Třídič č. 40

• Česko

• Turecko

Turecko / USA, 2009, 89 min

Emre Sahin

Tomuhle se dá jen těžko uvěřit, ale skvěle se na to kouká! Příběh tří naprosto odlišných lidí, které propojuje jedna černá taška plná peněz a číslo 40. Film je plný skutečně neuvěřitelných situací, které dokáže napsat buď dobrý scénárista, nebo sám život. Vybraná destinace, kde se snímek odehrává, tedy Istanbul, se pro toto dílo více než hodí. Vybraní herci jsou perfektní a mají dobře napsané role, film nikde moc neklopýtá a než se nadějete, je konec. Emre Sahin sice nemá s filmovou tvorbou mnoho zkušeností, spíše dělá dokumenty, ale tohle se mu opravdu povedlo, klobouk dolů! Pokud si chcete odpočinout od Hollywoodu, máte ideální příležitost. Mix dramatu a černé komedie je tu jen pro vás! Za mě velký palec nahoru!(9.12.2013)

Sám o sobě průměr ale zas dobře natočenej. Na rozdíl od podobných dramat, kde se jedná o jednu věc, kolem níž události spojují všecky hlavní hrdiny (v minulých letech podojil tenhle typ filmů hlavně seňor Iñárritu) nemá tenhle filmeček totálně přepálenou stopáž, citově nevydírá, je svižný, místy vtipný a odlehčený. Pro mou maličkost na večerní odfrknutí absolutně dostačující. 3,5*(16.1.2014)

Turci to zvládli na taký priemer...raz pozrieť a hotovo...(1.8.2014)

• wick

Doporučuji...ale jen těm, co se chystají do Istanbulu jako rychlou seznamovací pohlednici. Jinak film působí hodně naivně.(1.7.2014)

"Takovej byl můj život vždycky !! Jako špatnej tureckej film.."(15.5.2015)