Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

• slovenský

Justin, malý veľký rytier

Justin and the Knights of Valour

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

Nadpriemerný španielsky komedionálny 3D animák, ktorý sa môže oprieť hlavne kvalitnú animáciu a tradične zaujímavý príbeh. Spracovanie postáv (hl. hrdina, jeho družka, kúzelník, hl. záporák) má viacero trhlín a príbeh je priehrštím tradičných klišé, ktoré však čiastočne kompenzuje vtip, resp. pokusy o vtip. Hodnotenie: 60%(22.4.2014)

Takto příjemně napsaný a zrealizovaný animák už jsem dlouho neviděl. Mělo to hlavu a patu, moc příjemné hlášky, neurážlivé a poctivé, takové, které dnešní děti a mládež neurazí a nepoškodí!! Vřele doporučuji Vašim dětem..(23.4.2014)

Hrozne nudný animák. Dej je stereotypný a predvídateľný bez štipky nápadu. Humoru je tiež veľmi málo, aj keď pár vtipných scénok by sa tu našlo. Celé mi to pripadalo akési nedorobené a halabala narýchlo textovo zbúchané. Popravde, najviac som si užil grafiku, tá bola nádherná. Inak som celý film odzíval. Konečné poučenie pre deti bolo tiež slabšie. Za tri hviezdy, ale s odretými ušami. 50/100(26.3.2014)

Rozhodně nemá takovou kvalitu jako americké animáky, ale dobrý rytířský příběh, zábavnost a povedená animace mě mile překvapili, tím pádem se vůbec nebojím dát čtyři hvězdy. PS: Kouzelník - Suveréně nejlepší postava z filmu! :D 3,5*(26.3.2014)

• kinghome

Musí se ocenit to, že Španělé umí natočit kvalitně graficky zpracovaný animák, jenže tím to asi končí. Ono to není úplně nejhorší, jen se snaží až moc hrát na komediální stránku a to jim nejde. Jinak je to klasický animák pro děcka, nic co by vybočovalo, prostě přímí děj, který se nedá zkazit, ale už ani nepotěší.(28.2.2014)

• - Film finančně podpořil Antonio Banderas. (Terva)

• - Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)