Uznávám že je to blbost, taky uznávám že profil tohoto seriálu je černou barvou a má jen 22 %, ale já si prostě nemůžu pomoct. Chytl jsem u toho dokonce i pár záchvatů smíchu. Je to dost naivní, ale prostě pro mě povedený sitcom se skvělou Taťjanou Medveckou.(30.5.2013)

• Guzo

Nerad hodnotím seriál po prvním dílu, ale tohle bylo naprosto otřesné (pokusů o vtip je tu sice dost, ale ani jeden se opravdu nepovedl, naopak jsou dost trapné). Taky režie v čele s kamerou jsou na té nejnižší úrovni - chápu, že je to televizní tvorba, ale myslím, že jakýkoli zkušený kameraman nebo jen student by to natočili lépe.(2.9.2012)

• triatlet

Slovy ředitele ZŠ Sever: "Nebudu se hádat s internetem." A za upocený rádobyhumor nechám v černých číslech...(27.8.2012)

• Paity

Jeden z mnoha zbytečných mini seriálů (dle minimalistického počtu dílů na seriál - pozn. aut.), které v našich luzích a hájích bohužel velmi často po roce 1989 stále vznikají.(4.7.2013)

• dav110

Nemám sice ve zvyku hodnotit seriál po jediném zhlédnutém dílu, ale nové rodinné lákadlo TV Prima Family mě nutí udělat výjimku. Neznalý proklamací o ději a postavách jsem si myslel, že seriál ve kterém hrají, např. pánové Navrátil či Klepl, což jsou lidé kterých si v zábavné branži celkem vážím (nejsou na pěst, ano, bohužel až tak jsme kleslí), bude něco jako "Novacký" Comeback (povedený sitcom) či alespoň jako Okresní přebor (povedený komediální seriál). Bohužel tomu tak není, humor mi přijde strašně nucený a tím pádem dost slabý. Neříkám, že se v první epizodě nevyskytoval (některé scény vyloudily malinkatý úsměv a myslím si, že jedná postava má potenciál, aby v pozdější fázi vychrlila pár vtipů), ale očekávaní rozhodně nebylo naplněno. I když možná jsem blázen, když ještě věřím v dobrý český seriál. :-) 15% P.S. Další epizody asi sledovat nebudu, přece jenom ve stejné době běží na paralelním kanálu - Coolu osvědčená Futurama a na dvojce cyklus Velikáni filmu (tomu říkám konkurence!). Budu ale sledovat jak se mění procentuální hodnocení a jak budou hodnotit mí oblíbení uživatelé. Pokud si všimnu nějakého výrazného zlepšení, jsem ochoten dát Základce druhou šanci.(28.8.2012)