Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EastWicka
  ***

  Nejdřív mě naštvalo, že vizuální vychytávky jsou ve velké míře okopírované z Coppolovy verze z 90. Ale budiž, to by se dalo brát jako pocta "klasice". Kromě charismatické Míny a snažícího se Rhys Meyerse v roli poněkud mdlého úpířího hraběte, musím bohužel konstatovat, že je to nuda.(14.8.2015)

 • ConanVJ
  *****

  Pro mě je seriál příjemným překvapením. Drákula v je Meyersově podání určitě skvělý a není tak přiblble metrosexuální jako chlapečci z Upířích deníků. Že je tady v podání vynálezce? No a? V příběhu to pěkně sedí a když to člověk nebude brát jako něco, co by mělo kopírovat knižní předlohu, tak se bude určitě bavit. I další postavy jsou dobře zahrané a každý si zde najde nějakou oblíbenou. Další plus je podle mě doba, ve který je seriál zasazenej. Výprava je parádní a má to pěknou atmosféru. Ačkovil je to seriál, je zde i spousta akčnějších a hodně krvavých pasáží, které jsou pěkně udělané a nevypadají lacině. To vše dopkresluje pěkně vyvážená hudba. Co možná hodně lidí odradí, je pomalejší začátek seriálu, který se ale po pár dílech mění v chytlavou podívanou a já jsem se těšil na každý nový díl. Finále pak nabídne hodně vygradovanej nářez, kterej jsem ani nečekal. Doudám, že bude i druhá série. 1. série 90% :)(7.2.2014)

 • zsn
  *****

  *Zvrhlej Dracula a whisky namísto krve* Transformaci na upíra jsem zvládla po jednom, dva – třech dnech. Čas mi splývá, neboť mne v noci sužuje insomnie, bude to tedy tou upíří nákazou, jelikož sluneční svit prakticky nemohu pozřít, a po této desetidílné, první a poslední sérii seriálu o krvi, sexu a žárovkách, jsem značně nešťastná, že po závěrečném spojení neuvidím pokračování klišé v love story mezi Alexandrem Graysonem (Draculou) a Ilonou (Minou). Proto všichni povinně podepišme petici po nezvladatelném ukojení hladu po krvi druhé série zde: https://www.change.org/petitions/nbc-continue-producing-nbc-dracula, nechci totiž, aby seriál skončil podobně jako má milovaná Invaze. Ano, kdo prozatím neviděl všechny díly z továrny NBC s posledním desátým 24. 1. 2014, bude darovat krev snad dobrovolně, neboť byť nesmrtelný – i Dracula se mění. Všechny „přírodní zákony“ autora Draculy – irského Brama Stokera byly obsazením Jonathana Rhyse Meyerse do role popřeny tak, jak tomu bylo neautentickým vzhledem v jeho roli Henryho VIII. Tudora. A tím, že se za svou promiskuitu v Tudorovcích během celé své vlády a filmové role, neobohatil minimálně o kapavku. Po doslova grandiózní roli podivně nádherného alfa samce – Henryho VIII. Tudora, je Dracula nejvtipnější Rhysova role. Tedy alespoň co se jeho „ranního“ probuzení (v první epizodě) týče. Tak snový, tak delikátní, tak nemrtvý… Nebýt „uměleckého jména“, kterým Vlad III. Tepeš v seriálu disponuje (tedy Alexander Grayson), nebýt jeho růžovoučkých tvářiček, rtů jak klobásků z letního táboráku a zubů jak z billboardu u dálnice ve směru na Rumunsko, nikdy bych se mu nedala. Ač samotný irský herec v interview vtipně převrací otázky na jeho intimní život s láhví v ruce tím, že whisky vyměnil za krev, v celé první sérii vám neuteče jeho tekutá strava, tedy whisky dieta a naprosto nepochopitelná nechuť po krvi. Novodobý Dracula (Vlad III. Tepeš či Alexander Grayson) je zkrátka potetovaný nadsamec s karafou na whisky v jedné ruce, se svítící žárovkou strýčka Festera v ruce druhé. Je to totiž nikoli hladové monstrum, ale Thomas Alva Edison, čímž seriál u mne nepatrně klesá na bodech. Jeho „budíček“ Abraham Van Helsing se zase zabývá výrobou injekce proti „sluneční chřipce“, kdy opravdu stvoří prakticky „lék na rakovinu“ a Dracula se tak konečně projde po slunečné kolonádě až za rozkoší do „denní postele“ Lady „čmuchalky na upíry“ Jayne tak, jako Johnny Depp v roli upíra Barnabáše Collinse. Tento seriál u mne nemůže jinak, než nabývat na dojmu, že „dotací“ na výrobu žárovek a séra proti alergii na slunce, tvůrcům nezbylo již na make-up na zamaskování hercova reálného tetování, tak jako na „theme song“, alespoň od potulného trubadúra, kdy raději využili „Pearl Harbor love songu“. Namísto ohraného boje o reinkarnovanou lásku svého minulého života, vyrábí Alexander Grayson Dracula žárovky a vědomě souloží s lovkyní upírů. Dracula je zkrátka chlap, jako každej jinej.(3.4.2014)

 • Davies182
  *

  Už jen po testovacím pilotu mi zcela uniká účel vzniku téhle teenagerovské ptákoviny, která opět jasně dokazuje, jak je na tom NBC vlastně hrozně moc špatně.(13.7.2014)

 • Pegas1632
  ***

  Po shlédnutí první série toto dílo považuji za průměrný počin - neurazí, nenadchne. Každopádně velice příjemná změna, kdy upír není pouze romantickým hrdinou :) Tak seriál byl zrušen a další sezony se ani nedočkáme.(27.1.2014)

 • - Rád Draka, proti ktorému vystupuje Dracula v seriáli, je vytvorený podľa skutočného rádu Draka s tým rozdielom, že reálna historická osobnosť Vlad III. Dracula bol v skutočnosti členom tohto rádu. (mackyns)

 • - V originálním příběhu podle Brama Stokera nebyl Jonathan Harker (Oliver Jackson-Cohen) novinář, ale právní koncipient, později majitel právní firmy, Mina Murray byla učitelka a Renfield (Nonso Anozie) chovanec Carfaxkého blázince. V knize také nebyl Van Helsinga spolčený s Dráculou a ani ho nevysvobodil, jak je tomu v seriálu, naopak stáli proti sobě. (LucyZ)

 • - Vlad III., Vlad Tepes také zvaný jako Dracula, byl valašský kníže žijící v letech 1431-1476. Pro svou krutost byl lidmi nazýván také jako napichovač, neboť své protivníky narážel na kůly. Podobu upíra mu dal až v roce 1897 irský spisovatel Bram Stoker v románu "Dracula", jenž se stal nejznámější hororovou legendou. (Skyfall)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace