Expendables: Postradatelní 3

• slovenský

Expendables 3

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2014, 126 min

Tak po dvou letech jsem se s tou partou zase konečně sešel. Sice se dost obměnila, ale to vůbec nevadí. Wesley Snipes a Antonio Banderas stařešiny naprosto parádně doplnili a bylo o zábavu postaráno. Horší už to bylo s mlaďáky, na které se těžko zvyká. Spíš nezvyká a docela rád bych si je pro příště odpustil. Ale tak třeba příště přesvědčí, že na to opravdu mají. Tady jsem se přesvědčit nedokázal vlivem jediné opravdové chyby celého filmu. A to je ta, že akčních scén je docela dost, ale málokdy v nich máte přehled takový, abyste si mohli říct, že to byla dobrá akce. Neřekl bych, že kamera byla rozklepaná. Prostě mi jen přišlo, že to bylo pitomě sestříhaný. Dost. A od toho se odvíjel i celý film, kterému nejsem schopný dát plný počet. Všechno ostatní totiž byla totální klasika, kterou jsem chtěl a na kterou jsem se těšil. A taky jsem si ji parádně užil. Scény s Slyem, Stathamem, Snipesem, Banderasem, Lundgrenem a Fordem neměly chybu. Stejně tak ale neměl chybu ani Mel Gibson, který se zároveň stal dosud nejlepším záporákem Postradatelných. Uvidíme, co předvedou do příště. Doufám jen, že to bude s lepší kamerou a bez úniku DVDripu na internet měsíc před premiérou v kině. O to víc mě pak mrzí, že tu zdejší rádoby fanoušci akčních herců film stáhnou, zkritizujou, ale kinem jejich oblíbené herce rozhodně nepodpoří. Vždyť já šel do kina na tenhle film hned první den po české premiéře a tady bylo bez mála 2000 hodnocení. Jděte do hajzlu. Tohle si tahle banda nezaslouží a s Vaší pomocí půjde dřív do sraček. Hlavně, že si říkáte fanoušci! Jo a mimochodem. Neuvěříte mi, jakou jsem měl radost, když jsem sledoval, jak Postradatelní všude popíjejí českej Budvar. To mi udělalo vysloveně radost. Škoda, že ten náš pivovar se tím pořádně ani nepochlubí.(15.8.2014)

To si sakra pište, že nadhodnocuju, když se jim to konečně podařilo vyladit. První díl byl o nostalgii, druhý moc pomrkával, třetí je velká show o pomstě, výchově a týmovém duchu jak jinak. Primární devizou je Gibson, hladový po pořádné roli si vychutnává každou minutu na plátně a že je jich trestuhodně málo. Snipes je venku z basy a dává o sobě vědět. Pořád na to má. Hláškovacím králem je ale jednoznačně Banderas a jeho užvaněný Galgo, lámanou angličtinou lechtající bránice publika svou otravností. No a stará známá parta? Pořád ta samá písnička, klape jim to i když jsou teď trochu na nože. Arnold s Jetem s úsměvem zpochybňují svou orientaci. Pro srandu všechno. I ti mlaďáci jsou docela fajn. Hughes se ukazuje jako zatím nejlepší režisér trilogie, i přes občas méně přehlednou akci, má všechno v ruce a vizuálně tak Expendables 3 vypadají nejlépe. Scénář má spoustu děr a gigantické, místy přehnané (barák naládovaný C4kou a tanky), místy málo vyhrocené finále (Sly vs. Mel), ale je alespoň konzistentní. Na každý pád je to ale jedna velká show, která vynikne nejlépe na plátně. - Proč ti říkali Doktor Smrt? - Byl jsem zdravotník.(15.8.2014)

O půl hodiny delší a o půl řadu stupidnější. Třetí postradatelní dávají dohromady zatím asi nejmegalomanštější partu akčních hrdinů, ovšem jejich využití není nic moc. Ultra drsní "samopalnící" frajersky pobíhají po bojišti, trefují vše, co je třeba a nepřátelé mají co dělat, aby vystříleli aspoň obrys jejich muskulatury do zdi. Akce není natočena nepřehledně, ale je nepřehledně napsána. Jako divák nemáte tušení, co je plánem, deux ex machina se může snést kamkoliv, a tak odpadají pocity napětí, ohrožení apod. Celý film je jakási přehlídka starých i nových akčních hrdinů, nějaká logika se vůbec neřeší. Tohle už zdaleka není ucelený film, který by měl hlavu a patu (jako první Expendables)... Oddychovka. 5/10(4.8.2014)

Už sem to psal zde jednou a nechce se mi to sakra vypisovat znova ... tak prostě, ... Za málo peněz hodně muziky a to teda posledních asi 20 min na konci, který mě stojej za to dát plnej počet, protože takovej masakr, kterej furt a furt graduje je jedno velký ultra akční kombo a hotovo. Jinak film jako takovej už nemá svoje kouzlo jako jednička (pro mne nejlepší díl ...) a někteří herci nedostali absolutně prostor ... Proč Snipes nepoužívá svoje bojový umění, když je TAK dobrej a schopnej. Postava Banderase mne spíš srala, proč Jet Li střílí a nekope?! Jinak nejlepší výkon naprosto předvedl Gibson jako hlavní padouch, fakt z něj šlo zlo, zákeřnost a chlad ...(4.8.2014)

O fous lepší než dvojka a to především díky závěrečnému dvacetiminutovému akčnímu nářezu, kde se konečně do hry navrací stávající tým (do té doby nepochopitelně odstavený na vedlejší kolej) a přepálené seznamování s nováčky se začne jakžtakž vyplácet (brokovnice, Ronda Rousey předvede víc, než obvykle stihne v zápasech UFC). Stará parta se tváří unaveně až nezúčastněně (hlavně Sly už méně hláškuje, více nostalgicky vzpomíná a tváří se nasraně), nejvíce si svou účast kupodivu užívá Ford a z řetězu utržený Banderas. Gibsonův záporák je postačující. Jinak překvapivě vážné, s minimem nadsázky nebo snahou o naplnění žánrových formulek (absence osobních soubojů a ikoničnosti hrdinů) a s odporně umělým pozadím. Nejúsměvnější momenty jsou ty nezáměrné, když si uvědomíte, že víc než Banderase nebo Snipese si na plátně často užijete jen jejich dablérů. 5/10(15.8.2014)

• - Milla Jovovich svou účast na natáčení podmínila tím, že bude mít jednu z nejdůležitějších rolí ve filmu. Režisér Patrick Hughes na to ale nepřistoupil, a tak se ve filmu neobjevila. (S.W.A.T)

• - Terry Crews kvůli závazku u seriálu Brooklyn Nine-Nine (od r. 2013) točil jenom týden a málem se filmu nemohl zúčastnit vůbec. (Zdroj: fandimefilmu.cz) (Reapper)

• - Wesley Snipes byl úplně prvním potvrzeným nováčkem v obsazení. (S.W.A.T)