The Canyons

Tim Silano

Kostýmy:

Keely Crum
  • Vampireman

Na googlu si najděte fotky nahé Lindsay Lohanové a tím s Canyons skoncujte. Jedná se o povšechně nevyužitou záležitost.(20.10.2013)

• Chrustyn

Pokud se na film podíváte, jen kvůli nahaté Lohanové, budete zklamaní, protože žádné terno ani porno se nekoná. Pokud se na film podíváte jako na thriller s příchutí erotiky, budete zklamaní, protože film působí, jako nicotný TV snímek, který nezaujme vůbec ničím. Pokud se na film podíváte, protože ho natočil scénáristický veterán, který napsal temné klasiky jako "Taxikář" nebo "Zuřící býk", budete zklamání, protože režie je panu Schraderovi cizí a raději by měl zůstat u psaní. A když tak o tom přemýšlím, nenapadá mě, proč by se na ten film měl kdokoliv dívat, protože tak, jako tak, bude zklamaný. Verdikt: je to prostě sračka.(9.8.2013)

Thriller, který se evidentně inspiroval u klasiků žánru, ale v konečném důsledku působí jako jejich napodobování. Trochu mě šoknulo, když jsem si v duchu říkal, že je to jako kopírování B.E. Ellise a nyní zjišťuji, že je autorem scénáře. Dalo se na to dívat s prokládáním erotických scén a poprsí Lindsay Lohan, ale jde o tuctový thriller, kterých můžeme v lepším či horším obsazení vidět tisíce. Zneklidňuje mě skutečnost, že se mi zdá, že nejlepší výkon předvedl ze všech zúčastněných pornoherec Deen.(2.10.2016)

• Tuxedo

Látka jako dělaná pro Soderbergha, bohužel takhle je to daleko zajímavější na papíře, než když se na The Canyons díváte. Chybí tomu ten drajv a analytický odstup, který paradoxně činí divácký zážitek u Soderbergha daleko silnější. The Canyons vypráví příběh o moci a o lidech, kteří prahnou po vládě nad svým životem, ale ještě více chtějí ovládat ostatní. Dokonce v tomto směru není film ani zdaleka tak přímočarý, jak by se zprvu mohlo zdát, ale s motivem "kdo je tu vlastně padouch a kdo oběť" se zde pracuje jen okrajově a postavy jsou tak stále více černobílé, než by mohly být. Obzvlášť škoda je to u postavy herecky slušného Jamese Deena s neuvyžitým pozadím (psychologickým, to reálné tam je;-). Lindsay Lohan je těžké uvěřit tu konstantní submisivní polohu či dokonce případné slzy zoufalství, daleko více jí sluší dominantní role a důrazně projevovaná nadřazenost vůči ostatním (to protože tu asi nemusí moc hrát). Bohužel i tohle je nakonec zameteno pod koberec. The Canyons má slušný základ i dobře míněnou konstrukci, ale sledovat jej zkrátka není příliš požitek. 5/10(8.8.2013)

Já nemám sebemenší důvod, proč bych dával nižší hodnocení. Celý film mě bavil, zaujal mě i příběh, ani v jedný scéně jsem se nenudil. Film mě zaujal dost pozitivně a Lindsay taky. Skvěle to zahrála a těším se na další její filmy. Skvělá hudba, dobří herci, příběh který upoutá hned od začátku a ani nevíte jak to vše dopadne. Dost zvláštní konec.(11.1.2014)

• - Film byl natočen i s pomocí fanoušků. Ti přes účet Kickstarten poslali přibližně třetinu požadovaných nákladů. (Terva)

• - Při natáčení filmu se Lindsay Lohan podle svých hereckých kolegů chovala jako rozmazlené dítě. Poroučela si nadstandardní zacházení či celé dny odmítala opustit šatnu. (Dlee)

• - Film byl natočen za 21 dnů. (Patw)