poster

Osmý den

 • Francie

  Le Huitième jour

 • slovenský

  Ôsmy deň

 • anglický

  Eighth Day, The

Drama / Komedie

Francie / Belgie / Velká Británie, 1996, 118 min

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(15.9.2006)

 • togaf
  ***

  Kdyby měl Osmý den o dvacet minut méně a víc snových pasáží, asi by se mi líbil o dost víc. Takhle jsem se místy nudila, takže víc než průměrné tři hvězdičky to nejsou.(9.8.2011)

 • Bluntman
  ***

  LFŠ 2008 OSMÝ DEN, druhotina Jaco van Dormaela, je přesně ten typ filmů, které nemám rád: okázale humanistické poselství v rámci schémat a klišé, za podpory hereckých výkonů strhávajících na sebe pozornost; jinými slovy - kýč, jemuž senzitivnější jedinci podlehnou, hrající si na umění. Nelze ovšem upřít promyšlenost stylu, kdy každý z ústřední dvojice má svůj způsob záběrování a barevného ladění, a "upřímnost" v případě obsazení Pascala Duquennea, herce opravdu trpícím Dawnovým syndromem. Problém je, že zatímco předchozí TOTO HRDINA měl ve svém středu nespolehlivou hlavní postavu, která si přizpůsobovala film pohledu svému a vyloženě si z diváků utahovala (přiznání ve 3/4 "tento příběh vám vypráví šílenec"), OSMÝ DEN je film, který si hlavního hrdinu přizpůsobuje obrazu svému a vytyčené myšlence o chladnosti a neuspokojivosti materiálního způsobu života, do kterého vpadne postižený, ale každý okamžik si užívající "geniální blázen". 6/10(27.7.2009)

 • Janek
  *****

  Naprosto šílený film a asi jediný film, u kterého jsem plakal jako ta želva. Neskutečně dojemný a zároveň hřejivý film...to se jen tak opravdu nevidí - čístých *****. Upozorňuji, že film se musí vidět v originálním znění, jinak to nemá cenu.(19.3.2006)

 • PauloZ
  ****

  Tohle téma, dvojice naprosto psychicky odlišných lidí, kteří se zpočátku vůbec nechápou, je velice atraktivní. Skýtá nepřeberné množství nápadů a v dobrých rukou to musí snad vždy dopadnout dobře. Konec konců tu máme Rain Mana a loňské Intouchables, takže je vidět kvalitativní stránka námětu. Osmý den není vyjímkou! Až na pár scén v druhé polovině filmu, které celý film a pouto mezi ústřední dvojkou trošku degradují svojí nereálností a nadsazeností, je to velmi pěkný, příjemný a lidsky úsměvný film. Hlavně díky parádnímu a velice sympatickému Pascalovi to působí velmi upřímě a skutečně. Moc dobré, a i přes veškeré dění a délku stopáže z toho mám pozitivní pocity a George jsem si přímo zamiloval. Osmý den bůh stvořil George.(30.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace