Zvuky od sousedů (festivalový název)

• Brazílie

O Som ao Redor

Neighbouring Sounds

Neighboring Sounds

Drama / Thriller

Brazílie, 2012, 130 min

Když film nemá dohromady o čem vyprávět, musíte se spolehnout na to, že bude aspoň zajímavě natočený. Kromě toho, že ho dnes v Artu spouštěli napotřetí, na něm moc zajímavého nebylo. Jako krátká sonda do života obyvatel jedné ulice je to docela dobré, ale ve dvouhodinovém formátu a s oscarovými ambicemi přeci jen příliš bezcílné. Smích v kině, když naskočily závěrečné titulky, docela chápu, buďto tu něco chybělo, anebo toho dost přebývalo. Poslední projekce letošního ročníku Cinema Mundi, 2014.(6.3.2014)

Název film vystihuje. Všechny důležité scény pro příběh se odehrávají mimo záběr, diváci vidí až ten rámus kolem, nebo to, co mu předchází. Výborná kamera a zvláštní atmosféra, kdy celým filmem probublává tajemné napětí. Dalo se však očekávat, že po vzoru snímků prázdné narace konec dopadl antiklimakticky.(23.2.2016)

Něco mezi Bílou stuhou a filmy Lucrecie Martel.(23.6.2013)

• sochoking

Tento film bol zrejme nakrútený na benzedríne, pretože mám pocit, že mi nič neuniklo, ale po pozretí som sa cítil, ako taký tupý chuj!(28.7.2013)

• d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 2012 - Nominácia na 1. cenu(5.1.2013)