poster

Dědictví aneb Kurva se neříká

 • slovenský

  Dědictví aneb Kurvaseneříká

 • anglický

  Inheritance 2, The

  (festivalový název)
 • Česko

  Dědictví 2

  (neoficiální název)

Komedie

Česko, 2014, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikeCool
  odpad!

  Svatá prostato! Humus aneb kurva co to bylo? Nechápu pana mistra Sedláčka, že dokázal zplodit tuto komerční, podivuhodnou a stupidní (no co, řeknu to na plnou hubu) sračku! Takhle rozhořčen jsem z filmu dlouho nebyl. Divím se i zvučným jménům českého, filmového průmyslu, že po přečtení scénáře přijali účast v tomto paskvilu. Čím se může toto pokračování staré české klasiky pochlubit? Ničím! Byla to přehlídka nemístného a trapného humoru, který musel iritovat snad i skalní fanoušky Babovřesek. Co se týče scénáře, netřeba slov, protože s předchozích vět je patrné, že dějově se v tomto filmu nic nedělo. Nemělo to žádný spád, žádnou myšlenku, žádnou alespoň primitivní pointu, z čehož vyplývá, že scénář je komerční výstřel do tmy. Největším libidem se podle produkce tohoto filmu měla stát výborná kamera, hlavně při úvodních a závěrečných titulcích, kde můžeme pozorovat krásy českých krajin, ovšem do kontextu této komedie se to moc nehodilo. Vrcholem všeho byla Dagmar Havlová v roli ducha nebožky manželky. Dále už netřeba slov si myslím.(9.10.2014)

 • Djoker
  *

  Dokonalé zprznění původního Dědictví. Tolik nepovedených fórů se jen tak nevidí. Jedna za Goťáka, Ten chlap je všude.(14.9.2015)

 • nascendi
  odpad!

  Pokračovanie väčšinou nedopadnú dobre. Ale toto je prípad, keď pokračovanie dopadlo priam tragicky. Ani prvé Dědictví nepatrilo medzi žiadne zázraky, ale jeho pokračovanie bolo smutným prípadom filmárskej a hereckej prostitúcie. Nielen Bolka, ale aj všetkých spolupáchateľov.(9.1.2016)

 • xxmartinxx
  **

  Tomu filmu nerozumím mnohem víc, než nerozumím původnímu Dědictví. Nejvíc by mě zajímaly motivace jednotlivých tvůrců, proč snímek vůbec natočili a proč volili ty které scény. Zajímalo by mě to mnohem víc než film samotný, což je asi (určitě) špatně. Nejvíc mě překvapila minimální humornost - a to nemluvím o nevtipnosti, ale přímo absenci pokusů o vtip. Nevylučuju možnost, že za deset let všichni prohlédneme a uvidíme, že i dvojka, ať už chtěně, nebo nechtěně, především dokonale vystihla dobu. Nepovažuju to ale za pravděpodobné. 45 %(4.2.2014)

 • T2
  odpad!

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,500,000▐ márnosť šedivá a to ako čo bolo? reklama na pohrebný ústav? však sa to celé motalo len okolo duchov a cintorína, nič tupejšie a suchšie som za rok 2014 nevidel, otras na celej čiare, to sa v Česku už len všetci predbiehajú kto natočí väčšiu bikovinu než Babovresky? /0%/(6.9.2014)

 • - Věra Chytilová neprejavila záujem o pokračovanie. (kacer4)

 • - Bolek Polívka (Bohumil) charakterizoval rozdiel medzi prvým a druhým "Dedičstvom" slovami: „Prvá časť bola taká groteskná moralita. Druhá, po 20-tich rokoch, je skôr horká komédia. V tom je posun, že oproti časom, keď sa nakrúcala jednotka, sa dnes všetko priostruje, doba je bezohľadnejšia." (Sufferer)

 • - Na natáčení filmu měl štáb pouze 28 dní. (Indy21)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace