Osmý den

Ôsmy deň

Eighth Day, The

Drama / Komedie

Francie / Belgie / Velká Británie, 1996, 118 min

A osmý den Bůh stvořil George....(24.9.2008)

Velmi dojemný film o tom, jak mentálně postižený mladík naučil manažera mít rád svět a lidi v něm. Svého George by potřebovali snad všichni manažeři, co jich po světě chodí.(23.5.2011)

Tohle téma, dvojice naprosto psychicky odlišných lidí, kteří se zpočátku vůbec nechápou, je velice atraktivní. Skýtá nepřeberné množství nápadů a v dobrých rukou to musí snad vždy dopadnout dobře. Konec konců tu máme Rain Mana a loňské Intouchables, takže je vidět kvalitativní stránka námětu. Osmý den není vyjímkou! Až na pár scén v druhé polovině filmu, které celý film a pouto mezi ústřední dvojkou trošku degradují svojí nereálností a nadsazeností, je to velmi pěkný, příjemný a lidsky úsměvný film. Hlavně díky parádnímu a velice sympatickému Pascalovi to působí velmi upřímě a skutečně. Moc dobré, a i přes veškeré dění a délku stopáže z toho mám pozitivní pocity a George jsem si přímo zamiloval. Osmý den bůh stvořil George.(30.9.2012)

Rozpočet FRF 25miliónovTržby USA $416,401Tržby Celosvetovo $33,031,984║ riadny poctivý zmysluplní úlet /60%/(20.3.2009)

Není to zrovna šálek mého čaje (nebo spíš pralinky z mé bonboniéry), ale tím nechci odradit všechny milovníky romantických dojáčků.(1.12.2015)