poster

Pyramidy? (TV seriál)

 • český

  Mýty a fakta historie: Pyramidy?

 • Kanada

  Pyramid Code, The

Dokumentární

Kanada, 2009, 5x45 min

Režie:

Carmen Boulter

Hudba:

Michael Damon
 • argenson
  *

  Nevím, proč je problém natočit slušnej a vědeckej dokument. Tohle je pro mě pseudocosi kladoucí spekulativní otázky a podávající ještě spekulativnější odpovědi na hranici sci-fi. Navíc když se podíváte na všech pět dílů najednou, tak témata se tam hrozně opakujou. Fajn, já si taky můžu myslet, že pyramidy nám tu nechali zelení tajtrdlíci s tykadýlkama, ale nemůžu se u toho tvářit takhle seriózně.(14.8.2014)

 • honajz
  ***

  Úvodní díly jsou nejnabitější informacemi a dávají mnohý podnět k zamyšlení, zda oficiálně tradovaná historie Egypta nemá trhliny. Čím blíže ke konci však dostávají slovo různí obskurní pisatelé obskurních knih a seriál začíná vypadat jako Vetřelci dávnověku, kde je více domněnek, než faktů. První dva díly vynikající, třetí už je půl na půl, a čtvrtý a pátý klidně můžete vynechat, pokud tedy nejste newagista a danbrownovec.(5.10.2015)

 • Vavča
  ***

  Tak jsem z toho celkově zmatený . Normálně bych to vylil do kanálu, protože to poslední co potřebujeme, je new age jak sviň, kdy se dozvíte, že jsme zlí, násilničtí falokrati (zejména třeba já že, ten obrovský počet žen připravených o úspory nevinnost, dobrou pověst). Už deseti tisíce let, nerespektujeme prý ženský princip, neulítáváme na měsíčním cyklu všichni a nenabijíme do sebe elektromagnetismus na potkání, nemluvě o nábožném zírání na oblohu. A přitom první dva díly začaly relativně nevině! Dokument do kanálu přece jen úplně vylít nemohu, protože někdy obdivuji, jak ty bláboly jsou smíchany s celkem solidními informacemi a hypotézami. Zejména ta o potřebe přehodnotit některé záznamy hieroglyfického písma, které dost možná v mnoha případech mohlo fungovat systémem akronymů. Od věci není ani problém s datací památek, protože tohle všechno jsou seriózní problémy oboru. Překvapí původ Egyptské kultury z Mali (pokud je to verifikované, tak je to fakt nářez). První tři díly je to celkem zajímavá alternativní historie, kdy nemusíte se vším souhlasit, a jsou tam cenné podněty. Jenže díl 4 a 5 naplno ukazuje, za koho tvůrci kopou. Hrabe jim z racionality, dnešní společnosti, nejraději by všechno smetli, kdy si pro svoje představy najdou vzory z minulosti a jedou si tady kosmický astrologický kalendář, axiální časovou, náboženskou revoluci okolo roku 550 př.n.l., střídání supr období s těmi méně supr aj.Touha mít smyslů více, než máme poslanců a senátorů u nás atd. Když nad tím přemýšlím, já jejich pocity a postoje docela chápu (nikoliv řešení), naproti tomu nechápu a odmítám mít porozumění pro ČT!!! Kurva fix, jak tady má nějakým způsobem fungovat společnost, když je tohle v hlavním vysílacím čase? Pak se nemohu ovšem divit, že půlka obyvatel tu parkuje s anděly, na dálku rozsvěcuje kostely, sousedka mi zakazuje kečup, páč je nezdravý a součást celosvětového spiknutí... Jak říkám, ne vše je zde hovadina, ale na člověka bez nějakých znalostí a kritického myšlení může mít tento dokument devastující účinky. A mimochodem pokračování mayského kalendáře se už před pár měsící našlo, takže doufám, že nejen údajně něžnější polovička populace zklidní hormon, a všichni se začnou emocionálně vrhat na něco jiného, český alkohol prozatím odpadá... Tak si počkejme, s čím se na nás vytasí zástupci new age a matriarchátu příště.(23.9.2012)

 • EastWicka
  *****

  Miluju tajemství, miluju otazníky, pyramidy a nabourávání paradigmat! Hurá, po dlouhé době něco fakt vzrušujícího. Po posledním dílu: palec zůstává nahoru - i přes ty new age kidy ;)!(1.9.2012)

 • Linda.csfd
  odpad!

  "Alternativní cyklus kanadské profesorky Carmen Boulterové, kterou zajímá magie více než fakta." No to prostě mluví za vše. Descarte, ty to vidíš!(29.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace