poster

Dědictví aneb Kurva se neříká

 • slovenský

  Dědictví aneb Kurvaseneříká

 • anglický

  Inheritance 2, The

  (festivalový název)
 • Česko

  Dědictví 2

  (neoficiální název)

Komedie

Česko, 2014, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MáŠa
  **

  Není to zlé. Ale ani dobré. Takové prostě průměrné. Člověk se párkrát zasměje, ale jako celek to působí nevyváženě a zbytečně. Občas dojde k velkému skoku v rámci děje. Dějově by to chtělo víc sevřít(17.12.2014)

 • CaptainNor
  odpad!

  Jak může držitel 3 českých lvů, režisér velice slušného psychologického dramatu Pravidla lži a zdatný dokumentarista vyplodit takovou hnojnici, takovou žumpu?! Tam nefunguje ani to nejmenší na čem stojí film jako takový a co ho drží pohromadě. Klidně mohl nastoupit i Krampol, Vydra, Uršula Kluková, Skamene a Sobota. Tohle dílo by vůbec neutrpělo. Hnus!!(16.6.2015)

 • Chrustyn
  **

  Podle očekávání, naprosto zbytečný, trapný až katastrofální snímek, který chce potěšit hlavně příznivce původního filmu, řadou nesouvislých narážek, ale díky scénáristické, režijní i herecké křeči, ztroskotává na všech frontách a řadí se do kolonky "to co očekáváte od nového českého filmu". P.S. původní Dědictví mám rád a řadu scén si rád pustím i dnes.(28.9.2014)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Bolek Polívka se potřeboval vyzpovídat ze svého současného stavu a nálady, jelikož valašského smutného klauna po šedesátce očividně nejvíce stíhají dluhy, flaša a vadnoucí pověst. "Hrajeme, protože vás máme rádi", řekl sám mistr v průběhu diskuze na Colours of Ostrava 2014 a zřejmě to myslel upřímně, přestože druhé Dědictví nejlépe vystihuje slovo nijakost. Humory nefunkční a na jedničku často okatě odkazující, herci ve svých standartech a paradoxními vítězi zůstávají hudba s kamerou. Navzdory vší pomyslné nezajímavosti a prázdnotě film svůj hořký význam má, ale to ať už si Bolek i diváci přeberou po svém... 5/10(16.10.2014)

 • Gary
  *

  Šak ku*va bez pana Košťála sa to nemohlo vyvést!(4.9.2014)

 • - Stejně jako původní snímek Věry Chytilové produkuje film společnosti Space Films, první soukromá nezávislá produkční a distribuční společnost, která byla po roce 1989 v tehdejším Československu založena. (Posheidon)

 • - Objavili sa špekulácie, že Bolek Polívka nakrútil tento film kvôli tomu, aby splatil dlh voči svojej farme v Olšanoch, ktorý vtedy tvoril 56 miliónov českých korún. [Zdroj: EuroTelevízia] (kacer4)

 • - Natáčení začalo 29. května na zámku Skrýšov u Sedlčan. Natáčení probíhalo také v Praze, v Rudné u Prahy či na zámku Karla Rodena. Scény odehrávající se v blázinci, se natáčely v psychiatrické léčebně v Kroměříži. Scény na hřbitově a u kostela byly natočeny v Lulči u Vyškova. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace