poster

Hobit: Bitva pěti armád

 • anglický

  The Hobbit: The Battle of the Five Armies

 • slovenský

  Hobit: Bitka piatich armád

 • anglický

  The Hobbit: There and Back Again

  (neoficiální název)

Dobrodružný / Fantasy

USA / Nový Zéland, 2014, 144 min (SE: 164 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ***

  Nevím jestli za to mohlo debilní 3D, ale já se u toho vařil. Slepenec bitek, které by vypadaly hezky jako in-game intro v nějaké mlátičce, mě prostě už nebavil. Krátka akční sekvence monumentální bitky z prvního Hobita je mnohem lepší, než celej tenhle film. Emocionálně fakt úplně prázdné, bylo mi u prdele, co se tam děje. Jedinej opravdu skvělej moment bylo Thorinovo vyražení z bran Ereboru na skřety. Navíc mě štvalo, že všichni skřeti maj nabušený brnění, ale dostanou v podstatě facku od nějakejch špatně vyzbrojenejch sedláků a chcípnou. Absence krve je taky hroznej fail, vypadá to nepřirozeně. Prostě Jackson už nevěděl kdy přestat. Hezky to ilustruje např. scéna finální bitky Thorina s Azogem, kdy na něj Thorin udělá fintu s ledem. Jak tam pak plave ta mrtvola pod ledem, tak je to naprosto epickej, komorní moment a já v duchu prosil ať to nezkurví tim, že se ten skřet probere. No samozřejmě, že na něj vybafne a stojí to za hovno...(14.12.2014)

 • J*A*S*M
  ***

  Že dávám o hvězdčku víc než druhému dílu, je spíš než vzestupem kvality zapříčiněno lepší náladou při projekci. Nebo možná střídmější stopáží, nevím. Plusem je Thorinův chvilkový sestup do šílenství, negativem digitální bordel, again. Bilbo dějem propluje, bitva pěti armád se smrskne na několik dílčích soubojů a jako celek vlastně ani nijak nedopadne? Znovu je nutno napsat, že natažení Hobbita na tři dlouhé filmy bylo prostě špatné rozhodnutí.(14.1.2015)

 • Ainy
  *****

  (Komentář může obsahovat spoilery) Film začal okamžitě akčním šmasakrem, kde proběhla jedna z nejpovedenějších scén celého filmu. Debata mezi drakem a Bardem. Už jen kvůli skvělému vizuálnímu a hlasovému zpracování Šmaka na ten film musím ještě jednou. Načež mě hned rozesmál jeho komický smrtelný výraz, když se řítil s oštěpem v podpaží k hladině. Do toho se stihla Galadriel nádherně rozčílit a zaláskovaný Thorin se v podzemních síních Hory mazlil se svým zlatem. Od filmu jsem čekala zásah do srdce. Přece jen ... je to na dlouhou dobu poslední návrat do filmové Středozemě, ne-li vůbec ten nejposlednější. Popravdě mi to přišlo trochu jako komedie a to díky Martinu Freemanovi. Člověk nemohl ani naplno prožívat smutné chvilky, protože jakmile byl záběr na Bilba, tak se mi smíchy roztřásla ramena. A nebyla jsem sama! Doslova celé kino se kupříkladu rozesmálo při pohledu na levitujícího Legolase, popírajícího všechny přírodní zákony. Jinak bitva proběhla přesně tak jak měla. Velmi dobře propracované šiky elfů, sympatická útočná strategie Dáinových trpaslíků a v úvodu byl zajímavým způsobem rozvinut boj se Sauronem a jeho Devítkou.(13.12.2014)

 • Skejpr
  **

  Zklamání na celé čáře... Samostatně naprosto nefunkční film, který, namísto aby zaplácl zbytečnost a nataženost druhého dílu, z něj vlastně dělá majstrštyk, když sám přebírá tuto úlohu. Ignoruje jakoukoliv dramaturgickou výstavbu filmového díla a je jen nezkoordinovaným sledem na sebe nenavazujících scén. Jackson pořád zvládá psychedelii a dokáže udělat zajímavé situace, nicméně jednotlivé scény u sebe drží jen silou dobré vůle a v důležitých momentech se zabývá naprosto bezpředmětnými situacemi, které nemají nic společného s předlohou a v horších případech ani s emocemi, nebo nedej bože nějakými charaktery. Katarzi nečekejte... Sorry... Bitva pěti armád není dobrý film...(11.12.2014)

 • tron
  ****

  No dobre, dám 80 %, ale nedám ich rád. Po vizuálnej stránke žranica, ale to v dnešnej dobe už nie je nič extrémne výnimočné. Jacksonovi sa ani do tretice nepodarilo naplno využiť viacerých členov družiny, sú tu proste len preto, aby scéna nebola prázdna. Peripetie s mimoriadne nudným drakom sú našťastie vyriešené už na začiatku a zvyšok filmu sa nesie v prípravách na gigantickú bitku a nakoniec, prirodzene, na samotnú bitku. Tá je chaotická a nezmyslená, plná šialených strihov, ale aspoň sa neustále niečo deje a Legolasa je stále akčný borec, hoci Orlando Bloom je už pekne vypapkaný. Od konca som čakal oveľa viac, myslím čo sa dojatia týka. Tak a je to za nami. A ani to moc nebolelo. Ale nečakali sme nový míľnik kinematografie? Ja som čakal. A dostal som toto. Nuž... môj problém(21.11.2016)

 • Ian McKellen

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace