Proutníci

USA, 1996, 96 min

Doug Liman

Jon Favreau

Doug Liman

Tak takhle mladého Vince jsem ještě nikde neviděla (koukám, že fakt ne, první nejstarší po tomto jsem viděla až Nesvatbovi 2005) a zírám, jaký byl fešák. Parta "borečků" aka lehce či hodně namyšlenců, co jdou od jedné párty k druhé - "This place is dead anyway" - totálně narváno, každý jede svým autem (musí se ale nechat, že to měli hezky zesynchronizované), přijdou schválně pozdě, aby je všichni viděli přijít, balí holky jednu za druhou, hrají namachrovance, znají všecky vyhazovače, nosí stupidní řetězy na kalhotech :D Hilarious /představte si, že to říkám Rajovým přízvukem z dílu 3x22;)/. No kdyby mě někdo nechal na záznamníku /kdybych nějaký vůbec měla/ 6 vzkazů za sebou jako Mike, tak je taky odepsaný. Ten konec byl skvělý.. jak jí zavěsil při "I love.." píp.. totálně vyléčený. Celý film doprovázela pohodová swingová hudba a to je velké plus, jinak to ale nebylo nic jiné než normální komedie - 3-4*.(18.1.2014)

Sympatická nezávislá tvorba, která příjemně balancuje mezi lehkou mládežnickou komedií a věrohodnou tragikomedií jako vystřiženou ze života. S pojmem "komedie" však přeci jen s mírou, humorných scén je poskrovnu (vede záznamník) a přímo na čisté pobavení, nebo rozveselení Swingers moc neposoulží, ať se o to veselá kopa Vince vaughn snaží jakkoliv... Doug Liman se příliš neblýsknul, jeho režie je obyčejná a průměrná a tak se Proutníci i přes určitou (ne zas příliš velkou) životní výpověď zdají poměrně splachovací. Takže, jak jsem řekl, balance snímku je zachována, ale na obě strany vah bych přiložil více. 6/10(27.8.2009)

// This film is fucking money. I'm telling you, this film is money! Swingers - 100%(10.5.2013)

• mandes

rozpočet : $200,000 tržby americke : $4,555,020(14.12.2006)

• sidzej

Nuda, nuda, nuda. Komédia? Pche, to určite. Chýba tomu príbeh, nemá to vykreslené postavy, žiadne emócie, čokoľvek čo by dokázalo upútať pozornosť. Nevidím dôvod prečo sa pozerať hodinu a pol na partu kamošov, ktorí vymetajú jeden bar za druhým a vedú zdĺhavé keci o ženských a ich spackaných životoch. Prečo to má preboha také vysoké hodnotenie? Vysvetlí mi to niekto?(9.4.2009)

• - Skóre videohry se nelogicky zvyšuje a snižuje. (Castrator)

• - V dialogu o videohře si hrdinové stěžují na absenci krvácení hráčů a hokejových bitek, ovšem hra, kterou hrají, "NHLPA Hockey 93", obsahuje krvácení i bitky. Obojí bylo odstraněno v další verzi "NHL 94", o které vedou dialog, přestože hrají verzi předcházející. (Castrator)