Přežili jsme invazi

USA, 2012, 94 min

Ryan Little

J Bateman
  • Webb

Jeden z nejslabších válečných filmů. Opět tu máme hrdinství američanů a neschopnost němců, tudíž by tyto filmové části mohli klidně sloužit před více jak půl stoletím jako propaganda. Scénář je plný chyb, místy obsahuje vyústění jak z telenovely. Hlavně v chování postav vidím veliké selhání. Natočeno je to podprůměrně, film nemá šanci diváka vtáhnout do děje, vsuvky z civilu působily směšně. [3/10](10.2.2013)

Přežili jsme Ardeny se mi moc líbilo a navzdory ne moc dobrému hodnocení Saints and Soldiers: Airborne Creed, jsem chtěla zhlédnout i toto pokračování. Film má dobrý scénář, ale děj je takový... nijaký. Čekala jsem, že v něm bude více akce. Oproti jiným válečným filmům s velkým rozpočtem, jde znát zřejmě nesrovnatelně menší "částka", která byla věnována tomuto filmu. Tanky i auta vyzní spíše jako repliky, než aby působily realisticky. Ale obsazení je slušné. Corbin Allred, který si zahrál již v úvodním filmu, si tady hodil účes "na Travise Bickla" a tak se potom vlastně ani nelze divit, že má menší problém s pochopením vzdálenosti v kilometrech a vyžaduje její přepočet na míle:) Ale slečna z francouzského odboje byla šikulka:) Válečný snímek, který přesně spadá do formátu "neurazí, nenadchne".(3.4.2016)

Na začátku se mi chtělo říci - konečně! Kdo čte mé komenty u válečných filmů, jistě ví jak jsem frustrován novodobou záplavou amerických nízkorozpočťáků z druhé světové, které točí jak já říkám ,,nadšenci z vojenských klubů''. Každý takový film měl sice dobře oblíklé vojáky se správnou výstrojí (pravda leckde mírně obtloustlé), ale co se týče děje to vždy byla hrůza děs běs. Tohle hned o prvopočátku nevypadalo špatně, ba co více i výsadek z Dakot vzhledem k rozpočtu nevypadal jak z počítačové hry... Hledání roztroušených druhů a snaha zjistit, kde byla skutečná LZ a kde je vlastní shromaždiště byl také velmi uvěřitelný. Ve chvíli, kdy se parta vojáků potká s odbojáři a samozřejmě krásnou odbojářkou začnete však mít dojem, že toto tu už bylo a nejednou... Stejně tak její žádost o protislužbu. Ona ukáže cestu k americkým jednotkám, ale oni nejdříve osvobodí její zajaté druhy, které chtějí Němci popravit... Stejně jako jindy, jednotka neplní rozkaz a nabídne pomoc neznámé osobě.. ! Ale i přes ta všechna negativa a místy předvídatelný děj to nezatracuji. zpracování tentokráte bylo na celkem slušné úrovni, tvůrci si vyhráli i s hořícím vrakem Dakoty, nebo sundané stodevítky....( ehm - ten tank Patton na konci jsem jako neviděl). Oproti očekávání ne každý z hrdinů přežije a i vzpomínky a flasbacky vojáků byly udělány celkem záživně - tedy až na ty slzičky na konci. Bohužel film postádal nějaké větší napětí a to je jeho největší chyba. Zdá se však , že tudy vede cesta. Že stačí opravdu málo, pár lidí, trocha techniky a výstroje a dá se skutečně natočit záživná věc klidně trvající hodinu a půl. Tady už k průměrnému výsledku stačilo opravdu, opravdu malinko. Když to ale srovnám s obdobnou tvorbou, těch 2,5 hvězdy zaokroulím nahoru. Dávám tři lahve Coca Coly! * * *(1.2.2014)

Prvý Saints and Soldiers bol rozhodne lepší, ale ako akčná vojnová jednohúbka nenudí ani tento. Rozpočet je síce o niečo menší čo by zistil aj slepý podla výbuchov, ale inak kostnými, výprava, akcie, herci, kamera alebo hudba sú fajn. Technicky to nieje zlé zrežírované, akurát tomu chýba nejaký lepší a pútavejší príbeh, pretože toto miestami vyzerá ako americká opekača v okolí nemcov na francúzskom území. 55% - 3*(29.9.2014)

• Terva

Celkem jsem se těšil, ale nakonec velké zklamání.(22.12.2012)