• Djoker

Zatímco seriály jako Gympl nebo 4teens zapojily studenty do děje, aby příběh působil alespoň trošku reálně, tak Základka jde úplně jinou cestou. Žáky vypustila a jako děti se chovají sami učitelé. Nejsou schopni pozvat kolegu na rande, odvádět svou práci a ani celkově fungovat ve společnosti. Samozřejmě mluví jako naprostí dementi. Došlo mi, že to má být vtipné, ale mletí hoven funguje dobře v jiném prostředí (Okresní přebor, Comeback). Ve škole to ztrácí razanci a působí to hrozně uměle. Seriál celkově nemá žádný vývoj, nikam nesměřuje, je to jen pár poslepovaných skečů ve stylu youtube bavičů, jenže ti to vymýšlejí namrdaní někde v hospodě a mají z toho jen pár centů za reklamu, když přeci jen prorazí. Tato na první pohled sympatická sestava mě dost zklamala, ale hypotéky se nějak platit musí. Takže pokud někdo hledá dalšího exota do seriálu, jsem přímo tady!(22.9.2012)

• StarsFan

Čekala jsem kousek, který bude kvalitativně srovnatelný s nekonečnými seriály českých komerčních televizí, dočkala jsem se čehosi mnohem horšího. Dokázala bych Základce odpustit, že nemá dobře vykreslené postavy, že není originální, že se v ní prakticky nic neděje, že všechny zvraty odhadnete s předstihem pěti dílů, že se nebudete v ději ztrácet ani po vynechání několika epizod, že v tom hrají podprůměrní herci, že to má nenápaditý soundtrack, že je to klišé (...), kdyby to alespoň bylo koukatelné. Není.(3.9.2012)

• triatlet

Slovy ředitele ZŠ Sever: "Nebudu se hádat s internetem." A za upocený rádobyhumor nechám v černých číslech...(27.8.2012)

• - Bob Klepl ztvárnění své postavy stylizoval po vzoru Homera Simpsona. [Zdroj: televize.cz] (hippyman)

• - Scenáristka Tereza Dusová s režisérem již spolupracovala na seriálu TV Prima Přešlapy (od r. 2009). [Zdroj: televize.cz] (hippyman)

• - Natáčelo se v reálném prostředí základní školy v Chodovci. Ředitelství přidělilo štábu část přízemí, v ostatních prostorách pokračovala výuka. Natáčení trvalo 1 měsíc. [Zdroj: televize.cz] (hippyman)