Nevyřízený účet

Nezastaviteľný

Homefront

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2013, 100 min

Před mnoha a mnoha lety jsem si z legrace podal přihlášku k BIS a navzdory svým plochým nohám jsem málem prošel - tedy kdybych neměl rodinu, kterou vyhodnotili jako bezpečnostní riziko. To v emerických filmech se to rodinně zaměřenými agenty v utajení jenom hemží a útoky na jejich slabosti jsou čím dál tím víc stejné. Tentokrát to však tradičně zachraňuje taťka Statham, na jehož dceru bych se rozhodně ani ošklivě nepodíval, protože by mi pravděpodobně byly rychle přemístěny koule někam k mozku a to by mému chatrnému zdraví patrně neprospělo. A takoví taťkové jsou mým vzorem.(6.10.2014)

• tron

Produkcia Sly Stallone? Hm, zaujímavé. To je ale asi jediná zaujímavosť na tomto rutinnom, stereotypnom a mierne povedané nenápaditom akčnom béčku s rodinnými hodnotami. Relatívne poteší zvláštny kasting (Clancy Brown vs. James Franco vs. Kate Bosworth vs. Frank Grillo atď.), južanská atmosféra/výprava a fajn stathamovské akčné sekvencie. Bohužiaľ, celé je to až neuveriteľne hlúpe (prečo Statham, keď objavil továreň na drogy, jednoducho nebrnkol svojmu bývalému šéfovi? Všetko by sa nekrvavo vyriešilo.) a plné klišé (kamoš síce evidentne schytal smrteľný zásah, ale nebojte sa, v skutočnosti to bolo len škrabnutie a bez problémov prežije).(15.1.2017)

,,ŘEKNI MI, ŽE VÍŠ, KDE TEN ZKURVYSYN JE…“ /// Statham vs. drogovej sráč, kterej přišel vo fracka (z toho plyne ponaučení – když sejmeš parchanta, sejmi i fotra!). Jasone – kurva ty válíš! Super ruční práce, taky Franco nám dospěl… pravda, to vodhalení (jaký? Nebuď zvědavej a mazej do kina! Aha… tak se na to vyser…) je trochu pitomoučký. A s pochybnejma berličkama se nám postupně trhá pytel…, ale co, má to slušný tempo, svině jsou sviňský, Jason drsnej… a snažím se (kurva fakt se snažím!) nemyslet na to, že se chovaj kreténsky. Když vono to nejde. NEJDE! Strašně mě to sere, páč tohle je po dlouhý době suprovej Statham! Jako – drama, to vono to je! Můžu za sebe říct, že Franco dostal přes držku i silou mýho vzteku. A já když se naseru… takže co vlastně čekáte? Som z toho volaký zmetený… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2006 napsal Chuck Logan, číst nebudu. 2.) Chcu vidět, jak se tváří šéf motogangu při informaci, že jsem mu (před chvílí) zmenšil gang. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(10.2.2014)

Pěkná práce. A Květníček přežil, takže naprostá spokojenost s akčňáčkem. Nechtěl jsem u něj dumat nad ezoteričnem, abych si tu poté mohl mrskat ego vykradenými cintáty typu ,,philosopher consiste a invertir la direction habituelle du travail de la pensée", jsem tedy s řízným a jednosměrným scénářem i se solidními výkony herců, těch prodejných kurviček, plně spokojen. Jo a Segre, prosím Tě, Rajdrofka je v titulcích, protože v tom hrála.(24.3.2014)

• mzss1

|38%| Tak tu máme další Stathamovku. Těšil jsem se na to dost, páč jeho filmy poslední doby mě baví, ikdyž schytávají docela kritiku, já neměl nikdy větší problém Stathamovi filmy sledovat. Říkal jsem si, toto bude další klasický Statham a minimálně ty 4*. Bohužel se tak nestalo, takže jsem velmi zklamán. Rozhodně nebudu film posílat do pekel, do odpadů atd, je to zřetelný podprůměr a ty 2* jsem dal a to především za Stathama, který opět nezklamal. At už jeho bojovými kousky, myslím bitkami, kterých teda moc nebylo, ale hlavně jeho nekompromisným výrazem a jednáním. Také měl velmi dobré hlášky. Bez něho by to asi byla hodně slabá 1 hvězda, páč scénář, příběh a ostatní převedení bylo v tomto případě dost divné, mě nesedlo a i z objektivního hlediska to přece nemohlo být dobré. Příběh se nejdřív ubírá jedním směrem (čímž nechci říci, že si hraju na odborníka, takže žádný hlubší nelogická díra nebyla) a ke konci se to nějak zblázní, takže konečné dění je jakési chaotické a mě se to nelíbilo. Jak to mám zkráceně charakterizovat ? Obyčejné a spíš i celkem rodinné drama, kde je občas akce a to je všechno. Byl jsem v šoku když jsem si uvědomil, že velká akce kromě 2 soubojových sekvencí a krátkého úvodu začala až po cca 70 ti minutách filmu. Samozřejmě musím pochválit to pouto mezi otcem a dcerou, to bylo dobře zahrané. Ale chtělo to víc. Víc akce nebo alespon lepší příběh, zápletku a upravit scénář, páč účel zločinců byl primitivní a špatně pojat. Takže když začnu hezky po pořadě, tak úvod. Byl takový normální, ničím nezkažený, ničím nepřekvapující, líbil se mi 1 nápad, kdy Statham zastavil auto motorkou jedním solidním způsobem. Od té doby tu máme seznámení s jeho dcerou. TAkže samotář se svojí dcerou na novém místě, kde žijí a musí čelit klasickým problémům. No takže asi přes hodinu takové rodinní drama. Což mě šokovalo, ale bylo to dobré, dalo se na to koukat, ale celkově to byla slabota. Ani nejde o to, že jsem nějak horlivě chtěl akci, ale mělo to mít prostě větší náboj. Během této rodinné hodinky byly akční trochu úvod a v průběhu 2 soubojové sekvence, které mě rozhodně bavily, především ta druhá soubojová scéna, kdy má Statham svázané ruce a dostane se z toho. Poslední dvacetiminutovka je už akční, takže akce dobře natočená, ale už mě tak ani nezaujala, což bylo zapříčíněno příběhem, scénářem a celkovém, zvláštním, nezáživním pojetí. Takže když začnu hodnotit příběh. Tak je sice hezké jak vypadá Statham nekompromisně, jedná, hláškuje, ale to nestačí - celé je to takové jemné, suché, uhozené atd. Záporáci otřesní. Vůbec z nich nešel respekt. Někteří byly i k smíchu. Takže jak už se film blížil ke konci byl jsem celý z toho unuděný, příběh přestal dávat smysl ke konci, což nejvíc kazili záporáci a jejich záměry. Takže i ta finální akce, kdy protivníci obklíčí Stathamův dům mě nezaujala. Byla dobře natočená, ale vše bylo tak primitivní, hned všechny Statham zneškodnil, pak divné chování jedné záporačky ke konci. Těšil jsem se aspon na závěrečný souboj mezi Stathamem a hlavním záporákem a ani to se nestalo. Výsledný dojem jsem měl teda hodně slabý. A to mě předchozí Stathamovi filmy nenudily, tenhle jo a ještě ke konci, když už konečně byla delší akce. Hudba ? Té jsem si vůbec nevšimnul. Nějaké napětí ? To jsem také bohužel nezaznamenal. Takže ostatním to možná sedlo více, ale mě prostě ne, proto zde vypisuji veškeré důvody. Nějaký velký zápor to nemá, tak to nená odpad žádný, jak říkám. Statham to hodně vytáhl a nějaké ty souboje atd. Prostě se to začínalo kazit, asi tak poslední 30 minut filmu se vše nějak složitě zamotávalo. To, že Sylvester Stallone se zde podílel na scénáři vůbec neřeším. Měl přece původně hrát zde, tak to asi nějak nedoladil, takže tak. Ted uvedu filmy s Jasonem Stathamem, které jsem viděl, abych ukázal srovnání, páč toto mě zklamalo. Budu jmenovat ty známější filmy než třeba filmy 13 nebo Cellular, to ne. Tak třeba Kurýr 1 a 2 jsou jasné pecky po 5*. Třetí Kurýr o něco slabší, ale přesto fajn - 4*. Rallye smrti - naprostá pecka - 5*. Dva filmy Zastav a nepřežiješ je střeštěná blbost, takže raději no coment. Dále oba díly Postradatelních - to se nedá ani tak hodnotit, ale tam zahrál skvělého borce a největšího partáka Sylvestera Stallona. Elitní zabijáci - trochu netypický film, ale já se přiklonil k 5* páč mě zaujal příběh a podmínky zabijáků. Blesk byl slabý film, který mi nesedl, takže 2*. Safe - parádní akčník za 4*. Parker nudnější, ale přesto dobré 3*. A pak následuje Crazy Joe, který je dost netypický, ale nejdramatičtěji zahráno ze strany Stathama - takže 4*. Ted následuje tento film. No, snad příště natočí Jason lepší film. Chtěl jsem tohle srovnání napsat, abych ukázal, že mám dost jeho filmů rád, přesto se mezi nima najdou výjimky, tak toto je další výjimka, snad na dlouhou dobu poslední no. Poslední dobou mě akční béčka dost klamou. Lundgrenovi filmy, Seagalovi filmy a ani poslední film Van Damma nebyl moc uspokojivý (Enemies closer - 3*-50%) , ale ze všech béček poslední doby nejelpší. No, bojím se aby akční žánr nezanikl, ale tuším, že se to stane. Béčka klesají a áčka ? Hrůza. Stallone a i Schwarzenegger to tahají, ale jak dlouho ? Třeba ještě tu máme Liama Neesona (96 hodin, 96 hodin: Odplata, Neznámý a ted nacházející film NON-STOP, tak snad). No, už to nebudu protahovat. Nechal jsem se trochu unést, proto jsem krom komentování tohoto snímku uvedl názorné příklady a srovnání. Takže pochvala pro Jasona Stathama, utáhl to aspon na ty 2*, jinač by to bylo o ničem.(4.2.2014)

• - James Franco (Morgan Bodine) si adoptoval mačku z tohto filmu. (beso74)

• - Winona Ryder povedala, že prijala túto úlohu, pretože jej dovolila preskúmať pre ňu úplne niečo nové. (chesterko)

• - Při závěrečné honičce v docích je možné si několikrát všimnout stínu vozu s kamerou (bugfoot)