Pyramidy? (TV seriál)

• český

Mýty a fakta historie: Pyramidy?

• Kanada

Pyramid Code, The

Dokumentární

Kanada, 2009, 5x45 min

Carmen Boulter

Michael Damon
  • Linda.csfd

"Alternativní cyklus kanadské profesorky Carmen Boulterové, kterou zajímá magie více než fakta." No to prostě mluví za vše. Descarte, ty to vidíš!(29.1.2015)

• argenson

Nevím, proč je problém natočit slušnej a vědeckej dokument. Tohle je pro mě pseudocosi kladoucí spekulativní otázky a podávající ještě spekulativnější odpovědi na hranici sci-fi. Navíc když se podíváte na všech pět dílů najednou, tak témata se tam hrozně opakujou. Fajn, já si taky můžu myslet, že pyramidy nám tu nechali zelení tajtrdlíci s tykadýlkama, ale nemůžu se u toho tvářit takhle seriózně.(14.8.2014)

Úvodní díly jsou nejnabitější informacemi a dávají mnohý podnět k zamyšlení, zda oficiálně tradovaná historie Egypta nemá trhliny. Čím blíže ke konci však dostávají slovo různí obskurní pisatelé obskurních knih a seriál začíná vypadat jako Vetřelci dávnověku, kde je více domněnek, než faktů. První dva díly vynikající, třetí už je půl na půl, a čtvrtý a pátý klidně můžete vynechat, pokud tedy nejste newagista a danbrownovec.(5.10.2015)

• Peytl

Dobrý den, prošli jste zdatně obecní pětitřídkou? Množilka a vyňatá slova nejsou pro vás pojmem záhadným a zahlédli jste, byť jen v rychlosti a přes mléčné sklo dveří od kabinetu vycpanou fretku? Znáte sračkofág? Pokud jste odpověděli minimálně dvakrát (slovy dvakrát) ano, pak jste rozený génius a vřele nedoporučuji ani jedním podnapilým očkem zhlédnouti tuto zapařenou, vypíčenou, esoterickou sračku, za kterou by měli sekat zúčastněným ruce u samé prdele! Pyramidy??? Ani hovno, to už raději domu nastěhuji Laďu Hrušku a budem si z exkrementů navzájem plácat bustu. Veřejnoprávní televize, hehe, a co na to Aštar Šeran?(1.12.2014)

Jednoznačně za pět. Zajímavé pojetí historie a způsobu využití kolosálních staveb, jakými pyramidy jsou. Spousta renomovaných egyptologů je přesvědčena, že jsou to především pradávné hrobky mocných vládců Horního a Dolního Egypta, kdežto jiní jsou přesvědčeni o opaku. Osobně se přikláním ke druhé straně. Je nad slunce jasné, že prastaří Egypťané byli vysoce inteligentní lidé, disponující technologiemi, o kterých nemáme ani tušení - třeba takové magické propojení nebeské klenby se zemí. Jsme omezení tím, co nám současný trend a věda nabízí a je hrozně těžké se za to dostat. Jak já miluji ten vzrušující, tajuplný pocit oné posvátné úcty k tak dávným tajemstvím a toužím vědět pořád víc. Přistihla jsem se jak závidím tomu vetchému staříkovi, egyptologovi, když vyprávěl, jak si jako dítě hrával v chodbách egyptské Sfingy. O takových dobrodružstvích si můžu nechat jenom zdát.(7.11.2014)