80%(29.4.2014)

Pro mě je seriál příjemným překvapením. Drákula v je Meyersově podání určitě skvělý a není tak přiblble metrosexuální jako chlapečci z Upířích deníků. Že je tady v podání vynálezce? No a? V příběhu to pěkně sedí a když to člověk nebude brát jako něco, co by mělo kopírovat knižní předlohu, tak se bude určitě bavit. I další postavy jsou dobře zahrané a každý si zde najde nějakou oblíbenou. Další plus je podle mě doba, ve který je seriál zasazenej. Výprava je parádní a má to pěknou atmosféru. Ačkovil je to seriál, je zde i spousta akčnějších a hodně krvavých pasáží, které jsou pěkně udělané a nevypadají lacině. To vše dopkresluje pěkně vyvážená hudba. Co možná hodně lidí odradí, je pomalejší začátek seriálu, který se ale po pár dílech mění v chytlavou podívanou a já jsem se těšil na každý nový díl. Finále pak nabídne hodně vygradovanej nářez, kterej jsem ani nečekal. Doudám, že bude i druhá série. 1. série 90% :)(7.2.2014)

• milka

Pilot: Tak takhle opravdu ne-e. Další zbytečné zpracování legendárního krvesaje, v němž se vydává za Američana sídlícího v Londýně? Ne, tato verze stokrát viděného vás opravdu ze židle nezvedne. Atmosféra nulová, dialogy tahají za uši, postavy nezajímavé a potenciál do budoucna prakticky nulový. Jonathan Rhys Meyers také není tak charismatický, jak bych očekával a Thomas Krestschmann alá Van Helsing mě jako jediné lákadlo k dalším dílů bohužel nenaláká. Tohoto hraběte můžete v klidu zapíchnout kůlem hned po první díle. 40%(30.10.2013)

• Dale

Áno, upíri sú momentálne u teenagerov v kurze a tak to evidentne chceli využiť aj tvorcovia tohto seriálu a priniesli príbeh toho najslávnejšieho z upírov, v spracovaní práve pre toto publikum. Aj keď spájať tento seriál s knihou Brama Stokera je dosť nemiestne, keďže okrem mien niekoľkých postáv nemajú vôbec nič spoločné. Už len vidieť slávneho upíra ako mladého elegantného amerického vynálezcu je pre fanúšikov predlohy na smiech. Nič proti Rhys Meyersovi, jeho ksicht je pre rolu upíra ako stvorený, ale fakt len do filmov pre teenagerov. Vôbec som nepochopil, čo viedlo tvorcov tohto seriálu k tomu, aby mu dali názov Dracula, veď stačilo pomenovať postavy inak a mohol z toho byť slušný upírsky seriál z viktoriánskeho Anglicka. Výprava a kostýmy sú na seriál viac než slušné a nebyť tých trápnych dialógov, tak to mohlo byť nadpriemerné dielko. Žiaľ, teraz to beriem len ako priživovanie sa a prznenie klasiky.(2.7.2014)

Poněkud zvláštní verze s charismatickým Drákulou, vědcem (!) Van Helsingem a Řádem draka, který ovládá obchod s naftou. Jo a ještě je tam černý obr. 1) Vypadá to divně, ale koukalo se mi na to dobře a docela lituji, že zřejmě už nebude další řada. 2) 36letý Jonathan Rhys Meyers (Drákula) byl hlavním důvodem, proč jsem seriál začal sledovat. Ani 27letý Oliver Jackson-Cohen (snoubenec Harper, Drákulův tajemník) není marný.(20.10.2014)