Cesta

Cesta

Horor / Thriller / Psychologický / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 83 min

• Chrustyn

Film se snaží působit atmosfericky a stísněně, ale ve výsledku tak trochu překombinuje sám sebe a závěrečný zvrat by překvapil, tak před 15 lety. I přes krátkou délku nudné a laciné.(5.4.2013)

• heyda

Má to 83 minut a mě to přišlo jak nekonečný příběh. Extrémně nudný horor, který je zajímavý pouze atmosférou zasněžené chaty uprostřed ničeho. Doufám, že další horory z tohoto roku, na které se chystám budou o několik tříd lepší. Co se týče pointy, tak ta byla docela slabá, i když čekal jsem ještě větší úlet. Bohužel jsem hodně zápasil s tím, abych vůbec neusnul a to se u hororu nesmí stávat, i kdybych měl za sebou pražský maraton.(23.2.2013)

,,JE TU TAKOVÝ KLID. MŮŽEME ZCELA ZAPOMENOUT NA OKOLNÍ SVĚT.“...... /// Já už budu hodnej řekl taťka a vzal mamku a synka do lesa. Vodreagovat se tam a tak. Jsou přece Vánoce. Třičtvrtě hoďky (možná víc) mě voděj za rypák. Pojď sem (nic z toho…), … teď sem (a zase vedle!), … a co tohle? (hmm zajímavý… ale…aha, tak nic…) Klamou tělem, maňáskem i šachovejma figurkama a přiznám se, že čekačka na to, co že z toho nakonec vyleze celkem ujde. Tak jako normálně, že to člověka nesere. Nakonec sice stejně řeknu ,,jen“ nojo a je po vyvrcholení, ale tenhle mix nejasnejch indicií se zajímavou atmosférou a kupou sněhu se vidět dá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Už mám těch japonskejch uchyláren dost. 2.) Po lese nám běhá čurák v pyžamu. Mám se bát? 3.) Thx za titule ,,robilad21“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(21.2.2013)

Nielenže som mal pocit, že hlavným hrdinom je stále kosa, kedže mali oblečené tie úplety, ale mať ženskú na chate nahodenú v takom roláku, tak mám po mrdačke. Tie roláky sú proste brutálne odpudzovače! To už len kastrácia je horšia...(15.2.2013)

Když je někdo šachovej velmistr tak to bývá velmi inteligentní muž, který umí kombinovat, plánovat a činit ty správné tahy nejen na šachovnici, ale i v životě. A nebo to je také pitomec co kromě šachů neumí vůbec nic a nikdo ho nemůže vystát kromě těch dřevěných figurek. Hlavní hrdina Raul s přehledem patří do té druhé kategorie. Nesympatický dacan kterého nemá ráda ani vlastní rodina a člověk skoro chytá deprese už z toho, když vidí jak bídně ten člověk žije. V rámci polepšení sekne s fajčením a vezme rodinu do zasněženého království bokem od civilizace do malebného srubu. Bohužel brzo chytne pocit, že místní šikula Samuel bude dle všeho pěšák, který jde tvrdě po jeho královně a chce dát jeho zoufalému manželství definitivní šachmat. Navíc si ho synek oblíbí za pár dní víc než Raula za celej život, takže je třeba táhnout do protiútoku. První polovina filmu je prima když nám atmosféra a napětí stále houstne, ale bohužel jak začnou vidiny a sníky šlo to pro mě do háje. Konec se dal asi čekat, ale sednul tam dobře. Každopádně i když film mě lehce zklamal tak jedna věc se mu povedla...je to tak depresivní že jsem se z toho cítil skoro pod psa takže poctivá filmařina zvládla vtáhnout do děje.(3.1.2014)