Osmý den

Ôsmy deň

Drama / Komedie

Francie / Belgie / Velká Británie, 1996, 118 min

• danecek24

54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný film - Belgie(12.12.2008)

Tohle téma, dvojice naprosto psychicky odlišných lidí, kteří se zpočátku vůbec nechápou, je velice atraktivní. Skýtá nepřeberné množství nápadů a v dobrých rukou to musí snad vždy dopadnout dobře. Konec konců tu máme Rain Mana a loňské Intouchables, takže je vidět kvalitativní stránka námětu. Osmý den není vyjímkou! Až na pár scén v druhé polovině filmu, které celý film a pouto mezi ústřední dvojkou trošku degradují svojí nereálností a nadsazeností, je to velmi pěkný, příjemný a lidsky úsměvný film. Hlavně díky parádnímu a velice sympatickému Pascalovi to působí velmi upřímě a skutečně. Moc dobré, a i přes veškeré dění a délku stopáže z toho mám pozitivní pocity a George jsem si přímo zamiloval. Osmý den bůh stvořil George.(30.9.2012)

Velmi dojemný film o tom, jak mentálně postižený mladík naučil manažera mít rád svět a lidi v něm. Svého George by potřebovali snad všichni manažeři, co jich po světě chodí.(23.5.2011)

Rozpočet FRF 25miliónovTržby USA $416,401Tržby Celosvetovo $33,031,984║ riadny poctivý zmysluplní úlet /60%/(20.3.2009)

Velmi příjemný snímek. Takové přátelství se může vyvinout jen v kritické situaci, ale je věčné a krásné.(6.10.2011)