Přežili jsme invazi

USA, 2012, 94 min

Ryan Little

J Bateman
  • Paxxx.cz

Bohužel jen další podprůměrný válečný film. Akce se tu objeví jen místy a vždy pouze na chvíli a dialogy mě taky nějak zvlášť nenadchly. Závěrečné hraní na slzy na mě vůbec nezabralo. Abych jen nekritizoval moc povedená mi přišla scéna, kdy umíral desátník dokola opakující výsadkářskou přísahu, ale to je jen kapka v moři. Druhý saints and soldiers s režisérovi zdaleka nepovedl tolik, jako ten první ...zklamání a 40%.(16.10.2012)

• Terva

Celkem jsem se těšil, ale nakonec velké zklamání.(22.12.2012)

• WoWoW

Ten film je naprosto stejný jako ten plakát, co je nahoře. Je to šedý, nezajímavý, neosobní příběh o třech vojácích, co se prochází po Francii. Neumím si představit, jak se tenhle film někomu zakusuje pod kůži a vyvolává emoce, teda pokud nejste jeden z těch, co tuhle děsivou zkušenost prožili na vlastní pěst. A těch už je jen hrstka. Bohužel, tenhle válečný film mě nedostal.(2.12.2012)

Na tom snímku je sympatické, že režisér tohoto filmu je přímým účastníkem této válečné příhody a věnoval film svým padlým kamarádům. Film obdržel mnoho cen, protože ukázal nejen na krutost války,ale též, že i mezi nepřáteli byli lidé a lidmi zůstali. Nejsou tam bůhvíjaké válečné scény (o to zřejmě režii ani nešlo). Spíše se zde promítlo, že znalost jazyka mého nepřítele obrousí všechny ostré hrany komunikace. Film se mi líbil.(26.4.2014)

• Webb

Jeden z nejslabších válečných filmů. Opět tu máme hrdinství američanů a neschopnost němců, tudíž by tyto filmové části mohli klidně sloužit před více jak půl stoletím jako propaganda. Scénář je plný chyb, místy obsahuje vyústění jak z telenovely. Hlavně v chování postav vidím veliké selhání. Natočeno je to podprůměrně, film nemá šanci diváka vtáhnout do děje, vsuvky z civilu působily směšně. [3/10](10.2.2013)