Přežili jsme invazi

Válečný / Drama

USA, 2012, 94 min

Ryan Little

J Bateman

Opět takový průměrný válečný film, kde jsou scény, které vás zaujmou, ať už jen dialogové, anebo skutečně dějové, jenže stejně tak je zde hodně vaty, kde máte pocit, že básník nevěděl co říct a trochu se trápil. Chybí zase trochu víc akčních scén, ale na ty asi prostě nebyly finance, což je možné předpokládat i pro třetí film ze série.(18.3.2015)

První Saints and Soldiers byl pěkným komorním válečným snímkem a proto jsem se na pokračování velice těšil, leč jsem zhlédnutí stále odkládal z důvodu velmi nízkého hodnocení. Film jsem si pustil s tím, že to bude hloupé béčko a tedy od něj nebudu nic čekat. O to více mě překvapil a rozhodně mám dojem, že je velmi podhodnocený. Je fakt, že si tenhle snímek na nic nehraje - je to vlastně skoro to samé jako jednička, jen v trochu jiném prostředí. Ale pořád velmi dobré, navíc s nádhernou hudbou.(11.5.2013)

Průměrnej válečnej film. Podle pravdy to asi moc nebude, ale jinak to ušlo. Škoda občas nepřehledný akce.50%(23.6.2014)

Když jsem před několika lety viděl Přežili jsme Ardeny, hned jsem si ho oblíbil a doufal, že něco takového se v budoucnosti objeví zvovu. A dočkal jsem se. Ovšem jak už to tak bývá, pokračování už není ono. Sice se odehrává v netradičním a málo viděném prostředí jižní Francie, kde se v srpnu 1944 uskutečnila druhá invaze Spojenců do Evropy. Nemohu si pomoct, ale celé mi to připadlo, jakoby se sešlo pár vojenských nadšenců a natočili si svůj vlastní film. A v tomto ohledu mi to příjde poněkud chabé. Příběhově nečekejte žádný román, jedná se o naprosto pitomoučký děj s místami až nelogickými scénami. Na druhou stranu tam ale byly scény, které se mi líbily. A když už nic, tak si tvůrci dali záležet na technice. Takový Panzer III nebo M18 Hellcat se jen tak nevidí. Já, jakožto válečný nadšenec, hodnotím zlatým středem.(16.2.2013)

• MATADOR

To je tak, když má někdo prostředky, ale scénář je úplně stupidní - občas se mi zdálo, že žádný není. Celkově se nic moc neděje, je to nuda, hrdinové mě nezajímali a občas děsně štvali. Ti, kteří točí podobné filmy by měli mít alespoň cit pro uvěřitelnost, protože tupost některých "špičkových" vojáků byla opravdu zarážející! Velká škoda, hlavně přesto že z druhé světové války toho už moc nevychází! Tohle jsem raději neviděl!(13.4.2013)