Byt

• Španělsko

Flash-back (El apartamento)

Drama / Mysteriózní / Romantický

Francie / Španělsko / Itálie, 1996, 116 min

Tak tohle byla fakt pecka, naprosto skvěle natočené drama, výborní herci, napínavé až do samotného konce a ten závěr u amerického remaku je možná snesitelnější a hezčí, ale o to syrovější a lepší je francouzská verze.(27.8.2007)

• ivishka

Čím to asi tak bude...Netřeba říkat, že nemám dávat na hodnocení filmů na této stránce - i když jsem si na to zvykla - vždycky dám přednost lépe nebo méně hodnoceným filmům(čistě ze zvědavosti). Asi jsem ale myšlením na úplně jiné vlně než zdejší smetánka, a tak jsem nadšena nebyla. Nabídlo se mi konverzační drama bez potřebného poutavého kouzla a ještě k tomu z pera nějakého Francouze. Proti Francouzům jako národu nic nemám, ale málokdy pochopím jejich filmy a tento nebyl výjimkou. O herecké stránce moc mluvit také nemůžeme, protože kdykoliv jsem chtěla pochválit nějakého herce, musela jsem se hodně snažit, aby mě nenaštval hudební šanzoniérský podklad.(26.6.2013)

Trochu překombinované vztahové puzzle. Některé zvraty mi přišly opravdu přitažené za vlasy. Pozitivně hodnotím herecké výkony a hudbu + zpracování laděné do červeno-černa, ale jako celek trošku zklamání.(25.9.2006)

Osobně považuji za zajímavé, že ačkoli jsou všechny herecké výkony v tomto filmu průměrné až slabé, přesto nechaly vzniknout dobrému filmu. Nelineární vyprávěcí perspektiva může zpočátku působit zmateně, ale jak do sebe postupně všechny střípky příběhu zapadají, vše se stává jasnějším. Ve výsledku je člověku smutno z toho, jak se lidé v tomto filmu míjejí a jak zdánlivě nikdo není šťastný. Ačkoli by se mohlo zdát, že film tím potvrzuje starou zkušenost, že na lži nelze stavět a dříve nebo později musí vyjít pravda ven, v tomto fimu to tak jednoduché není, a film nakonec dospívá k překvapivému závěru, který vše efektně vyřeší. Štastnou kartu si vytáhnou jen vyvolení, a ti zbylí mají prostě smůlu - tak jako v reálném životě. Působivý film, který určitě stojí za vidění - už jen pro mimořádný půvab Moniky Bellucci, která zde vystupuje na vrcholu své krásy - jako herečka sice za moc nestojí (a například s cigaretou zachází vyloženě rozpačitě), ale požitek z jejího italského půvabu to nakonec nijak neumenšuje. Byl jsem jí zcela okouzlen.(2.2.2015)

Po stopách Moniky Belucci, tentokrát nevědomky na originál, ze kterého vyšel Wicker Park. Vincent Cassel je dobrej, ale to samé si o sobě zaslouží říct Josh Hartnett, ženy jsou v obou případech stejně tajemné a půvabné, jen ten Matthew Lillard je o poznání výraznější typ než Jean-Philippe Écoffey. Nemám rád remaky, ale nepoměr v počtu hlasů u originálů a americké kopie je zarážející.(5.10.2011)

• - Herečka Monica Bellucci se při natáčení dala dohromady s hercem Vincentem Casselem, po třech letech se vzali a mají spolu dcery Devu a Léonii. (Roman.Ticka)