Expendables: Postradatelní 3

Expendables: Nezničiteľní 3

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2014, 126 min

• Xmilden

S příchodem Banderase na scénu začne být asi 10 minut film zajímavější a i zábavnější. Jeho neustálé blábolení, na malou chvilku dodá filmu odlehčenost. Jenže co je 10 minut z celkové stopáže 120? Triky jsou ohavné, akce trapná (ještě chvilku koukat na sedmdesátiletého Sylvestra s ještě více ošoupaným Arnoldem jak sypou kulky do komparzu a asi by mě klepla pepka) Pokud se někomu líbí koukat na záběry kdy vidíme jak se mlátí dva kaskadéři místo Stallona s Gibsonem, tak pak prosím. Mě to už nějak nebaví, protože nemůžu přeci věřit že tohle na laně od helikoptéry je Stallone, tamhle se drží římsy Stallone, támhle se mlátí a skáče Stallone. K čemu mě pak tenhle film je dobrej. Není to dané dobou. 80. měly zajímavé akčňáky a 90. taky. Dobrej akčňák vznikne kdykoliv. Jenže když třeba na trh příjde bojovka typu Raid a pak mám koukat na tohle? I tyhle věci bych ale odpustil, kdyby měl film aspoň dobrý hlášky. Jenže Dolph prohlásí že tank ve Švédsku řídila jeho matka? Gibson má asi jednu dobrou chvilku, kdy už fakt nevydrží že umřelo asi 200 jeho vojáků, zatímco Expendables neinkasovali ani škrábaneček. Jak říkám, čeho je moc, toho je moc. Pro mě kravina. Přitom dvojka i jednička se mě moc líbily. Strčte si doprdele všechny ty trapné digitální efekty a vraťte filmům tu správnou syrovost. 35%(21.11.2014)

Trojka je sice nejslabší díl Expendables, ale pořád se na ni ještě vyplatí jít do kina. Podruhé (a tedy už bez nějakých extra očekávání) mě bavila ještě o chlup víc. 70%(16.8.2014)

• Psema

Škoda, že se čtyřky asi nedočkáme, protože Expendables vs. Sharknado by tenhle kvalitativní fail dokonale podtrhlo. Ostatně CGI má trojka na stejné úrovni jako lecjaké céčko, které běží v 1 ráno na Nova Cinema (předtím, než pustí opravdu dobrou klasiku), a Hughes oproti očekáváním nenabídne ani vtahující a nápaditou akci. V podstatě nejde ani poznat, že trojku točila mladá krev. Spíš byste to tipli na Waltera Hilla, nebo podobnou vykopávku, která už dávno zahodila ambice a jede na žánrový neutrál, který občas padá do zpátečky. Vadilo vám u dvojky, že neexistuje napětí a jede se záběr/protizáběr? Hughes točí úplně stejně! Jen přidává odporné greenscreeny (ty helikoptéry v komínech, proboha!) a má v rukách trochu soudržnější příběh, který ale kromě Barneyho nemá postavy a nechává ostatní nasazovat krk v totálně divných cameo roličkách, ze kterých dokonale prýští nikoli testosteron, ale artritida. Bože, vždyť Arnie sotva chodí. Ford vypadá, že zapomíná text. Li a Stath si ani nekopnou. A Slye jsem neviděl zadýchanějšího ani nepamatuju. A fakt to nevychází ze scénáře. Tady nejde o to, že trojka úsměvně podkuřuje ratingem a obsazením mládežníkům, kteří se na podobnou sešlost v konkurenci digi-želv, prdelky Scarlett a hláškujícího mývala beztak do kina nepoženou. Ale o to, že Expendables definitivně padli se žánrem tam, odkud se ho pokusili vzkřísit. Rozdíl mezi posledními Univerzálními vojáky a tímhle je akorát v tom, že se trochu víc fakturovalo. 3/10(18.8.2014)

Neskutečná akce a zábava od samého začátku do posledních minut! Jako jasně deset lidí proti celé armádě ablábláblá, ale já jsem si to užívala na stopadesát procent! Sice jsem někde uprostřed nabyla pochyb, zda to nebude stát za okopanou tenisku, když si Bárny vzal do týmu místo starých vykopávek samé mladé a neklidné, ale brzy jsem se dostala do normální tepové frekvence. Miláček Antonio si zahrál tak úžasnou roli ukecaného vysloužilce, natěšeného na cokoliv, hlavně vypadnout, že jsem se smíchy několikrát málem praštila čelem do klávesnice. Všechno jedna velká legrace, hlášky sypané z rukávu, to popichování se v souladu se vzájemným respektem a uznáním těch nejlepších akčních hrdinů, pěkně v jednom jediném snímku ... UAU! Tuhle jízdu si kdykoliv a moc ráda zopakuju.(15.6.2015)

Chlapům asi ochablo svalstvo, jak jinak si vysvětlit, že mají snahu se do finiše spíš prokecat než se tam prostřílet a probít. A ještě k tomu přizvali omladinu, která je sice rychlejší a vychytralejší, ale jinak tu slouží spíš jen jako návnada na háčku. Třetí Postradatelní tentokrát dost vyměkli ..(14.8.2014)