Rychlé peníze - prodej drog

Dokumentární

USA, 2012, 90 min

Matthew Cooke

Matthew Cooke

Spolu s Cocaine Cowboys bez debaty najvťahujúcejší dokument o drogách. Forma dokumentu, ako istého návodu pre začiatočníka, ako sa nalevelovať z pouličného dílera na kartelového bossa, je zo začiatku možno až zbytočne odľahčená, no zhruba v polovici sa to prehupne už do plnokrvého dokumentu, ktorý odkryje a na krátkom priestore veľmi šikovne a zrozumiteľne prepojí všetky ostatné súvislosti a strany tohoto biznisu, neustále poukazujúc na chybne nastavené protidrogové zákony (hlavne v USA) . Čiže v podstate dostanete také cca 90 minútové The Wire v kocke. Ten, kto strávil 60 hodín pri seriáli, sa samozrejme nič nové nedozvie, kto nie, ten si vypočuje zopár interesantných faktov z prvej ruky.(3.11.2013)

• neoBlast

Okázale nevkusná "věc", která absolutně dojíždí na svůj koncept "dáváme vám rady jak prodat drogy", k tomu všade samé odlesky, třpytky a cool střih. Přesně tento materiál křičí na diváka "patřím na MTV a ne do rukou seriózního diváka", láká na pár známých jmen na plakátech, kteří sotva prohodí pár vět a tlachá o ničem. Nadsázka očividná, ale tento agresivní styl mě prostě rušil. Od hodnocení odpad! mě vytrhl závěr, který najednou na problematiku drog, pašeráctví a přidružených činností nahlíží mnohem obšírnějí, makrookem a celkem některé teze dávají smysl. 30 %(20.11.2013)

Devět z deseti dealerů doporučuje všem, kteří zvažují změnu kariéry, případně hledají snadný výdělek. Je to dokonce zábavný a něco se i člověk dozví.(1.3.2015)

No, kdyby to bylo takhle jednoduché, tak nikdo nedělá nic jiného. Pokud se budete dle tohoto průvodce řídit, tak dříve než si vyděláte nějaký ten melounek, tak budete doživotně odpočívat pár metrů pod zemí. Přesto je tento styl vyprávění docela miloučký. Tedy minimálně do doby, než jsem si všiml, že stále opakuje to samé. Jinak samozřejmě neříká vůbec nic nového. Jak tenhle byznys, nebo jak se to správně česky píše, funguje však tuší zřejmě úplně každý. Filmů s touto tématikou není vůbec málo. Navíc mám vše vyzkoušeno i z pozice vyšetřovatele v PC hře L.A. Noire, kterou tímto doporučuji. Takže si myslím, že kdybych neměl co ztratit, tak se můžu do tohoto byznysu s chutí zahryznout. Bohužel se musím přiznat, že jsem se u tohoto dokumentu místy dost nudil, což jsem naprosto nečekal. Slaboučké 3*.(13.1.2014)

• NinonL

Dokument řeší otázku, zda drogy zlegalizovat či ne. Je pro legalizaci a popisuje důvody. První polovina působí jako propagace ilegálního prodeje drog, od pouličního prodejce až po šéfa drogového kartelu. Jen samé výhody a peníze, jak tvrdí bývalí distributoři. Proto jsem na rozpacích s hodnocením. Konec sice všechno napravil, ale víc než dvě hvězdy dát nemůžu.(12.2.2016)