Proutníci

USA, 1996, 96 min

Doug Liman

Jon Favreau

Doug Liman

Vychutnat si trochu té životní marnosti se zoufalým kamarádem má jistě své kouzlo, ale vytáhnout z deprese takového nešťastníka, jako je Mike to je vážně o zdraví.Vláčet za zábavou člověka, který si myslí ..že nic nemá, že si nic nemůže dovolit ..nikdo ho nemá rád a na potkání vypráví o své nešťastné lásce. Naprosto dokonalá byla pro mě scénka, kdy Mike balí přes záznamník holku. Připomene se ..píp; znovu se připomene..píp; nechá na sebe telefonní číslopíp; svěří se s nešťastnou láskou..píp; požádá o rozhovor..píp; a rozejde sepíp.(23.4.2005)

Rád se koukám na herecké duo Favreu a Vaughn, takže jsem se na film Swingers velmi těšil. Nejvíce ze všeho mě překvapilo, jak se dá prostý námět o kopáčkách, zpracovat tak soucitně a hravě. Snaha přestat myslet na svou ex zahnala hlavního hrdinu do LA, kde se svými kumpány vymetá všechny mejdany a párty. Film si zachovává vážnější ražení, i přesto není o komediální prvky nouzi. Především, když Mike volá zpět dívce, kterou potkal v baru, neudržel jsem se a řval jsem smíchy. Bohužel mi občas připadali herci toporní a prkenní. S ústřední dvojící mě více oslovil film Ranaři. Pokud se vám líbili Swingers, nezapomeňte ho zkouknout.(9.12.2010)

Zatím čtyři, ale kruci... ten film k člověku mluví. Kam se hrabou Kopačky.(8.4.2009)

Předtím, než se Doug Liman pustil do režírování různých akčních zběsilostí, natočil tuhle parádní konverzační pecku, která šlape, má říz a vtipem nešetří. A Jon Favreau je lepší před kamerou než za ní.(5.5.2011)

Konverzačka občas na zabití (v dobrém slova smyslu), jako vždy vynikající Vince, sladký i když zoufalý Mike a vůbec celá parta byla správně střihnutá a závěrečná tečka neměla chybu. Příjemný a zábavný film na vyčištění hlavy, který ráda doporučím dál. 75%(28.12.2014)

• - Skóre videohry se nelogicky zvyšuje a snižuje. (Castrator)

• - V dialogu o videohře si hrdinové stěžují na absenci krvácení hráčů a hokejových bitek, ovšem hra, kterou hrají, "NHLPA Hockey 93", obsahuje krvácení i bitky. Obojí bylo odstraněno v další verzi "NHL 94", o které vedou dialog, přestože hrají verzi předcházející. (Castrator)