Já a ty

(festivalový název)

Me and You

Itálie, 2012, 103 min

Úžasně jemná překvapivost.(7.10.2014)

Pre mňa veľmi milé filmové prekvapenie. Komorné, minimalistické, na malom priestore mnohé ukázané a to i napriek tomu že nič zložité sa nerieši a príbeh plynie akoby na malom rozhraní času a priestore bez viditeľných rozdielov a diania. Napriek tomu je to podmanivé a citovo krehké. Záver samotný je ako život: sľuby sa sľubujú....(20.7.2013)

Přiznávám rovnou, že jsem na tento film koukal jenom kvůli písni Space Oddity od Davida Bowieho nahrané v italštině. Zazní až v úplném závěru a čekat na ni 100 minut byl téměř nepřekonatelný úkol (pro tip - hledejte na youtube "Ragazzo solo, Ragazza sola"). Tea Falco je možná hot, ale interakce s druhým hlavním hrdinou filmu je hrozivě špatná, scénář jde od nikud nikam, na druhou stranu uzavřený prostor smrdí socialismem a myslím si, že západní kinematografie nikdy nebyla ponurou atmosférou nikdy blíže k našim Pelíškům... Nevím jestli to ale může být pochvala a Bertolucci mě asi na obalu DVD citovat nebude. 45 %(26.1.2016)

• Malarkey

Když Vám nesedne hlavní postava toho kluka, je zaděláno na průser. Nicméně na konci mě režisér přesvědčil, že všechno mělo svůj smysl a já nakonec prozřel. Stejně jako ten kluk.(9.8.2014)

Neříkám o sobě, že jsem kdovíjak krásný, ale takhle ošklivé herce kde sehnali, nevím. Celý příběh se odehrává v jednom sklepě, kde se Lorenzo (náš hlavní hrdina) ukrývá před svou matkou a celkově všemi, co by ho mohli znát po dobu jednoho týdne, jelikož by správně měl být na lyžáku. Mně se jako malému na lyžáky také většinou moc nechtělo, ale vždy jsem tam nakonec jel. Bylo to asi tím, že jsme neměli dostatečně velký sklep a tolik kapesného, abych si mohl dojít do sámošky pro limonády a trvanlivé potraviny. Avšak zpět k filmu... kluk se tedy, jak už jsem řekl, schovává před matkou ve sklepě. Je mu tam docela fajn, ještě před "odjezdem" si koupil mravence, aby měl, co sledovat, ale už zase začínám vykecávat děj, kurva! Ale co, nevadí...... Po zhruba dvou dnech jeho bytí ve sklepě ho najde mladá dealerka. A protože nemá kam jinam jít, zůstane tam bydlet ten zbytek týdne s ním. Tedy, ikdyž Lorenzo nechce, abych přesněji řekl. Dealerka se po několika absťácích do Lorenza zamiluje, Lorenzo do ní a nakonec tento film skončí tak, jak tyhle pohádky, co vás nutně musí rozbrečet končí. Na to, co kanál Film+ vysílá za blbosti, to byl velice pěkný a docela dramaticky zábavný snímek. {60%}(10.6.2015)