Kdyby tuhle vypalovačku natočil a zahrál Stallone před cca 20-25ti lety, půlka fandů akčního žánru by si sedla naprdel a měla by na světě další filmovou klasiku. Dneska už to působí trochu archaicky jak scénářem, tak vizuálním provedením, ale jako pocta jednoduchým akčních osmdesátkovým filmům je to gut. Těch klasických trademarků je tady mraky - stará auta, rednecks kam se podíváš, neskutečně vyfetlou Kate Bosworth (!), stále sexy Winonu Ryder, stará rockové fláky a hlavně ultimátně silovou a nekompromisní akci - bravo !. V rámci žánru přírůstek, který neudělá ostudu, jen je trochu ztracen v čase.(31.8.2015)

• mat.ilda

Že to ještě někoho napadne točit a snad i doufat v něco jako úspěch! No nevadí, jen jsem si chtěla odfrknout od obvyklých žánrů a zjistit, jestli je Statham pořád stejně směšný a zda se přítomností Jamese Franca zvedne úroveň - první zjištění potvrzuji v plné míře, druhé se nenaplnilo - James opravdu může hrát nanejvýš padouchy, poznamenané harmonickým dětstvím, ať je co je, stále čekáte, kdy zlotřilost odpíská a začne napravovat morální úhony svých nepřátel, Winona Ryder pak mezi herečkami své generace definitivně získala přesně to místo, jaké měla její přehrávaná postava mezi spořádaným obyvatelstvem, jen doufám, že tomu tak není i u přesvědčivé socky Kate Bosworth... a vůbec, ani demoliční efekty nestály za to, zničili toho míň, než v jednom díle "Kobry 11" - jen osvědčené, tradiční rvačky 1 : 10 své příznivce nezklamou... jinak prostě nelze, než nedoporučit..(13.3.2014)

Homefront je viac taká civilná dráma, ktorá ma len dobrých hercov a až príliš jednoduchý Slyov scenár, za to s fajn hláškami. 80% - 4*(10.2.2014)

Největší hrozba civilizované společnosti? Burani! Více v mixu další nové akčnější verze Straw Dogs, volného pokračování Running Scared a amerického remakeu Honu. Fakt to tam všecko je! Škoda přepáleného finále, jinak bez výhrad. Takže piš dál, Slyi, a příště ať si tam klidně zase dají do huby Franco se Stathamem.(30.5.2014)

Takovej klasickej "buranskej akčňák". Statham přijede s dcerkou na vesnici začít nový život po nepovedeném policejním zátahu. Samozřejmě ve stylu mistra Seagala vše umí, zná a umí se výborně prát. Z maličkého nedorozumnění vznikají větší a větší konflikty, a tak je chudák tatík nucen používat násilí častěji a častěji na místních provokujících buranech ... Nevím, koho to baví víc, jestli Stathama, nebo střihače, ale chvílemi jsem fakt nepostřehl, co komu vlastně udělal ... Od druhé poloviny je film docela napínavý, protože opět klasicky, když šmejdi zjistí, že nemají na něj, tak jdou po jeho malé dceři. No a to ho samozřejmě nasere ještě víc ...Herecký výkony dobrý, záporáci výborní - fakt serou člověka od začátku, hodně akce po celou stopáž, což bylo asi to nejlepší, bohužel dost sestříhaný fighty, ale účel plní pro potřeby filmu dobře, takže jsem to tvůrcům tentokrát i docela odpustil. Hodně příjemnej další Stathamův zářez ... kdo ví kam ... nebo nářez ... :-)(8.2.2014)