Přežili jsme invazi

USA, 2012, 94 min

Ryan Little

J Bateman
  • Webb

Jeden z nejslabších válečných filmů. Opět tu máme hrdinství američanů a neschopnost němců, tudíž by tyto filmové části mohli klidně sloužit před více jak půl stoletím jako propaganda. Scénář je plný chyb, místy obsahuje vyústění jak z telenovely. Hlavně v chování postav vidím veliké selhání. Natočeno je to podprůměrně, film nemá šanci diváka vtáhnout do děje, vsuvky z civilu působily směšně. [3/10](10.2.2013)

Na tom snímku je sympatické, že režisér tohoto filmu je přímým účastníkem této válečné příhody a věnoval film svým padlým kamarádům. Film obdržel mnoho cen, protože ukázal nejen na krutost války,ale též, že i mezi nepřáteli byli lidé a lidmi zůstali. Nejsou tam bůhvíjaké válečné scény (o to zřejmě režii ani nešlo). Spíše se zde promítlo, že znalost jazyka mého nepřítele obrousí všechny ostré hrany komunikace. Film se mi líbil.(26.4.2014)

• MATADOR

To je tak, když má někdo prostředky, ale scénář je úplně stupidní - občas se mi zdálo, že žádný není. Celkově se nic moc neděje, je to nuda, hrdinové mě nezajímali a občas děsně štvali. Ti, kteří točí podobné filmy by měli mít alespoň cit pro uvěřitelnost, protože tupost některých "špičkových" vojáků byla opravdu zarážející! Velká škoda, hlavně přesto že z druhé světové války toho už moc nevychází! Tohle jsem raději neviděl!(13.4.2013)

Občas nejaké tie laxnejšie scénky ale ináč to je celkom pozerateľné, postavy upútajú, má to aj nejakú tu dramatizáciu, ušlo to. /55%/(24.11.2012)

• Johnny.ARN

Ach, kde sú tie časy, keď sme zatajovali dych pri záchrane vojaka Ryana, tešili sme sa na nové diely Bratsva neohrozených? V poslednej dobe tie vojenské filmy nemajú úroveň. Uniformy, obsadenie a technika fajn ale tá atmosféra sa vytráca. V tomto filme je absolútne zbytočná posledná pol hodina, ktorá sa hrá na sentimentalitu nejak do konceptu predchádzajúceho deja nezapadá. Ale herci boli celkom uveritelní. Francúzska (?) partizánka, ktorá by hádam prekonala ja Zajceva bola pekná ozdoba. Aspoň viem, že v dnešnej dobe stačí les, uniformy, jednoduchý dej a mám film. 2 z 5(18.11.2012)