Expendables: Postradatelní 3

• slovenský

Expendables 3

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2014, 126 min

Akční důchodci ve své třetí akci pro mne zase byli dokonalí, ale, bohužel, nenacpali se do každého filmového políčka. Já tedy osobně nemám nic proti žádnému ze členů nového týmu, ale za Postradatelné považuji ty původní veterány, takže příchod nováčků považuji za zbytečný, i když jejich výběr je docela zábavný. Hlavní však je, že to pořádně bouchá, dědci dokazují svou nesmrtelnost a jestli to někomu nedává smysl, tak mně je to jedno. Já totiž nehodlám dospět ani v důchodu a tak budu vždy dětinsky stát po boku Barneyho, Leeho, Gunnara, Halea, Tolla, Yina, Mausera a vlastně všech, kteří dokáží synchronizovaně za letu střílet z rotačního kulometu, házet granáty a trousit suché hlášky.(6.1.2015)

Akční nářez pokračuje a i potřetí tu máme nálož akčních scén a vtipných hlášek. Jsem docela překvapená, že hodnocení je nižší než u předchozích dílů, ačkoliv si podle mého udržuje laťku kvality stále velmi vysoko. Na jednu stranu chápu, že se potřetí to stejné schéma může někomu zajídat, ale zase proč hodnotit níže jen z principu, že je to už trojka? Bylo to zábavné a i přes delší stopáž nenudilo, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala a Sly a jeho parta mě pořád dost baví.(1.9.2014)

Trojka je sice nejslabší díl Expendables, ale pořád se na ni ještě vyplatí jít do kina. Podruhé (a tedy už bez nějakých extra očekávání) mě bavila ještě o chlup víc. 70%(16.8.2014)

Po ne úplně vydařené dvojce rozhodně krok správným směrem. Hrozně tomu pomáhá skvělý záporák Mel Gibson. Je to prostě dobrej herec a i ty dialogové výměny se Stallonem, měli díky němu sílu. Samotná akce a hlášky jsou fajn, akorát škoda, že Arnold měl opět málo prostoru. Každopádně noví členové Wesley Snipes a hlavně Antonio Banderas jsou super. Nečekal jsem, že z Banderase udělaj komickou postavu, ale bylo to příjemný oživení a navíc se dal do formy a vypadá o hodně mladší, než třeba v reklamě s mluvící koblihou. A i ten Harrsion Ford by fajn. Když kosil tanky z vrtulníku a zahlásil Drummer's in the house, tak jsem fakt upřímě zagebil. Mimochodem ty bitky vrtulníků mezi továrnímy komíny vypadaly nečekaně efektně. Za mě velká spokojenost, rád si to dám znovu.(17.8.2014)

• Djkoma

Kde je ten pocit, že se dívám na akční film vzniklý před 30 lety s největšími hvězdy své doby? V třetím díle už nemám vůbec pocit, že tenhle film mi má hrát na sentimentální strunu (tolik digitálních triků a přitom často zbytečných!), ale naopak cítím, jako by si Sly chtěl udělat facelift a doufat, že to všechny bude bavit. No, nebavilo, řekl bych, že i některé zúčastněné film nepotkal v nejlepší náladě (tím rozhodně nemyslím Antonia, který viditelně umí být hodně nad věcí). Co na plat, že se tu setkává jinak neuvěřitelná plejáda jmen, když výsledek je nemastný neslaný film, předchozímu dílu nesahající ani po kotníky. A ta nová "parta" postrádá charizma až to není pěkné (kam se hrabe za young verzí xmenů...). No co, třeba ten čtvrtý díl bude lepší a opravdu k tomu nestačí jen víc krve... PS. hodnocení i postoj možná drsný, ale po dvojce podle mě adekvátní(29.11.2014)

• - Pro Sylvestera Stallona bylo zahrát si s Harrisonem Fordem několikaletým snem. (S.W.A.T)

• - Ve filmu si zahrála i tehdejší pravděpodobně nejslavnější hvězda ženského MMA Ronda Rousey, v té době ženská šampionka UFC a zároveň první šampionka této organizace. Společně s Randy Couturem, bývalém UFC šampionem, se tak jedná o další hvězdu UFC v tomto filmu. Pro Rousey šlo o filmový debut, přestože se o několik měsíců dříve objevila na plátnech ve snímku Rychle a zběsile 7 (2015), v němž získala roli o několik týdnů později. (JardaBauer)

• - Pivo, které v závěru postavy pijí, je český Budvar. Na etiketě je dokonce patrná pečeť "Chráněné zeměpisné označení - České pivo" ve formě žlutomodrého kolečka. (Nevka)