Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

• slovenský

Justin, malý veľký rytier

Justin and the Knights of Valour

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

nejslinější stránkou tohoto animáku je bezesporu hvězdné herecké obsazení v dabingu.Jinak se jedná o spíš tuctový animák,který až na pár vyjímek (krokodýl/drak,...) nedokáže nabídnout nic co by tu už jindy nebylo zpracováno lépe.Jako celek neurazí,ale ani nenadchne...60%(11.3.2014)

Krásně animované rytířské dobrodružství neamerické provenience. Zábavná satyra na byrokracii. Jediné, co musím vytknout je jméno hlavního hrdiny. Pokaždé, když jsem tady tu pohádku hledal, tak mi vyjelo plno odkazů na jiného Justina, který s rytíři nemá nic společného.(6.4.2015)

"Dyť já ani nevím, co to je kočkovací průkaz. - Je mi líto, ale tvá kočka půjde do vazby." Místo rytířů zákonodárci aneb nádherná parodie na dnešní debilní politiku a zákony (v ČR je na tohle z posledních let nejlepší Bambitka) a vůbec dnešní konzumní společnost samozřejmě zaobalená do animáku pro děti, kde místo draků lítají krokodýlové, kde místo rytířství jdete na práva se svou holkou (bacha za prvé měl přítelkyni, žádné vidíš nevěstu těsně před svatbou, za druhé holky mohly jít studovat.. wau...), kde je normální jít do středověké hospody a objednat si kebab z tresčích jater, prasečí burger a hranolky, kde už existoval kamenný notebook, kde jeden z padouchů byl naprosto skvěle přiteplený se svým krokem a pohazování brky na čepce, kde se tančí moderní tanec (trochu mit o připomnělo tento taneček z Příběhu rytíře) a v neposlední řadě, kde všecky ženské měly neskutečně výrazné a kýčovité líčení... a hlavně... oční linky. Jinak ten kůň byl boží "Pusť ty osle. Vrať to ty jelito." 3-4*(1.3.2014)

• kinghome

Musí se ocenit to, že Španělé umí natočit kvalitně graficky zpracovaný animák, jenže tím to asi končí. Ono to není úplně nejhorší, jen se snaží až moc hrát na komediální stránku a to jim nejde. Jinak je to klasický animák pro děcka, nic co by vybočovalo, prostě přímí děj, který se nedá zkazit, ale už ani nepotěší.(28.2.2014)

• Streeper

Scénář se snaží moc hrát na komediální stránku, ale to se vůbec nedaří, chybí tomu vtip, což u pohádek většinou hodně očekávám a i když příběh není zrovna nejhorší, tak tomu stále chybělo to pohádkové kouzlo.(28.9.2015)

• - Film finančně podpořil Antonio Banderas. (Terva)

• - Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)