Cesta

Path, The

Horor / Thriller / Psychologický / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 83 min

• heyda

Má to 83 minut a mě to přišlo jak nekonečný příběh. Extrémně nudný horor, který je zajímavý pouze atmosférou zasněžené chaty uprostřed ničeho. Doufám, že další horory z tohoto roku, na které se chystám budou o několik tříd lepší. Co se týče pointy, tak ta byla docela slabá, i když čekal jsem ještě větší úlet. Bohužel jsem hodně zápasil s tím, abych vůbec neusnul a to se u hororu nesmí stávat, i kdybych měl za sebou pražský maraton.(23.2.2013)

Zvláštní film! Dle mého Režisér, ani nevěděl, co pořádně chce natočit.. Spousta nedotáhnutých Nápadů! Viz. Loutková Postava, kdyby se celý film věnoval pouze jí, mohlo z toho vzniknout působivé Hororové Drámo! Takhle je to jen průměrná záležitost, která je u Španělů neobvyklá.(17.2.2013)

• Chrustyn

Film se snaží působit atmosfericky a stísněně, ale ve výsledku tak trochu překombinuje sám sebe a závěrečný zvrat by překvapil, tak před 15 lety. I přes krátkou délku nudné a laciné.(5.4.2013)

• *CARNIFEX*

Raul je typickým majstrom v šachu. Arogantný bez štipky citu či rešpektu k okoliu, ktorého vzťah k rodine je na bode mrazu. Chce, ale spraviť rázny krok a získať si späť náklonnosť svojej manželky a jediného syna Nica. Od staršieho pána zoberie na pár dní do prenájmu malú chatu v horách. Nakoľko nie je navyknutý ani len na jednoduché práce okolo domu mimo civilizácie, majiteľ chaty pošle na výpomoc mladíka z neďalekej dediny, Samuela. Ten sa, ale vracia častejšie ako by bolo treba a Raul začína podozrievať svoju manželku k nevere. Prepadá depresiám a jeho nočné mory či vidiny nemajú konca kraja. Čo je vlastne realita a čo Raulova paranoja?? Príbeh dobrý. Záver síce nie najoriginálnejší, ale potešil. Rodinné drama vždy dostatočne zaujme. Skôr ako o horor, ale ide o psychologický thriller, ktorý je zo 75 % nudnejším, ako sledovanie zápasu slovenskej futbalovej corgoň ligy. Až záver ponúka čo to z umenia režiséra, ktorý rozhodne má potenciál v budúcnosti prekvapiť. Pre tento krát nie viac ako - 45%.(2.3.2013)

Mysteriózní, psychologický, hororový thriller z horského zasněženého prostředí. Atmosféru to má docela slušnou, ale jinak se jedná o předem lehce čitelnou hříčku, která mate diváka různými prostředky, které ale nakonec nemají žádné opodstatnění. Je to zkrátka takové naoko zbytečně zamotané, ale pod povrchem vlastně dost jednoduché. Na jedno zhlédnutí OK.(17.2.2013)