Aošima byl povýšen a dostal na starost stěhování celé policejní stanice. Úkol to je nelehký, obzvláště když má vykonávat několik úkolů najednou. Bohužel ani při stěhování zločinci nespí, a tak má Aošima o starost víc. Případy jsou ovšem zvláštní. Došlo k přepadení banky, ale nic nebylo ukradeno. Byl unesen autobus, ale nikdo nebyl zraněn ani nikomu nebylo nic zcizeno. O co jim jde? Pachatelé se neštítí ani vraždy. Dokážou je policisté chytit a odhalit i přes veškerou byrokracii, kterou musí překonávat? (Zíza)

Zíza

Po hodně dlouhé době jsem film viděla znovu a líbil se mi. Ano, je dlouhý, ano, je to chaos (což snad v sérii Bláznivého vyšetřování ani nemohlo být jinak), ano, nakonec to možná nemá takový impakt, jaký by si to zasloužilo vzhledem k délce, jenomže pro mě to má svůj smysl, i kdyby ho ostatní neviděli a byli zklamaní. Zase jsem s nimi bavila, nebyli po tě letech jiný, i když mají jiné hodnosti jsou stále stejní, jejich postavy, vlastnosti a cíle těch postav, jsou stejné, drží stále stejných principů a zásad a mně to přijde fajn. Nejde o to, že by se postavy nevyvíjely a neposouvaly, jen se rozvíjejí v rámci svých nastavených hodnot. Každopádně byl to bordel, který nakonec uklidili smetáčkem a lopatkou. Ale je to bordel, který má dosah do dalšího dílu. Slabší 4*. Titulky. Nemluvě o tom, že je to opravdu film ideální na vrácení se k nim po delší době. Rozhodně nevynikne, pokud si ho pustíte hned po tom druhém – vyzkoušeno. ()