Rychlé peníze - prodej drog

Dokumentární

USA, 2012, 90 min

Matthew Cooke

Matthew Cooke

Spolu s Cocaine Cowboys bez debaty najvťahujúcejší dokument o drogách. Forma dokumentu, ako istého návodu pre začiatočníka, ako sa nalevelovať z pouličného dílera na kartelového bossa, je zo začiatku možno až zbytočne odľahčená, no zhruba v polovici sa to prehupne už do plnokrvého dokumentu, ktorý odkryje a na krátkom priestore veľmi šikovne a zrozumiteľne prepojí všetky ostatné súvislosti a strany tohoto biznisu, neustále poukazujúc na chybne nastavené protidrogové zákony (hlavne v USA) . Čiže v podstate dostanete také cca 90 minútové The Wire v kocke. Ten, kto strávil 60 hodín pri seriáli, sa samozrejme nič nové nedozvie, kto nie, ten si vypočuje zopár interesantných faktov z prvej ruky.(3.11.2013)

Pomerne prekvapive pojeti zajimaveho tematu. Misty pusobi krapet ucelove, ale diky konci do sebe jednotlive stripky zacinaji velmi dobre zapadat a celych 90 minut ma najednou o neco smysluplnejsi vyznam. S poselstvim tohoto snimku se ztotoznuji.(21.11.2015)

• NinonL

Dokument řeší otázku, zda drogy zlegalizovat či ne. Je pro legalizaci a popisuje důvody. První polovina působí jako propagace ilegálního prodeje drog, od pouličního prodejce až po šéfa drogového kartelu. Jen samé výhody a peníze, jak tvrdí bývalí distributoři. Proto jsem na rozpacích s hodnocením. Konec sice všechno napravil, ale víc než dvě hvězdy dát nemůžu.(12.2.2016)

Naprosto originální a svým způsobem vše říkající snímek. Řeší problematiku drog ze všech úhlů pohledu a nutí člověka se zamyslet nad celým systémem, nejen tím právním, ale i morálním. Na jednu stranu film pobaví, na druhou zarazí, možná místy šokuje, nebo pořádně rozzuří. A nakonec- přesto, že všechno začíná jako jedna velká srandovní záležitost, končí to celkem filozofickými úvahami. Tři silné hvězdičky.(14.10.2013)

• neoBlast

Okázale nevkusná "věc", která absolutně dojíždí na svůj koncept "dáváme vám rady jak prodat drogy", k tomu všade samé odlesky, třpytky a cool střih. Přesně tento materiál křičí na diváka "patřím na MTV a ne do rukou seriózního diváka", láká na pár známých jmen na plakátech, kteří sotva prohodí pár vět a tlachá o ničem. Nadsázka očividná, ale tento agresivní styl mě prostě rušil. Od hodnocení odpad! mě vytrhl závěr, který najednou na problematiku drog, pašeráctví a přidružených činností nahlíží mnohem obšírnějí, makrookem a celkem některé teze dávají smysl. 30 %(20.11.2013)