Láska je láska

Ulf Brantås

Lars Jönsson

Zvuk:

Nils Nilsson

Námět není nic nového pod sluncem, ale k jeho zpracování nemám žádné výhrady. Možná to bude tím, že jsem vyrůstal v nekulturní díře, kde chcíp pes. Fucking ...!(25.5.2003)

Fakt se mi líbila ta konečná hláška ve škole (( ::(27.11.2005)

Láska je láska mě hodně potěšilo, protože tak pěkný film jsem už docela dlouho neviděla. Filmy ze severní Evropy, které jsou v poslední době tak oblíbené, mé srdce sice nedobyly, ale občas se najde některý, který mě dostane svou obyčejností, lidskostí a emotivností. Teď se to podařilo filmu Láska je láska. Doporučuji všem, kteří mají rádi komorní filmy, odehrávající se v naprosto přirozeném prostředí a kteří samozřejmě neodsuzují jinou orientaci než heterosexuální.(30.10.2010)

Skvely film o "zakazanej laske", ktory sa na nic nehra a ukazuje zivot pubertakov tak, aky naozaj je. Alkohol, promiskuita, nestastne lasky, sikana, rozdelenie na popularnych a nepopularnych atd. Elin je fakt na zabitie, ale ma svoje caro, holka jedna nepodarena :) Plus svedstina je naozaj podmanivy jazyk :D(14.9.2009)

Nesobecká, upřímná a skromná zpověď dvou dospívajících dívek, která je po strop narvaná emocemi. Emocemi sice převážně zápornými, ale o to více dokážou ty kladné zaútočit na to správné místo. Moralizuje naprosto nevtíravou formou, které si člověk snad ani nevšimne, je zabalený do naprosto nezajímavého hávu a přesto obsahuje desítky nezapomenutelných dialogů a scén. Prostě neskutečně skutečný obrázek dospívající mládeže (teda asi, neboť přece jen už jsem věkem trošku jinde a co o tom tak můžu vědět, že...) Kolikrát se o něco takového pokoušeli v té dokonalé továrně na sny za velkou louží? Nespočetněkrát. A pokaždé neúspěšně. A přitom je to tak jednoduché. Vezmete jednu blonďatou boubelku, jednu naprosto nezajímavou brunetku, scénář uděláte na koleně, nacpete do toho hity, co dávno neletí a je hotovo. Klasika jako dřeváky od Bati. [červenec 2006](31.7.2006)