Cesta

Path, The

Horor / Thriller / Psychologický / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 83 min

• Chrustyn

Film se snaží působit atmosfericky a stísněně, ale ve výsledku tak trochu překombinuje sám sebe a závěrečný zvrat by překvapil, tak před 15 lety. I přes krátkou délku nudné a laciné.(5.4.2013)

• heyda

Má to 83 minut a mě to přišlo jak nekonečný příběh. Extrémně nudný horor, který je zajímavý pouze atmosférou zasněžené chaty uprostřed ničeho. Doufám, že další horory z tohoto roku, na které se chystám budou o několik tříd lepší. Co se týče pointy, tak ta byla docela slabá, i když čekal jsem ještě větší úlet. Bohužel jsem hodně zápasil s tím, abych vůbec neusnul a to se u hororu nesmí stávat, i kdybych měl za sebou pražský maraton.(23.2.2013)

• forsythia

Do poloviny člověk čeká, co se z toho vyklube, a od poloviny čeká, kdy to skončí.(21.12.2014)

Sice těžce předvídatelná, ale pořád kvalitní záležitost. Cesta je slušný psychothriller v hororově mrazivém ovzduší, co nepotřebuje tlačit na pilu, místo toho si bohatě vystačí s paranoiou hlavního hrdiny a s rozházenými indiciemi ke správnému rozluštění zdejší (nepřekvapivé) pointy. Rozhodně potěší prostředí uprostřed zasněžených lesů, krátká stopáž a přesně trefené obsazení. Zkrátka kus poctivé filmařiny, ale u Španělů je to snad jasná zpráva.(13.2.2013)

Nielenže som mal pocit, že hlavným hrdinom je stále kosa, kedže mali oblečené tie úplety, ale mať ženskú na chate nahodenú v takom roláku, tak mám po mrdačke. Tie roláky sú proste brutálne odpudzovače! To už len kastrácia je horšia...(15.2.2013)