Expendables: Postradatelní 3

• slovenský

Expendables 3

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2014, 126 min

Zřejmě nejslabší Expendables,ale pořád je to co ? Funny Ride!! Skvělý cásting, super tempo, parádní hlášky i narážky a celkem slušná akce pro mě dělá nadprůměrný zážitek. Ták a teď mínusy: Gibson fajn, ale na Van Damma se nechytá, Banderas dodal filmu šťávu, ale lezl krkem po chvíli i mně, Jet Li opět nic neukázal, jako by se styděl, nejevil zájem, dokonce i tu jednu větu, co zde vyslovil si odkoktal.. Oh my god what happened to you ?? A co mě dělí tedy od 5* hvězdy jsou vskutku příšerné efekty a výbuchy, které jsem naposledy viděl snad v nějakém SYFY Megashark filmu a absolutně zpackaný závěrečný fight Sly vs Mel, který neobsahoval snad ani choreografii, zřejmě jen improvizaci. Mám radost, že jsem film nakonec viděl doma, pač z kina bych odcházel nejspíš zklamaný, ale na doma ideální záležitost. 75%(5.8.2014)

// Distribútor: Lionsgate // Production company: Nu Image, Millennium Films //Počet premietajúcich kín v USA: 3,221 // Otvárací Víkend v USA: $15,879,645 //(9.9.2014)

Prišiel na psa mráz, Slyho postrašila mŕtvica a ani dvojica nádejných scenáristov ho nedokázali usmerniť správnym smerom. Nápad vybudovať komando postrádateľných juniorov bol totálny krok za hranicu tradičnej vízie konceptu Expendables. Úplne stačilo doplniť starú partu ohláseným návratom Wesleyho Snipesa, Banderasov ultra-mega-zábavný Pepino bol skvelou náhradou za cameo Chucka Norrisa, no a ostatní borci Ako Grammer, Gibson, či Ford boli už len takou sladkou čerešničkou na torte. Za túto partu by som hlasoval pri štvrtej časti a totálne vymazal mladíkov, ktorí to celé úplne posrali. To už ale nezmením a tak mi ostáva len smutne pokývať hlavou, zalomiť rukami a dúfať, že štvrtá časť vznikne aj napriek nelichotivým výsledkom v pokladniach kín. Stále majú čo ponúknuť, veď pokiaľ boli na pľace dedkovia, tak sa diali neskutočné veci, dialógy sú tradične odľahčené a vtipné, akcia pompézna, Gibsonovo záporácke úsilie bolo snáď najdominantnejšie zo všetkých troch častí a ani nuda to nakoniec až tak veľmi nebola. Ja to teda ešte neodpisujem, ale teraz mi ostáva len dúfať v návrat do starých koľají. No a ešte informácia pre tých idiotov, čo očierňujú Jeta Li, že sa objaví v závere v jednej scéne a len strieľa a nefightuje - Jet Li má obrovské zdravotné problémy, takže predtým ako niekoho ponížite, tak si overte fakty a nepíšte bludy! 80%.(1.10.2014)

Chlapům asi ochablo svalstvo, jak jinak si vysvětlit, že mají snahu se do finiše spíš prokecat než se tam prostřílet a probít. A ještě k tomu přizvali omladinu, která je sice rychlejší a vychytralejší, ale jinak tu slouží spíš jen jako návnada na háčku. Třetí Postradatelní tentokrát dost vyměkli ..(14.8.2014)

Tak po dvou letech jsem se s tou partou zase konečně sešel. Sice se dost obměnila, ale to vůbec nevadí. Wesley Snipes a Antonio Banderas stařešiny naprosto parádně doplnili a bylo o zábavu postaráno. Horší už to bylo s mlaďáky, na které se těžko zvyká. Spíš nezvyká a docela rád bych si je pro příště odpustil. Ale tak třeba příště přesvědčí, že na to opravdu mají. Tady jsem se přesvědčit nedokázal vlivem jediné opravdové chyby celého filmu. A to je ta, že akčních scén je docela dost, ale málokdy v nich máte přehled takový, abyste si mohli říct, že to byla dobrá akce. Neřekl bych, že kamera byla rozklepaná. Prostě mi jen přišlo, že to bylo pitomě sestříhaný. Dost. A od toho se odvíjel i celý film, kterému nejsem schopný dát plný počet. Všechno ostatní totiž byla totální klasika, kterou jsem chtěl a na kterou jsem se těšil. A taky jsem si ji parádně užil. Scény s Slyem, Stathamem, Snipesem, Banderasem, Lundgrenem a Fordem neměly chybu. Stejně tak ale neměl chybu ani Mel Gibson, který se zároveň stal dosud nejlepším záporákem Postradatelných. Uvidíme, co předvedou do příště. Doufám jen, že to bude s lepší kamerou a bez úniku DVDripu na internet měsíc před premiérou v kině. O to víc mě pak mrzí, že tu zdejší rádoby fanoušci akčních herců film stáhnou, zkritizujou, ale kinem jejich oblíbené herce rozhodně nepodpoří. Vždyť já šel do kina na tenhle film hned první den po české premiéře a tady bylo bez mála 2000 hodnocení. Jděte do hajzlu. Tohle si tahle banda nezaslouží a s Vaší pomocí půjde dřív do sraček. Hlavně, že si říkáte fanoušci! Jo a mimochodem. Neuvěříte mi, jakou jsem měl radost, když jsem sledoval, jak Postradatelní všude popíjejí českej Budvar. To mi udělalo vysloveně radost. Škoda, že ten náš pivovar se tím pořádně ani nepochlubí.(15.8.2014)