Cesta

Cesta

Horor / Thriller / Psychologický / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 83 min

• *CARNIFEX*

Raul je typickým majstrom v šachu. Arogantný bez štipky citu či rešpektu k okoliu, ktorého vzťah k rodine je na bode mrazu. Chce, ale spraviť rázny krok a získať si späť náklonnosť svojej manželky a jediného syna Nica. Od staršieho pána zoberie na pár dní do prenájmu malú chatu v horách. Nakoľko nie je navyknutý ani len na jednoduché práce okolo domu mimo civilizácie, majiteľ chaty pošle na výpomoc mladíka z neďalekej dediny, Samuela. Ten sa, ale vracia častejšie ako by bolo treba a Raul začína podozrievať svoju manželku k nevere. Prepadá depresiám a jeho nočné mory či vidiny nemajú konca kraja. Čo je vlastne realita a čo Raulova paranoja?? Príbeh dobrý. Záver síce nie najoriginálnejší, ale potešil. Rodinné drama vždy dostatočne zaujme. Skôr ako o horor, ale ide o psychologický thriller, ktorý je zo 75 % nudnejším, ako sledovanie zápasu slovenskej futbalovej corgoň ligy. Až záver ponúka čo to z umenia režiséra, ktorý rozhodne má potenciál v budúcnosti prekvapiť. Pre tento krát nie viac ako - 45%.(2.3.2013)

• Gilmour93

Pošahaný šachista se snaží využít rustikálního prostředí k revitalizaci vztahů s otrávenou chotí a malým Damiánem. Má při tom absťák po cigaretách, prochází se v pyžamu po zasněženém lese, dělá psí kusy a spolu s divákem luští z indicií, jestli už dávno nepřišel šach mat.. Co dělat, když už úvodní scéna s houpajícími se bílými haksnami vyzradí de facto vše a jediný trochu silnější moment je partie šachu se synem, kterému radí maňásek? Snad jen kochat se Pyrenejemi a kousat se do rtu, aby se člověk při scéně nápadně připomínající rvačku Senzačních bratrů zpátečníků v nýdnolské knajpě nezačal smát. Španělé na poli psychothrillerů umí lépe, o tom žádná..(23.11.2016)

Nielenže som mal pocit, že hlavným hrdinom je stále kosa, kedže mali oblečené tie úplety, ale mať ženskú na chate nahodenú v takom roláku, tak mám po mrdačke. Tie roláky sú proste brutálne odpudzovače! To už len kastrácia je horšia...(15.2.2013)

,,JE TU TAKOVÝ KLID. MŮŽEME ZCELA ZAPOMENOUT NA OKOLNÍ SVĚT.“...... /// Já už budu hodnej řekl taťka a vzal mamku a synka do lesa. Vodreagovat se tam a tak. Jsou přece Vánoce. Třičtvrtě hoďky (možná víc) mě voděj za rypák. Pojď sem (nic z toho…), … teď sem (a zase vedle!), … a co tohle? (hmm zajímavý… ale…aha, tak nic…) Klamou tělem, maňáskem i šachovejma figurkama a přiznám se, že čekačka na to, co že z toho nakonec vyleze celkem ujde. Tak jako normálně, že to člověka nesere. Nakonec sice stejně řeknu ,,jen“ nojo a je po vyvrcholení, ale tenhle mix nejasnejch indicií se zajímavou atmosférou a kupou sněhu se vidět dá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Už mám těch japonskejch uchyláren dost. 2.) Po lese nám běhá čurák v pyžamu. Mám se bát? 3.) Thx za titule ,,robilad21“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(21.2.2013)

Mysteriózní, psychologický, hororový thriller z horského zasněženého prostředí. Atmosféru to má docela slušnou, ale jinak se jedná o předem lehce čitelnou hříčku, která mate diváka různými prostředky, které ale nakonec nemají žádné opodstatnění. Je to zkrátka takové naoko zbytečně zamotané, ale pod povrchem vlastně dost jednoduché. Na jedno zhlédnutí OK.(17.2.2013)