poster

Gojira tai Megaro

 • USA

  Godzilla vs. Megalon

Sci-Fi

Japonsko, 1973, 81 min

Režie:

Džun Fukuda
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  *

  Teda, už jsem myslel, že dám odpad, ale některé souboje zas tak béčkové nejsou.(8.1.2012)

 • Lima
  ***

  14) GODZILLA vs. MEGALON (1973)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___Vůbec se nedivím, že tenhle díl byl zařazen do programu ´Mystery Science Theater 3000´ (pro neznalce – kontinuální TV program, který pouští ta „nejobskurnější béčka všech dob“), protože tohle je něco…..příšerného :o) Ale tím správným, béčkově zábavným způsobem. Co tu máme za aktéry? Civilizaci ´Seatopie´ , která žije ve své říši pod zemskou kůrou s umělým sluncem a velkou bestií Megalonem, kterou vyšle proti lidem na povrchu, již zmíněného Megalona, takového křížence robota a brouka s pyramidovitými pařáty, dále mladého profesora a jeho vynález – robota Jet-Jaguara, který umí létat a libovolně měnit svoji velikost a na konec z předchozího dílu osvědčeného Gigana. Nutno říci, že tenhle díl je jedním z nejakčnějších godzillích filmů vůbec a závěrečný 40-ti minutový (!!) souboj je něco neuvěřitelného, i včetně hudebního podkresu, kdy poslouchat banjo za doprovodu bouchání Godzillích pěstiček je zážitek vskutku neobyčejný. Vše, co mám na godzillím fenoménu rád i nerad, tedy infantilita, naivita, stupidita a hravost, je tu vynásobeno dvaceti a dohnáno do takového extrému, že zkrátka rezignuji a nezlobím se.(14.8.2010)

 • SOLOM.
  ***

  Třináctého dílu se ujal opět režisér Fukuda a i přes mé neskrývavé znechucení se mu tentokrát povedlo kromě nového monstra předvést i nový prvek a to docela solidní porci akčních pasáží, které rozhodně vylepšili celkový kredit tohoto dílu (na to jsem u něj nebyl vůbec připravený). Rozhodně tedy víc než opakovací scény, na které jsem si už tak nějak zvykl. Přesto mne ani tentokrát nepřesvědčil, abych dal nějaké vysoké hodnocení. Záporných podnětů tu totiž bylo opět požehnaně a hlavně mi vadil ten malý spratek. Když jsem navíc zjistil, že se tento film během svého počátku setkal s velice kladnými ohlasy nejen v Japonsku, ale i Americe, šel jsem do kolen. Naštěstí postupem času nadšení opadlo, o čemž nakonec svědčí i momentální hodnocení nejen na IMDB, ale i jiných světových databázích (nepočítám CSFD). Příchod Megalona na scénu přitom vypadal hodně slušně a tenhle brouk s „vrtáky“ a chlustajícími „granáty“ se mi líbil. Především pak u scény s modelovou přehradou. Když to navíc tvůrci okořenili ukázkovou automobilovou honičkou začal jsem nabývat dojmu, že by skutečně mohlo jít o pecku. Jenže pak se zjevil „trapný“ Jet Jaguar a jeho plácačka s Gojirou, zas poslala všechno do kytek. Jo a ten finální souboj trval jen něco přes 20.min (Lima). Slabých 50%(23.10.2012)

 • Spinosaurus
  *

  Fukudo! Ty neřáde(nechci použít hrubé výrazy)!!! Cos to proboha zase spatlal. Jako by ses nepoučil z předchozího dílu,který byl špatný,ale ještě se to sneslo,ale tohle je vážně peklo. Děj je přesná kopie předchozího dílu. Nechybí zde ani řádní padouši(bez kterých se Fukudovi Godzilly neobejdou),kteří jsou naprosto nijací a navíc zde jen zastupují mimozemšťany(cíle mají stejné). Nechybí zde samozřejmě i hrdinská parta,která všechno vyřeší a překazí plány padouchů za pomocí jejich robota,který vypadá jak zmutovaný strážce vesmíru. To nejhorší je ale střídání záběrů z předchozích dílů,které zde dosahuje už úplného vrcholu odpudivosti. Robot-Jet Jaguar tedy doletí na Monster Island a řekne Godzille,že padouši opět chtějí zničit svět a v tom jim pomáhá monstrum Megaro(Megalon). Godzilla tedy skočí do vody a plave na pomoc. Líný režisér si nyní nejspíš položil otázku:"Musím tam dát hodně soubojů a akce,ale jak to udělám,abych toho nemusel moc natáčet?" a vzápětí si odpověděl:"No jasně,dáme tam Gaigana(Gigana),použiju záběry z předchozího dílu a natočim tak minimum!). Co se týče Godzilly,ta mi zde připomínala(jak vizáží tak chováním) nějakou starou babičku,kterou někdo vyrušil z klidu na Monster islandu a proto bojuje rychle,nenápaditě a jakoby to chtěla mít rychle za sebou. Navíc neustále hází zamilované pohledy na Jet Jaguara(při prvním setkání si dokonce podají ruce),což mě také hrozně štvalo. Tento díl ještě obsahuje 2 naprosté kraviny,které jsou i na Godzillu silná káva. První je ta scéna,kdy Megaro odmrští tu bednu přes kopec a když bedna dopadne,vylezou z ní úplně zdraví hlavní hrdinové. Druhá absurdní scéna je ta,jak Godzilla nalétává do Megara,což je opět kopie předchozího dílu,kde to dělal Angilas-akorát to v jeho případě nevypadalo tak blbě. Doufám,že Godzilla se na ty Japonce už příště vykašle.Suma sumárum jedná se o nejhorší díl z celé Showa série(Godzilla's revenge jsem neviděl,ale pochybuji,že je horší než tohle). Jednu hvězdičku dávám ze soucitu,protože tady mě fakt nic nechytlo,ani Godzilla.(5.5.2007)

 • corpsy
  *****

  Aj keď Godzillovská séria bola časť od časti stále detinskejšia a detinskejšia ( a to hlavne v 70. rokoch ), nemôžem nedať maximum. Je to kus môjho života, na kaiju filmoch som vyrastal ( každú Sobotu alebo Nedeľu som vysedával pri telke a sledoval ich na nemeckých satelitných staniciach ). A preto Godzilla, tvoje zlaté dni sú síce už v nenavrátne, ale aspoň po tebe ostali tieto skvelé a zábavné kúsky.(16.10.2010)

 • - Jedná se o historicky 13. snímek o Godzille, druhý o Giganovi a první film o Megalonovi a Jet Jaguarovi. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace