Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

• slovenský

Justin, malý veľký rytier

Justin and the Knights of Valour

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

Příjemně odlišná animace od americké produkce. I humor a scénář je slušný průměr.(3.3.2014)

"Dyť já ani nevím, co to je kočkovací průkaz. - Je mi líto, ale tvá kočka půjde do vazby." Místo rytířů zákonodárci aneb nádherná parodie na dnešní debilní politiku a zákony (v ČR je na tohle z posledních let nejlepší Bambitka) a vůbec dnešní konzumní společnost samozřejmě zaobalená do animáku pro děti, kde místo draků lítají krokodýlové, kde místo rytířství jdete na práva se svou holkou (bacha za prvé měl přítelkyni, žádné vidíš nevěstu těsně před svatbou, za druhé holky mohly jít studovat.. wau...), kde je normální jít do středověké hospody a objednat si kebab z tresčích jater, prasečí burger a hranolky, kde už existoval kamenný notebook, kde jeden z padouchů byl naprosto skvěle přiteplený se svým krokem a pohazování brky na čepce, kde se tančí moderní tanec (trochu mit o připomnělo tento taneček z Příběhu rytíře) a v neposlední řadě, kde všecky ženské měly neskutečně výrazné a kýčovité líčení... a hlavně... oční linky. Jinak ten kůň byl boží "Pusť ty osle. Vrať to ty jelito." 3-4*(1.3.2014)

Levnější, leč zábavný animák, který bude bavit spíš starší diváky a odrostlejší děcka, protože přeci jen rytířská tématika mi nepřijde nijak zvlášť valná pro dnešní špunty.Ten náš odpad asi po půl hodině a já to fakt dokoukal dobrovolně, protože mě to prostě bavilo.Vtipů moc není, je to hrozivě vykradené (kuň z Na Vlásku fakt mazec), ale příběh mě prostě chytnul a i když to byl ´´hloupý´´ animák, dostal jsem po něm zase chuť na Skyrim.Tržby hovoří za vše, moc úspěšné to nebylo, animace taky neohromí, na druhou stránku v záplavě všech těch Pixaráckých bezduchých mrdek jako Auta 2, Letadla a Letadla 2 je tohle svěží, hravé a s příběhem co nepřinutí rodiče po půl hodině sežrat papírovou krabičku od popcornu.69%.(4.8.2014)

• Lefty86

Byl jsem na tom s rodinkou v kině, od 15. minuty jsem koukal na hodinky kdy už to skončí. Ani nedokážu říct proč, ale šíleně jsem se nudil, některé scény sice byli hezké ale celé je to nemastné neslané.(22.2.2014)

Opravdové překvapení, s dobrým příběhem, hlavními postavami, akcí i zpracováním .. Nejen Amíci dělaj skvělé animáky(23.8.2014)