poster

Pieta

 • Jižní Korea

  Pieta

 • Jižní Korea

  피에타

 • Slovensko

  Pieta

  (festivalový název)

Drama

Jižní Korea, 2012, 104 min

Režie:

Ki-duk Kim

Scénář:

Ki-duk Kim

Kamera:

Young-Jik Jo

Hudba:

In-young Park

Producenti:

Soon-Mo Kim
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sochoking
  *****

  Toľko retardov pokope som nevidel! Kim Ki-duk sa zase pochlapil...(28.12.2012)

 • Fr
  ****

  ,,TEĎ UMŘE DUŠE TOHO BLÁZNA“..... /// Vymáhání dluhů je robota jako každá jiná. Sice Kang-Do je spíš na tu finální fázi, ale majitel firmy na bezstarostný půjčky by moh bejt spokojenej. A teď mu do života, kde se vzala, po korejsku se zjevila – MÁMA. A že mu uklohní véču. No vyhodil ji …. Silná rodinná (NE)selanka. Asijsky upřímná a drsná (sou věci, který dokážu vocenit!). Film pro osamělý matky se syny (dělám si prdel…). Je to Ki - duk (nebo jak se jmenuje…), takže jde zákonitě o víc, než jen vo vztah dvou lidí. Je nefér svádět všechno na prachy. Spíš než film o nich, je to film o lidech. PENÍZE JSOU ŽIVOT. I SMRT. (no jo kurva… taky je mám rád…) (Ne) Rodinný drama, který sází na intimní dramatický situace. Pro našince možná nebude všechno polopaticky řečený jako třeba TADY, ale já dávám 4*, páč je to ,,vo něčem“. Má to duši. Byť temnou…. ,,Pieta" je dle mýho solidní příspěvek mezi korejský dramata, ve kterých s náma režisér hraje hru ,,na čuráka“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mezi výběrčími mám přezdívku řezník. 2.) Zajímá mě ,,trojka“ po korejsku. 3.) Mám rád hru na čuráka. (Ve filmu uchyláku!). 4.) Thx za titule ,,Lepros“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(17.1.2013)

 • Radko
  *****

  Pražský výběr obsah filmu vyjadril už pred časom jednoznačne: "Prachy jenom prachy nečekají, jen po nich šáhneš, už Tě mají!" Rozhovory i komunikácie sú dnes vydláždené peniazmi a prístup k nim lemovaný krvou. Pretože: krvavý je zrod i zánik jednotlivca, jeho vzťahy i práca: to všetko temer bezozvyšku diktované zase peniazmi. Uzavretý kolobeh. Všeobecné pravdy zasadené do prostredia chudobných obrábačov kovov, zanikajúceho sveta, ustupujúceho kanceláriám poisťovácko - finačných inštitúcií. Robotníci sú prebytoční, namiesto odporu voči úžere sa ustrašene krčia pred nekompromisným vymáhačom dlhov. On sám je len úbohým vykonávačom príkazov pánov v golieroch. Bez rodiny, bez zázemia, bez emócií. Potlačené city sa však u neho dostavia. No podobne ako všetko ostatné v tomto filme, len ako následok peňažného kolobehu z minulosti. Režisér ponúka jednoducho vyrozprávaný príbeh plný prekvapivých obrazov, často násilných a plných ubližovania, no pri téme peniaze, to asi snáď ani nejde inak. Úplne posledný záber pre mňa predstavuje možné riešenie a vykúpenie sa z nešťastného kolobehu finančných záväzkov sľubov, transakcií a prevodov.(20.11.2012)

 • Kaluž
  ****

  Kim Ki-duk je hovado. A já mu to zase sežral i s navijákem.(17.12.2013)

 • xxmartinxx
  ***

  Prý po letech opět "ten pravý Ki-duk". Já od něj viděl vše po 3-Iron a potom až toto, takže na to mám maličko jiný pohled - jde prostě jen o ždímáni trademarků ve stylu Tima Burtona, kdy z toho plyne jistá základní působivost, vzhledem k minulé tvorbě už je to ale moc předvídatelné. Navíc už zůstala jen festivalová poetika, syrovost Krokodýla se ale kamsi vypařila. Jestli jsou tedy ostatní nadšení, že jde o návrat ke kořenům, já jsem zklamaný, že je to zase to samé, jen s obroušenými hranami.(12.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace