Společně

Je láska láska?

Together

Komedie / Drama / Romantický

Švédsko / Dánsko / Itálie, 2000, 102 min

Docela dobrý film, ale narozdíl od debutu Láska je láska mě nějak nedokázal skutečně zaujmout a strhnout.(12.7.2003)

Filmy Lukase Moodysona mám opravdu rád a Tillsammans je dalším krásným dílem... Pravda chvílemi jsem se nudil, některé postavičky komunity žijící společně v jednom domě v 70. letech, vycházející z rádoby socialismu, komunismu a feminismu, mi úplně nesedli. Ale optimistickým závěrem jsem se do celého filmu dostal a ta typická Moodysonova opravdovost příběhu mě opět uhranula.(4.7.2008)

Rozpočet SEK 17miliónovTržby USA $1,034,829Tržby Celosvetovo $14,572,229(9.4.2010)

Zaujal mě námět filmu(život několika párů v komunitě pod jednou střechou). Po slibném začátku ovšem přišlo sklouznutí k průměrnosti, přestože se to ve filmu jen hemží postavičkami, které se více či méně liší od běžné společnosti.(12.10.2008)

V porovnání s předchozím režisérovým snímkem Fucking Amal jsou hrdinové Tillsammans o něco starší a řeší trochu jiné problémy v jiné době. Život v rádoby hippie komunitě, kam přichází Elizabet se svými dětmi, se zpočátku jeví jako jeden velký odvaz. Pak začnou vyplouvat "soukromá dramata", která řeší jednotliví obyvatelé domu, tvořící bizarní směsici složenou z permakulturní hippie dvojice, transsexuála, lesbičky, levičáckého fanatika, apoštolky volné lásky a několika společných dětí. Film je poměrně vtipný, i když závěr na můj vkus až moc happy. Ve švédských hercích se moc neorientuji, ale pokud jste viděli některý film z trilogie Milénium, Michaela Nyqvista v roli Elizabetina manžela určitě poznáte.(30.6.2011)