poster

Láska je láska

 • Švédsko

  Fucking Åmål

 • slovenský

  Láska je láska

 • anglický

  Show Me Love

Drama / Romantický / Komedie

Švédsko / Dánsko, 1998, 89 min

Režie:

Lukas Moodysson

Scénář:

Lukas Moodysson

Kamera:

Ulf Brantås

Producenti:

Lars Jönsson

Zvuk:

Nils Nilsson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tomco
  *****

  moc zaujimavy pocin s vybornymi hlavnymi hrdninkami na cele. inteligentne, vtipne..zo zivota a bez prehanania. uzil som si.(28.6.2007)

 • Rex Mundi
  ****

  Sám o sebe (napr. vyrobený v USA?:-) by bol pre mňa tento film tak za 3*, ale jednu hviezdičku pridávam Lukasovi Moodyssonovi za nádherne vnímavé a zároveň vierohodné vykreslenie chápania sveta očami adolescentov. Akokoľvek podobne alebo odlišne od hlavných hrdinov Fucking Amal vyzerala naša puberta, akokoľvek môžeme v niektorých situáciách ich správanie neschvaľovať, uvedomujeme si, že každý sme si to prežili... a tým istým prejdú ďalšie generácie detí. Výborná sonda do života násťročných, keď ich ovplyvňujú hormóny, kamaráti a revolta proti celému svetu.(17.6.2005)

 • petero
  *****

  Výborný príbeh dievčaťa ktoré sa zaľúbi do svojej spolužiačky a tá postupne prichádza na to že žiadny chalan jej nemôže ponúknuť to čo práve táto jej nová kamarátka. Trošku som sa bál roztrasenej kamery ale nakoniec to bolo úplne v pohode.(3.7.2007)

 • francis
  *****

  Bezelstné a okouzlující. Vtipné, vtipné, vtipné. "Mami, proč se koukáš na ty soutěže v televizi?" "No já nevim, je to takový... hraje tam pěkná muzika, občas někdo vyhraje auto..." Taky si dáváte do kakaa aspoň půl sklenice toho prášku a pak už jen kapku mlíka? Pravej severskej film, inteligentní, úspornej a skromnej. Ale o to lepší. Ty holky si zamilujete.(19.11.2006)

 • castor
  ****

  Suverénní rebelka Elin, outsiderská introvertka Agnes. Společně v tomhle ospalém městečku, do kterého se jedna přistěhovala a druhá se v něm permanentně nudí, našly svou první zakázanou lásku. Začalo to pusou z hecu, skončilo přešlapováním na toaletě, před kterou se shlukuje půlka školy, která se raduje, že se v tomhle Fucking Åmålu zase konečně něco děje. Dospívání je otravná fuška i podle pánů ze Švédska, kteří toho času poměrně nesměle upozorňovali na problémy homosexuálů a jejich opovržení ze strany společnosti. Divák nebude zase tolik donucený se nad tématem zamyslet, určitě si ovšem užije poměrně sympatickou atmosféru, otázky křehkého dospívání bez přikrášlování a hlavně herecké výkony v čele od Alexandry Dahlstöm a Rebecky Liljeberg. Upřímné, severské, jiné..(5.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace