Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

• slovenský

Justin, malý veľký rytier

Justin and the Knights of Valour

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

• milka

Hodně průměrný animák, který sice na evropské poměry útočí s celkem sympatickou animací, jinak ale vykrádá kde se dá. Z Na vlásku si tvůrci vypůjčili celkový styl a zcela totožného (!!!) koně, z Jak vycvičit draka zase toho létajícího aligátora či co to bylo...takhle bych prostě mohl pokračovat dlouho. Nápad žádný, příběh nudný, akce k uzívání a divák starší 12-ti let se zde vlastně ani nemá u čeho pobavit. A ani ty současné caparty téma rytířů bohužel asi moc neosloví. V tomhle případě je to vlastně asi i dobře.(22.2.2014)

Rozhodně nemá takovou kvalitu jako americké animáky, ale dobrý rytířský příběh, zábavnost a povedená animace mě mile překvapili, tím pádem se vůbec nebojím dát čtyři hvězdy. PS: Kouzelník - Suveréně nejlepší postava z filmu! :D 3,5*(26.3.2014)

Dobrý soundtrack - to je základ úspěchu každého animáku. Další osvědčenou metodou, jak pobavit, jsou dobře zpracované postavy s různými (v ideálním případě vtipnými) charaktery. Kůň je sice kopírka z "Na Vlásku", ale formát funguje. Dále tu je šílený schizofrenický čaroděj s rozdvojenou osobností a nebo třeba gay pomocník/klaun hlavního záporáka. Příběh nijak nepřekvapí, klasický nalajnovaný tisíckrát přežvýkaný, vyprávějící o outsiderovi, který se stane hrdinou. Ale stále to funguje a je jedno jestli tím hrdinou je Auto (Cars), Letadlo (Planes), Šnek (Turbo) a nebo zrzavej synáček, kterej měl jít na práva, ale chce se stát rytířem. Na 4* to není, ale na slabší 3* ano. Pobavil jsem se, animáky mám rád a klobouček dolů před Španěly, že se pustili do díla konkurenceschopného americkým animákovským velkomagnátům.(10.12.2013)

• - Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)

• - Film finančně podpořil Antonio Banderas. (Terva)