poster

Manon od pramene

 • Francie

  Manon des sources

 • Itálie

  Manon delle sorgenti

  (Itálie)
 • slovenský

  Manon od prameňa

 • anglický

  Manon of the Spring

Drama

Francie / Itálie / Švýcarsko, 1986, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nathalie
  ***

  He's such a bigot he might confess other people's sins. 70%(2.9.2008)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Skvelé, alebo minimálne úctyhodné pokračovanie osudov poetického vidieka, ktorému život a smrť dodávajú sily naturalizmu zainteresovaných. Oproti Jean od Floretty nenadväzujeme hneď, ale s niekoľkoročným odstupom a k mnohým veciam z minulosti sa stihneme dopracovať. Niektorých dobehnú krivdy, iných sa zmocní akási neskorá vendeta a Manon sa zachová spôsobom, že z krehkej panny sa prevtelí k pomstychtivej diablici. Voda ako nástroj moci je teda tiež dvojsečnou zbraňou. Dokáže a dáva životu priechod, bez jej kohútikov sme však stratení. Veľmi sa mi páči tá umiernenosť, prírodné scenérie a taký ten duch každodennosti, aký postrádam v X iných filmoch. Keď k tomu prirátate výborný scenár, máte upečený chutný koláč a pokiaľ ste i šikovným režijným staviteľom, dorábate už len čerešničky krásy. A toto dielo je svojim spôsobom istou formou umeleckej krásy.(9.8.2015)

 • Snorlax
  *****

  První třetina Jeana mě příliš nebavila, Manon od samého začátku do konce. Mezi postavami to jiskří, herci opět podávají mimořádně přesvědčivé výkony, Berri vše výborně vede, kamera i hudba doplňují celkový zážitek a posouvají ho k dokonalosti.(29.4.2012)

 • dopitak
  *****

  Zločin a trest po pagnolovsku. Jako u prvního dílu, není co vytknout. Sice hrozně moc chybí hrbatý dobrák Gerard, to ale na mě asi působí nostalgie vzešlá z příběhu. Marcel to moc pěkně vymyslel, až na konci běhá mráz po zádech. Provence jako bydliště brát! Emmanuelle Béart a její koupání.(3.8.2014)

 • baribal
  ****

  Druhý díl je trošku někde jinde než ten první, ne kvalitou, ale zpracováním. Příběh už nemá takovou hloubku tragédie, ale naopak táhne krásou Manon a její cestou za pomstou. Příběhová linka navazující v plné parádě na první film se objeví až v uplném závěru, kdy vás dobře mířeným hákem usadí na zadek. Bavilo mě to opět moc, ale jinak než první film. Nutnost vidět po prvním dílu i druhý.. stojí to za to.(1.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace