Nečekal jsem, že se u toho budu tak skvěle bavit a chvílemi že budu mít problém zastavit příval smíchu. Tohle jsem si užíval od začátku do konce, hodně velké překvápko od Českého filmu. Je to takové svěží a sází to na děti, načemž je to postavené a to jenom dobře. Trochu změna a skvělá oddychovka. Pro mě taky nepříliš známí herci a třeba Kristýny Boková-Lišková mě doslova uhranula. Dosti nenznámý byl pro mě i Lubomr Paulovič, který se mi taky hodně líbil. Na druhou stranu Jan Budař se mi asi jako jediný nelíbil vůbec a nebylo to jen tím, že hrál charakterově nesympatickou postavu. Po čase česká komedie, kterou uvidím kdykoliv rád znovu. Většina vtípků na mě fungovala dokonale a vlastně jsem se díky tomu asi nad ničím ani nijak nepozastavoval, což je taky fajn. 10/10(12.5.2013)

• zlabus

Definice toho, co je v současné české kinematografii špatně. Ale ta Kristýna Boková-Lišková je skvělá a zatraceně hot. :)(28.2.2013)

• castor

Seznámili se náhodou, zamilovali se okamžitě, děti přišly záhy. Jak plynul čas, a na předním skle milovaného mercedesu se přelepovaly dálniční známky, vztah uvadal. Teď mají Martin a Vendula dvě dcery předškolního věku a jednoho mrňouse. Konflikt cítíme pouze v tom, že on jí u televize bez talíře a před spaním si nechce povídat. Ona byla kdysi nadějnou malířkou, teď však nemá čas na nic. Uvízla v péči o děti, malířské ambice zahodila do kouta, svůj život vnímá nevyužitým. Vše navíc eskaluje nabídkou, že by Martin i s rodinou odjel za lepším výdělkem do Ruska. Co kdyby ale v době „před výbuchem“ děti nějakou dobu hlídal jenom on? Stačí pár vypitých panáků a dohoda je ujednaná. A naprosto jalová zápletka jakbysmet. Pohled na trable moderních mezilidských vztahů je to ryze povrchní. Tvůrci se zaměřují na publikum, které má rozesmát, když se tatík na pár minut stane balerínou, případně zažívá ony rozjuchané chvíle se zlobivými dětmi. Má popíchnout také divačky, kterým ujíždí vlak, a přesto mají šanci ještě naskočit do posledního vagonu, byť v něm sedí nadutý majitel galerie s tváří Jana Budaře. Postavy ovšem nikam nesměřují, dělají prazvláštní kroky, překonávání vztahových překážek svěže rozhodně nevypadá, divák se s ním pramálo ztotožní, hlavně pak ten, který už nějakou tu rodinu má. Cesta k tomu, že se dva začnou znovu respektovat, je skutečně mdlá. Přitom úvodních dvacet minut tomu prakticky vůbec nenasvědčovalo. Jenže pak se půvabná Kristýna Boková vrhá do podivných dobrodružství a Marek Taclík se jen omezuje na kroucení očima, co zase ty děti vyvedly. Bitva pohlaví se nekoná, cynická komedie o tom, jak je dnes obtížné udržet si fungující domácnost, také ne. Ve finále navíc tvůrci honí hned několik podzápletek a divák si oddychne, že závěr nakonec přeci jenom přijde. Dvě až tři hvězdy, ať jsem fér. A teď si pojďme zkrotit nějakého toho krokodýla.(9.10.2013)

• milka

Další z rádoby vtipných českých odpadů, v němž se postavy stále chovají jako naprosto nesympatičtí idioti a jejich děti jako největší rozmazlení fakani, jimž nikdo nevynadá, a my se jim máme smát. Smutné, jak je čím dál těžší u nás natočit aspoň průměrnou žánrovku bez zbytečného pitvoření. A docela by mě zajímalo, jakým způsobem jsou dneska do filmu vybíráni dětští herci, protože něco tak nesympatické a odfláknutého už jsem dlouho neviděl. Éra Tomáše Holého a spol. už je evidentně ta tam.(13.11.2013)

No prostě mám ráda Taclíka, jinak by to bylo na dva a půl.(20.10.2013)