Densó ningen

• Japonsko 電送人間 (více)

zelvopyr

Představte si úchylného a nelítostného vraha, který místo aby jednoduše odkrouhnul ty, kterým se chce pomstít, čtrnáct let asistuje osamělému vědci s výrobou převratného a složitého vynálezu, a pak jej nejkrkolomnějším možným způsobem využije. A to tak, že kdyby jakákoli drobnost v chování desítky lidí byla jinak, celé by se mu to sesypalo jako domeček z karet. Tak - tím jsem shrnul nedostatky. Vadí mi i tempo a návaznost a vůbec režie, ale to by se dalo přežít, kdyby příběh stál aspoň za starou bačkoru. ()

pepua

Společnost Toho Company nemá na svědomí jen filmy o monstrech, se kterými si ji filmoví fandové asi většinou spojí, ale krom jiných působila také na poli čistého sci-fi. Příběh má v podstatě jednoduchou krimi zápletku: v „domě hrůzy“ na pouti je zabit člověk a to vystraší skupinu vojenských hodnostářů, ke kterým zavražděný patřil, neboť je u něho nalezena vojenská osobní známka vojáka, který by měl být již 14 let po smrti a k jehož smrti pravděpodobně trochu pomohli… popis sice nevypadá na to, že by mělo jít o sci-fi, ovšem vrah využívá poměrně zajímavý vynález, jenže prozrazením jeho funkčnosti byste byli o dost ochuzení. Pokud jste fanoušky klasické americko-britské filmové sci-fi produkce 50. let, rozhodně si tento film ujít nenechejte, je to seriózní věc. ()