Zvuky od sousedů (festivalový název)

• Brazílie

O Som ao Redor

Neighbouring Sounds

Neighboring Sounds

Drama / Thriller

Brazílie, 2012, 130 min

Něco mezi Bílou stuhou a filmy Lucrecie Martel.(23.6.2013)

• d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 2012 - Nominácia na 1. cenu(5.1.2013)

• sochoking

Tento film bol zrejme nakrútený na benzedríne, pretože mám pocit, že mi nič neuniklo, ale po pozretí som sa cítil, ako taký tupý chuj!(28.7.2013)

Nemohl jsem si nechat ujít alespoň jeden film z nabídky brazilského filmového karnevalu v Bio Oko. Po uváděčově informaci, že se jedná o nejdivnější film celé přehlídky, zatrnulo mi. A ejhle, a sakra. Po odpoledním fandění na Fed Cupu, vydatné večeři a dvou pivech vyhlídka stotřicetiminutové divnosti mé srdce nerozveselila. Naštěstí Zvuky od sousedů nenudí a hodnotím je víceméně pozitivně, ale je nutné je vidět ve správném rozpoložení, což nebyl můj případ.(19.11.2014)

Název film vystihuje. Všechny důležité scény pro příběh se odehrávají mimo záběr, diváci vidí až ten rámus kolem, nebo to, co mu předchází. Výborná kamera a zvláštní atmosféra, kdy celým filmem probublává tajemné napětí. Dalo se však očekávat, že po vzoru snímků prázdné narace konec dopadl antiklimakticky.(23.2.2016)