Rychlé peníze - prodej drog

Dokumentární

USA, 2012, 90 min

Matthew Cooke

Matthew Cooke

Spolu s Cocaine Cowboys bez debaty najvťahujúcejší dokument o drogách. Forma dokumentu, ako istého návodu pre začiatočníka, ako sa nalevelovať z pouličného dílera na kartelového bossa, je zo začiatku možno až zbytočne odľahčená, no zhruba v polovici sa to prehupne už do plnokrvého dokumentu, ktorý odkryje a na krátkom priestore veľmi šikovne a zrozumiteľne prepojí všetky ostatné súvislosti a strany tohoto biznisu, neustále poukazujúc na chybne nastavené protidrogové zákony (hlavne v USA) . Čiže v podstate dostanete také cca 90 minútové The Wire v kocke. Ten, kto strávil 60 hodín pri seriáli, sa samozrejme nič nové nedozvie, kto nie, ten si vypočuje zopár interesantných faktov z prvej ruky.(3.11.2013)

,,JSTE NEZAMĚSTNANÝ NEBO ZASEKNUTÝ V NEPERSPEKTIVNÍ PRÁCI? JSTE BEZDOMOVEC NEBO ŽIJETE VE ŠPATNÉ ČTVRTI? POKUD SE VÁM NESPLNIL TEN "AMERICKÝ SEN" NEZOUFEJTE, MÁME ODPOVĚĎ.…“ /// Vítejte do hry – TOHLE JE VÁŠ PRŮVODCE! Netradiční dokument, díky kterýmu zjistíte, že trávou vyděláte víc, než prodejem cigár. Nebo chlastu. Poznáte, proč je důležitý obstát na ulici, líp pochopíte Práskače a třeba necháte zvítězit nad herák nad Kokainem. Fajnově udělanej a atraktivně podanej pohled na americkou válku proti drogám. Ti moudřejší se možná i zamyslej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Protože TRÁVA dělá přátele. 2.) Zajímá mě, ve který zemi je nejvíc vězňů. 3.) Thx za titule ,,pavlasx“. /// PŘÍBĚH ****(12.1.2014)

Kompletní návod jak se stát drogovým baronem, kdyby to bylo více konkrétní a specifické, bylo by to o něco lepší. Takto jenom povrchnější verze, ale pořád dobrý pokus. 7/10(9.6.2015)

Devět z deseti dealerů doporučuje všem, kteří zvažují změnu kariéry, případně hledají snadný výdělek. Je to dokonce zábavný a něco se i člověk dozví.(1.3.2015)

Z počátku ohromné nadšení z prakticky poučného snímku, který na rozdíl od té běžné rádoby - osvětové americko - protiamerické agitky konečně poradí běžnému člověku, jak nemarnit svůj čas dvanáctkami u pásu montováním šroubků či pocením se nad lapťopem v útulném kancelářském kotci pod taktovkou kdejakého kravaťáckého idiota, a konečně si také dopřát trochu toho života. Bedlivě hltajíc každou radu, vybaven propiskou a notesem, už jsem se skoro viděl, jak sháním brigádníky na přepočítávání komínů dolarových bankovek, když v tom se v tvářích úspěšných protagonistů začaly nenápadně lesknout první hořké slzy politování nad svým životem, a dokument samotný, upustivší od užitečných rad, začal vyprávět o tom, jak je svět špatný, jak jsou drogy, společnost a právní systém fuj (ale s drogami je prý alespoň sranda), a došlo to až k upřímnému vyznání feťáckých bossů, že teď už jsou "klín" a naprosto šťastní se svou profesí elektrikáře za deset dolarů na hodinu, které znělo velmi, velmi upřímně. Tak jako tak, i přes znatelný twist z recese na klasickou osvětu, byla celkem zábava to sledovat, a i když se podle dokumentu asi nenaučíte vydělávat sto táců denně, už pro těch pár rad od fifty-centa za zhlédnutí rozhodně stojí! 4*(29.7.2013)