První půlka je standartní rozbíhání nákazy a v tý druhý už jde vo boj s časem na získání léku. Ne však u vědeckýho týmu, ale …. no prostě je to vo lidech. Až moc velká řada nešťastných náhod sice zvyšuje mojí nervozitu, ale taky mě sere. A několik citovejch vydíraček nedojímá. Obyčejnej ,,standardní“ příběh s množstvím nešťastnejch situací, směřující pomocí různejch zdržovaček k happy endu. Nečekejte Nákazu ani Slepotu. Jen takovou normální - byť originálně postavenou hru, s citovou vydíračkou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci porovnat, jestli je Gordius Nudatus zábavnější než Cymothoa exigua. 2.) Přemejšlím, jak snížit počet obyvatel a ještě vydělat. 3.) Thx za titule ,,mirinkat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(5.2.2013)

Zajímavý film. Ani jsem netušil, že takový hnusný cizopasník STRUNOVEC existuje :-( a dokonce i u nás (viz fotky a videa v ČR - na netu). Musím uznat, že Jižní Korea v poslední době točí velice slušné katastrofické filmy (Gamgi (2013), Tsunami (2009), Věž smrti (2012), Mutant (2006) ...atd.). Máme se co učit!(2.2.2014)

"Čo sa toľko napchávate?..." Na tento film som natrafil v magazíne Cinema ako redakčný tip. Keďže je kórejský, dlho som neváhal. Veľmi dobrá zápletka okolo farmaceutickej spoločnosti a lieku, ktorý záhadne zmizol z pultov lekární robí z filmu niečo viac ako bežný thriller. Príbeh je dobre vystavaný i prepletený s vyšetrovacou linkou príbehu, v ktorom sa policajti snažia prísť na to, kto v tom má prsty. Po nedávnej dobre obsadenej, ale absolútne nevýraznej Nákaze S. Soderbergha prišli kórejci už tradične s lepším a diváckejším prístupom vo všetkých zložkách. Popravde dnes už ani neviem o čom Nákaza vlastne bola, pretože ma vlastne ničím nezaujala, ale tu na lezúcich červov z úst infikovaných tak skoro nezabudnete. Paraziti infikovaným spôsobujú neukojiteľnú túžbu po jedle a vode, ktorá sa často končí utopením v riekach. Záver s liekmi a spiknutím okolo neho je adrenalínový a už dlho som nevidel tak dobrý katastrofický thriller. 80%.(27.10.2013)

Mám moc ráda nákazové filmy a také mám moc ráda korejské filmy, ale tady mi ty náhody vždycky v poslední okamžik, kdy už má hlavní hrdina lék na dosah ruky a zase to nevyjde, přišly tak hollywoodské, že to prostě nebylo ono. A ty velké žížaly taky nebyly nic moc.(26.3.2013)