poster

Společně

 • dánský

  Tillsammans

 • Švédsko

  Tillsammans

 • slovenský

  Je láska láska?

 • anglický

  Together

Komedie / Drama / Romantický

Švédsko / Dánsko / Itálie, 2000, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Asi každý by si rád vyskúšal život v nejakej podobnej (akejkoľvek) komunite. Asi tak na víkend. Potom by som sa psychicky zrútil. Ale sledovať to v telke bola zábava. Kedy to dajú niekedy znova?(6.10.2014)

 • lola3121
  ****

  V porovnání s předchozím režisérovým snímkem Fucking Amal jsou hrdinové Tillsammans o něco starší a řeší trochu jiné problémy v jiné době. Život v rádoby hippie komunitě, kam přichází Elizabet se svými dětmi, se zpočátku jeví jako jeden velký odvaz. Pak začnou vyplouvat "soukromá dramata", která řeší jednotliví obyvatelé domu, tvořící bizarní směsici složenou z permakulturní hippie dvojice, transsexuála, lesbičky, levičáckého fanatika, apoštolky volné lásky a několika společných dětí. Film je poměrně vtipný, i když závěr na můj vkus až moc happy. Ve švédských hercích se moc neorientuji, ale pokud jste viděli některý film z trilogie Milénium, Michaela Nyqvista v roli Elizabetina manžela určitě poznáte.(30.6.2011)

 • WillBlake
  *****

  Post-hippiesácká komunita na okraji Stockholmu, ve které učí holky neholit se pod paží. Mimo jiné. Michael Nyqvist jako agresivní alkoholik, kterého samota donutí přestat s pitím. ABBA střídá deprese, deprese střídají ABBu. Nahoru dolů až k epickému happyendu, jaký umí jenom Moodysson. I kdybyste většinu filmu prospali (což se nestane), tak konec vás dostane. Tenhle režisér je vážně frajer a to ne jen kvůli jeho kontroverzní výrokům a zdvihnutým prostředníčkům.(6.9.2014)

 • lenuse
  *****

  Jsem celkem nekritická fanynka Michaela Nyqvista. Takže to mám s hodnocením snadné. :-) Asi nejvíce optimistický Moddyssonův film.(7.8.2007)

 • bouncer
  ****

  Filmy Lukase Moodysona mám opravdu rád a Tillsammans je dalším krásným dílem... Pravda chvílemi jsem se nudil, některé postavičky komunity žijící společně v jednom domě v 70. letech, vycházející z rádoby socialismu, komunismu a feminismu, mi úplně nesedli. Ale optimistickým závěrem jsem se do celého filmu dostal a ta typická Moodysonova opravdovost příběhu mě opět uhranula.(4.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace