Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

• slovenský

Justin, malý veľký rytier

Justin and the Knights of Valour

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

Příjemně odlišná animace od americké produkce. I humor a scénář je slušný průměr.(3.3.2014)

"Dyť já ani nevím, co to je kočkovací průkaz. - Je mi líto, ale tvá kočka půjde do vazby." Místo rytířů zákonodárci aneb nádherná parodie na dnešní debilní politiku a zákony (v ČR je na tohle z posledních let nejlepší Bambitka) a vůbec dnešní konzumní společnost samozřejmě zaobalená do animáku pro děti, kde místo draků lítají krokodýlové, kde místo rytířství jdete na práva se svou holkou (bacha za prvé měl přítelkyni, žádné vidíš nevěstu těsně před svatbou, za druhé holky mohly jít studovat.. wau...), kde je normální jít do středověké hospody a objednat si kebab z tresčích jater, prasečí burger a hranolky, kde už existoval kamenný notebook, kde jeden z padouchů byl naprosto skvěle přiteplený se svým krokem a pohazování brky na čepce, kde se tančí moderní tanec (trochu mit o připomnělo tento taneček z Příběhu rytíře) a v neposlední řadě, kde všecky ženské měly neskutečně výrazné a kýčovité líčení... a hlavně... oční linky. Jinak ten kůň byl boží "Pusť ty osle. Vrať to ty jelito." 3-4*(1.3.2014)

Opravdové překvapení, s dobrým příběhem, hlavními postavami, akcí i zpracováním .. Nejen Amíci dělaj skvělé animáky(23.8.2014)

Krásně animované rytířské dobrodružství neamerické provenience. Zábavná satyra na byrokracii. Jediné, co musím vytknout je jméno hlavního hrdiny. Pokaždé, když jsem tady tu pohádku hledal, tak mi vyjelo plno odkazů na jiného Justina, který s rytíři nemá nic společného.(6.4.2015)

Už jsem viděl lepší animované filmy, tento nepatří mezi nejhorší, ale do mých TOP se určitě nedostane. Pár zajímavých nápadů najdeme, ale bohužel jich není tolik, humoru je také méně. Příběh je samozřejmě obyčejný, ale neurazí. Nemohu jinak než dát 6/10 = 64%(1.3.2014)