Expendables: Postradatelní 3

• slovenský

Expendables: Nezničiteľní 3

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2014, 126 min

Už sem to psal zde jednou a nechce se mi to sakra vypisovat znova ... tak prostě, ... Za málo peněz hodně muziky a to teda posledních asi 20 min na konci, který mě stojej za to dát plnej počet, protože takovej masakr, kterej furt a furt graduje je jedno velký ultra akční kombo a hotovo. Jinak film jako takovej už nemá svoje kouzlo jako jednička (pro mne nejlepší díl ...) a někteří herci nedostali absolutně prostor ... Proč Snipes nepoužívá svoje bojový umění, když je TAK dobrej a schopnej. Postava Banderase mne spíš srala, proč Jet Li střílí a nekope?! Jinak nejlepší výkon naprosto předvedl Gibson jako hlavní padouch, fakt z něj šlo zlo, zákeřnost a chlad ...(4.8.2014)

• xxmartinxx

Tak tohle byla strašně vysilující nuda. Mechanicky rutinní film, který by "nápaditost" nepoznal, ani kdybyste mu jí mlátili o hlavu. Místy až nesnesitelně otupující, na každý pád extrémně postradatelné. 1 a 1/2(13.8.2014)

Prišiel na psa mráz, Slyho postrašila mŕtvica a ani dvojica nádejných scenáristov ho nedokázali usmerniť správnym smerom. Nápad vybudovať komando postrádateľných juniorov bol totálny krok za hranicu tradičnej vízie konceptu Expendables. Úplne stačilo doplniť starú partu ohláseným návratom Wesleyho Snipesa, Banderasov ultra-mega-zábavný Pepino bol skvelou náhradou za cameo Chucka Norrisa, no a ostatní borci Ako Grammer, Gibson, či Ford boli už len takou sladkou čerešničkou na torte. Za túto partu by som hlasoval pri štvrtej časti a totálne vymazal mladíkov, ktorí to celé úplne posrali. To už ale nezmením a tak mi ostáva len smutne pokývať hlavou, zalomiť rukami a dúfať, že štvrtá časť vznikne aj napriek nelichotivým výsledkom v pokladniach kín. Stále majú čo ponúknuť, veď pokiaľ boli na pľace dedkovia, tak sa diali neskutočné veci, dialógy sú tradične odľahčené a vtipné, akcia pompézna, Gibsonovo záporácke úsilie bolo snáď najdominantnejšie zo všetkých troch častí a ani nuda to nakoniec až tak veľmi nebola. Ja to teda ešte neodpisujem, ale teraz mi ostáva len dúfať v návrat do starých koľají. No a ešte informácia pre tých idiotov, čo očierňujú Jeta Li, že sa objaví v závere v jednej scéne a len strieľa a nefightuje - Jet Li má obrovské zdravotné problémy, takže predtým ako niekoho ponížite, tak si overte fakty a nepíšte bludy! 80%.(1.10.2014)

• Tom Hardy

Největší nesmysl, jaký lze o Expendables 3 napsat, je to, že jde o další poctu osmdesátým létům, neboť právě tenhle koncept většinu času film (nutno říct, že zcela úmyslně) nabourává. Pryč je okázalá akce plná testosteronu, krve a hlášek. Nadsázka se, až na pár dobře mířených slovních střel, vytratila a ten jediný, kdo trochu připomíná energii předchozích dílů, je přepálený (ale dle mého poměrně zábavný) Antonio Banderas, jehož role byla nejspíš psána na tělo Eddiemu Murphymu. Klasici jsou tentokrát bohužel naprosto nepodstatní. Buď je jejich prostor na hraně camea (Li, Arnie, Crews, Statham, Lundgren), nebo zkrátka nemají jak excelovat. Mladíčci jsou NAPROSTO nezajímaví a to do jednoho a jediný, kdo celkový dojem trochu zachraňuje, je Mel, který má zase minimum prostoru a totálně nedůstojný finální fight. A Sly poprvé vypadá, že se celé natáčení nevyspal. Není to vyložený průšvih, jen skrz naskrz průměrný akčňák, který upozadil legendy, aby se přiblížil nové generaci. Děkuji, nechci. Expendables vznikli jako připomínka velké akční éry a jejich úspěch dokázal, že pořád ještě žije dost fanoušků, kteří na tuhle partu rádi vyrazí do kin. Trojka se původně zvoleného konceptu vzdává. Nic proti tomu, ať si série žije vesele dál. Ale už není paradoxně pro fanoušky osmdesátek. 50%. Více zde. K UNRATED verzi: Jen pár fuck navíc, žádná krev, žádné drsnější scény. Jen více padlých a tím to končí. Tak jsme se ani na Blu-ray pořádné necenzurované verze nedočkali. Takový podraz na fanoušky jsem vážně nečekal.(14.8.2014)

Ale no tak, dámy a pánové proč ta spousta dvou či tříhvězdičkových hodnocení? Expendables 3 určitě nedosahují kvalit výjimečného druhého dílu, ovšem s jedničkou se mohou směle rovnat. Jsou trošku více crazy a několik scén je zde možná zbytečných (např. skok člunem na náklaďák či brečící Expendables u nemocničního lůžka), ale je to pořád neskutečná jízda. A o to tady jde. Bavit se. Hromada akce, trefné hlášky (při Arnieho - utíkejte k vrtulníku - mi srdce zaplesalo), skvělé obsazení a hlavně velká zábava. Na dvě hodiny vypnout mozek a nechat se bavit těmito pány, kteří už tak nějak po třetím filmu začínají patřit do rodiny. Gibson byl obstojný záporák (i když nedosahoval chladnosti Van Dammeho), ale z nových tváří mne nejvíce zaujal Wesley Snipes - to byla trefa do černého. Bez nadsázky. Závěrečné připíjení Budvarem také nemá chybu a my, fanoušci akce a osmdesátkové zábavy přenesené do nového milénia - už vyhlížíme čtvrtý díl. Snad už i se Seagalem, nechme se překvapit. Tak na vás, chlapci.(24.9.2014)