Cesta

Cesta

Horor / Thriller / Psychologický / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 83 min

• tron

Ježiši to bola nezáživná nuda, skoro som si odskočil do Tesca kúpiť sekeru na drevo a pri východe spáchal rituálnu samovraždu. Nesympatický chlap, nesympatické decko, nesympatický milenec a sexi pani manželka. Ale pani manželka a twistami napchatý koniec (hoci vzhľadom na halucinujúceho „hrdinu“ predvídateľný) sú jedinými pozitívami tejto snímky. S hororom to nemá skoro nič, bacha na to.(6.1.2017)

Sice těžce předvídatelná, ale pořád kvalitní záležitost. Cesta je slušný psychothriller v hororově mrazivém ovzduší, co nepotřebuje tlačit na pilu, místo toho si bohatě vystačí s paranoiou hlavního hrdiny a s rozházenými indiciemi ke správnému rozluštění zdejší (nepřekvapivé) pointy. Rozhodně potěší prostředí uprostřed zasněžených lesů, krátká stopáž a přesně trefené obsazení. Zkrátka kus poctivé filmařiny, ale u Španělů je to snad jasná zpráva.(13.2.2013)

Zvláštní film! Dle mého Režisér, ani nevěděl, co pořádně chce natočit.. Spousta nedotáhnutých Nápadů! Viz. Loutková Postava, kdyby se celý film věnoval pouze jí, mohlo z toho vzniknout působivé Hororové Drámo! Takhle je to jen průměrná záležitost, která je u Španělů neobvyklá.(17.2.2013)

• *CARNIFEX*

Raul je typickým majstrom v šachu. Arogantný bez štipky citu či rešpektu k okoliu, ktorého vzťah k rodine je na bode mrazu. Chce, ale spraviť rázny krok a získať si späť náklonnosť svojej manželky a jediného syna Nica. Od staršieho pána zoberie na pár dní do prenájmu malú chatu v horách. Nakoľko nie je navyknutý ani len na jednoduché práce okolo domu mimo civilizácie, majiteľ chaty pošle na výpomoc mladíka z neďalekej dediny, Samuela. Ten sa, ale vracia častejšie ako by bolo treba a Raul začína podozrievať svoju manželku k nevere. Prepadá depresiám a jeho nočné mory či vidiny nemajú konca kraja. Čo je vlastne realita a čo Raulova paranoja?? Príbeh dobrý. Záver síce nie najoriginálnejší, ale potešil. Rodinné drama vždy dostatočne zaujme. Skôr ako o horor, ale ide o psychologický thriller, ktorý je zo 75 % nudnejším, ako sledovanie zápasu slovenskej futbalovej corgoň ligy. Až záver ponúka čo to z umenia režiséra, ktorý rozhodne má potenciál v budúcnosti prekvapiť. Pre tento krát nie viac ako - 45%.(2.3.2013)

Nielenže som mal pocit, že hlavným hrdinom je stále kosa, kedže mali oblečené tie úplety, ale mať ženskú na chate nahodenú v takom roláku, tak mám po mrdačke. Tie roláky sú proste brutálne odpudzovače! To už len kastrácia je horšia...(15.2.2013)