Flipnic

Výborné "rape and revenge" drama!! Toto není klasický exploiter, je to opravdu spíše drama, které velmi dobře popisuje veškeré události spojené s brutálním znásilněním mladé zdravotní sestry. Na té se vystřídají 4 hovada - a tato scéna si opravdu nic nezadá s šokujícími snímky své doby jako byl I Spit on Your Grave (1978) a další. Opravdu drsné, brutální, nechutné a naprosto otevřené zobrazení veškerého možného sexuálního zneužití. Pak ale následuje velmi dlouhá stopáž, která zobrazuje vše tak, jak by asi mělo být nebo by bylo ... Zotavování se dívky z traumatické události, rozporuplné reakce okolí, blízkých, přítele. Svěřování se s událostí. A samozřejmě i následné nalezení násilníků a otevření otázky pomsty ... U filmu mne velmi nepříjemně mrazilo. Opravdu surová scéna. Strach ze šmejdů trval po celou dobu. Naprosto zapadlá věc, velmi dobrá a kvalitní, jen trochu přetažená stopáž s občas podle mne naprosto zbytečnými scénami ... Pouze pro otrlé (díky té šokující scéně). ()

PetrPan2

Tenhle film rozhodně není nic pro jemné a citlivé povahy. Mladá zdravotní sestřička Nicole (Nathalie Nell) je brutálně znásilněna čtyřmi vesnickými burany (ano i ve francii jsou vesničtí burani). I přes nesmírné ponížení a psychické útrapy s tímto zločinem spojené se nakonec rozhodne hnát násilníky před soud. Francouzské drama vypovídá o obtížích se kterými se musí oběť znásilnění vypořádat a překonat, aby se domohla spravedlnosti... tématikou připomíná pozdější a známější americký snímek Znásilnění (Accused) s Jodie Fosterovou. Scéna znásilnění je v tomto snímku zachycena velmi explicitně, takže jak už jsem zmínil na počátku, nic pro jemné a citlivé diváky. ()