Společně

Je láska láska?

Together

Komedie / Drama / Romantický

Švédsko / Dánsko / Itálie, 2000, 102 min

Docela dobrý film, ale narozdíl od debutu Láska je láska mě nějak nedokázal skutečně zaujmout a strhnout.(12.7.2003)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(10.12.2009)

Asi každý by si rád vyskúšal život v nejakej podobnej (akejkoľvek) komunite. Asi tak na víkend. Potom by som sa psychicky zrútil. Ale sledovať to v telke bola zábava. Kedy to dajú niekedy znova?(6.10.2014)

Lesk a bída života v komunitě. Tématicky tradiční levičáctví a feminismus obohatil Moodysson o aktivní dětský prvek a divák sklízí chutné plody. Příklad ? Scéna, ve které dospělí řeší, jestli je Pippi Dlouhá Punčocha kapitalista - a ve vedlejším pokoji si jejich děti hrají na Pinocheta.(21.6.2004)

Post-hippiesácká komunita na okraji Stockholmu, ve které učí holky neholit se pod paží. Mimo jiné. Michael Nyqvist jako agresivní alkoholik, kterého samota donutí přestat s pitím. ABBA střídá deprese, deprese střídají ABBu. Nahoru dolů až k epickému happyendu, jaký umí jenom Moodysson. I kdybyste většinu filmu prospali (což se nestane), tak konec vás dostane. Tenhle režisér je vážně frajer a to ne jen kvůli jeho kontroverzní výrokům a zdvihnutým prostředníčkům.(6.9.2014)