Karlín a Bokovka - ultimate weapons!(25.12.2013)

V rámci pomyslného žánru nenáročné komedie pro celou rodinu se jen stěží dá natočit něco lepšího a správně naladěného diváka naurazí. Opravdu vtipných momentů je asi stejně, jako těch nudných a vše mezi tím je prostě dobře odvedená práce. Kromě Hrůzy. Pokud by zazněl jednou, dvakrát, rád bych se přes něj přenesl. Jeho nejnovější hudební počin pochybných kvalit se ale táhne prakticky celým filmem a v mých očích ho jednoznačně shazuje.(30.3.2013)

"Chceš si povídat nebo se chceš hádat ??" -"Asi spát !!" ;) Když jsem v kině viděl trailer, tušil jsem, že mě snímek se stupidním názvem a sympatickým looserem, téhle škatulky se může se svým kukučem jen těžko zbavit, Markem Taclíkem, k němuž nemám sebemenších výhrad, v hlavní roli bude bavit, což se nakonec splnilo asi z poloviny, protože jak bývá u Chlumského zvykem, ne vše funguje tak jak by mělo !! Překvapivě i zajímavá a půvabná Kristýna Boková-Lišková se mi moc líbila, a to nemyslím jen scénu, kdy se nebála svléknout u rybníka, čímž však vlastně s pozitivy co do obsazení dospěláckých postav končím, protože pak už mě neštval snad jen jako vždy parádní Jan Budař, většina ostatních postav na mě působila neuvěřitelně otravně.. K nejoblíbenějším filmům Marie Poledňákové má Martin a Venuše stejně daleko jako Marek Taclík k Bradu Pittovi, o to však bylo moje překvapení větší, když jsem si prvních dvacet minut říkal, jak svěží, přirozeně vtipný a příjemný film se mi dostal do rukou.. Je třeba si však uvědomit, že většina fórků a gagů stojí a padá s dětskými hrdiny, jejichž repliky jsem si užíval se záchvaty smíchu, vše ostatní už působilo opravdu o poznání hůře, strojeně a nevěrohodně, což s ubíhajícími minutami očividně spělo k očekávaně trapnému a nevypointovanému konci, kdy už je to celé jen o setrvačnosti bez špetky nápadu, což na mě působilo dojmem, že na závěru scénáře pracovali kojenci !! Většina vedlejších linií také trpí naprostou postradatelností uvnitř příběhu, ta šílená s mladým Krausem budiž toho jasným důkazem, tvoří tak pouze tlustou vatu vyplňující hluchá místa, což však až příliš bije do očí.. Nakonec však film musím hodnotit hodně pozitivně, i díky skvělému soundtracku Michala Hrůzy, rozhodně jsem se bavil, mrzí mě jen naprostá nevěrohodnost, která jasně kontrastuje s cíli, které tvůrci tohoto rádoby rodinného kousku měli..(17.9.2013)

Nečekal jsem, že se u toho budu tak skvěle bavit a chvílemi že budu mít problém zastavit příval smíchu. Tohle jsem si užíval od začátku do konce, hodně velké překvápko od Českého filmu. Je to takové svěží a sází to na děti, načemž je to postavené a to jenom dobře. Trochu změna a skvělá oddychovka. Pro mě taky nepříliš známí herci a třeba Kristýny Boková-Lišková mě doslova uhranula. Dosti nenznámý byl pro mě i Lubomr Paulovič, který se mi taky hodně líbil. Na druhou stranu Jan Budař se mi asi jako jediný nelíbil vůbec a nebylo to jen tím, že hrál charakterově nesympatickou postavu. Po čase česká komedie, kterou uvidím kdykoliv rád znovu. Většina vtípků na mě fungovala dokonale a vlastně jsem se díky tomu asi nad ničím ani nijak nepozastavoval, což je taky fajn. 10/10(12.5.2013)

• triatlet

Nenápaditá nuda.(24.4.2015)