Byt

• Francie

L'Appartement

Drama / Mysteriózní / Romantický

Francie / Španělsko / Itálie, 1996, 116 min

Krásné ženy a vražedná vášeň - skvělá kombinace! 100%(22.1.2013)

Osobně považuji za zajímavé, že ačkoli jsou všechny herecké výkony v tomto filmu průměrné až slabé, přesto nechaly vzniknout dobrému filmu. Nelineární vyprávěcí perspektiva může zpočátku působit zmateně, ale jak do sebe postupně všechny střípky příběhu zapadají, vše se stává jasnějším. Ve výsledku je člověku smutno z toho, jak se lidé v tomto filmu míjejí a jak zdánlivě nikdo není šťastný. Ačkoli by se mohlo zdát, že film tím potvrzuje starou zkušenost, že na lži nelze stavět a dříve nebo později musí vyjít pravda ven, v tomto fimu to tak jednoduché není, a film nakonec dospívá k překvapivému závěru, který vše efektně vyřeší. Štastnou kartu si vytáhnou jen vyvolení, a ti zbylí mají prostě smůlu - tak jako v reálném životě. Působivý film, který určitě stojí za vidění - už jen pro mimořádný půvab Moniky Bellucci, která zde vystupuje na vrcholu své krásy - jako herečka sice za moc nestojí (a například s cigaretou zachází vyloženě rozpačitě), ale požitek z jejího italského půvabu to nakonec nijak neumenšuje. Byl jsem jí zcela okouzlen.(2.2.2015)

Tak tohle byla fakt pecka, naprosto skvěle natočené drama, výborní herci, napínavé až do samotného konce a ten závěr u amerického remaku je možná snesitelnější a hezčí, ale o to syrovější a lepší je francouzská verze.(27.8.2007)

Možno ma pár ľudí ukamenuje, možno nie, ale ako tu čítam, tak sa asi s väčšinou zhodnem na tom že Wicker park je o dačo lepší ako tento originál. Hlavne ten koniec ! áno tu je trošku viac tajomnosti, Európy, kde Európsky divák má rad neurčité konce, zatiaľ čo USA divák má rád happy end ... tiež sa zaraďujem skôr do toho Európskeho diváka ale ako sa vraví výnimka potvrdzuje pravidlo ...(14.6.2013)

Režijní debut Gillese Mimouniho byl pro mě zajímavou filmovou lahůdkou. I když by se někomu mohlo zdát, že zápletka celého příběhu je moc složitá, než jak jsme běžně zvyklí u jiných filmů, tak právě i v tom je originální, jen to chce trochu víc pozornosti. Díky Lise, Maxovi, Alici a Lucienovi za to, že jsem s nimi mohla strávit chvilky plné rozbouřených citů, lásky, poznání, ale i zklamání. Téměř poetický film, kde se nenásilnou formou prolíná současnost s minulostí, mnoha náhodami, kterých bylo skutečně docela dost, byl přesto skvělý. A já se těším, že snad jednou v budoucnu uvidím nějaký další Mimouniho počin. Skvělé herecké obsazení od známého Vincenta a Monicu až po docela neznámou, ale taky výbornou Romane Bohringer. Příjemné překvapení a více takových vztahových filmů bych brala hned.(17.10.2012)