Nevyřízený účet

Nezastaviteľný

Homefront

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2013, 100 min

Normálně bych kameramana vykastroval. Takhle dokurvyt film, to se jen tak nevidí! Škoda, jinak bych hodnotil lépe. Takhle pouhé 3* a nějakých necelých 70%(11.9.2014)

Je mi to jasné. Trpíte tu jemnou dyslexií a pustili jste si to jen proto, že vás zmátl název "Homofronta", pročež jste doufali, že to konečně bude něco dle vašeho gusta. A ejhle, ona se z toho místo další Zkrocené hory vyklubala klasická, povedená Sylvestrovská Stethemovka, po které si tu teď neuroticky rozmazáváte mejkapy a prskáte přes tlustou vrstvu rtěnky něco o slaboduchých béčkách. Tak si to shrňme! Áčkový rozpočet, áčkové obsazení, které navíc podávalo dost slušné výkony, vezmeme li v úvahu, že všichni museli hrát s rukou na šrajtofli, aby je náhodou během natáčení nevykostila Vinona, no a já osobně od něčeho, co má v anotaci "Akční" a v kolonce scénář "Stalone", zrovna Heideggerovský útok na esencialismus tradiční metafyziky dvakrát neočekávám.(2.2.2014)

Po stopadesátý nasranej Statham už trošku začíná nudit, ale když to trefíš do dobrý nálady, dá se to žvejknout.(20.6.2015)

Celkem slušná akční záležitost, jejíž scénář sice má nějaké drobné nedostatky, ale při finálním zpracování se jedná o podívanou, u níž se divák nenudí a potěší jej dvojice Statham - Franco.(24.6.2015)

Film, na který jsem se přestal těšit hned po prvních ohlasech ze zahraničí, ale přeci jen si říkal, že pak už bude moct jen překvapit... Nestalo se. Je to vyložený průměr, který hodně přetáhl svou neakční a nezábavnou střední část, takže vše slibné rozvařil a neproměnil v pořádné finále. Taky si zbytečně udělal bordel v záporácích. Franca bych využil v pořádnýho psychouše (což by zahrál), ne takovýhle polosympatický pako, a žádný motorkářský gangstery už bych vůbec zpátky do hry nevracel. Takže, pro fandy Stathama a jednoduchý mačo akce je to 'proč ne', ale ani vy si neslibujte příliš.(3.2.2014)

• - Při závěrečné honičce v docích je možné si několikrát všimnout stínu vozu s kamerou (bugfoot)

• - Scenár napísal už pred rokmi Sylvester Stallone, ale dlho sa nerealizoval z rôznych dôvodov, až herec od stvárnenia hlavnej úlohy vzhľadom na svoj vek upustil a prenechal miesto pre Jasona Stathama. (beso74)

• - James Franco (Morgan Bodine) si adoptoval mačku z tohto filmu. (beso74)