Proutníci

USA, 1996, 96 min

Doug Liman

Jon Favreau

Doug Liman

Tady vznikl kultovní snímek a škoda, že ho na ČSFD vidělo jen 400 lidí, opravdu moc doporučuju. Možná jsem těma pěti hvězdičkama nadstřelil, ale řekl bych, že ne. Každá scéna v tomto filmu má svoje jedinečné kouzlo a pro chlapi je tenhle film úplně geniální. Víc takových filmů prosím! :) Hlavně po rozchodu nebo pokud nemáte dočasně úspěch u žen je tento film prostě lék :)(25.3.2013)

Sympatická nezávislá tvorba, která příjemně balancuje mezi lehkou mládežnickou komedií a věrohodnou tragikomedií jako vystřiženou ze života. S pojmem "komedie" však přeci jen s mírou, humorných scén je poskrovnu (vede záznamník) a přímo na čisté pobavení, nebo rozveselení Swingers moc neposoulží, ať se o to veselá kopa Vince vaughn snaží jakkoliv... Doug Liman se příliš neblýsknul, jeho režie je obyčejná a průměrná a tak se Proutníci i přes určitou (ne zas příliš velkou) životní výpověď zdají poměrně splachovací. Takže, jak jsem řekl, balance snímku je zachována, ale na obě strany vah bych přiložil více. 6/10(27.8.2009)

// This film is fucking money. I'm telling you, this film is money! Swingers - 100%(10.5.2013)

Předtím, než se Doug Liman pustil do režírování různých akčních zběsilostí, natočil tuhle parádní konverzační pecku, která šlape, má říz a vtipem nešetří. A Jon Favreau je lepší před kamerou než za ní.(5.5.2011)

Zatím čtyři, ale kruci... ten film k člověku mluví. Kam se hrabou Kopačky.(8.4.2009)