Belmondo je tady pěknej vůl. Má nádhernou Cardinalovou, a stejně furt dolejzá za tou hnusnou šlechtičnou. Jinak chvílema nuda, chvílema sranda (hlavně část v armádě "To není náš prapor" "A neměli bysme ho vrátit?"), jak film postupuje, je to čím dál vážnější a napínavější a nakonec i smutný. 7/10(5.5.2010)

Když jsem byl malej tak tohle pro mě byl kult.(6.2.2005)

Cartouche mám ráda a můžu ho vidět pořád dokola. Belmondo, Cardinaleová, Romantika (s velkým R) a Akce (s velkým A) dávají do hromady vážně moc pěkný film.(24.11.2007)

Sice se jedna o dalsi variaci na frajera, co bohatejm bral a chudejm daval, ale vubec to nevadi, protoze 80% filmu je super zabava. Bohuzel ke konci, kdyz se Belmondo zacne zajimat vic o zenskou nez kradeze, tak jde zabavnost krapet dolu, takze by klidne slo celej film zkratit. Nicmene Belmondo, Cardinale a Rochefort jsou fajn a utahnou to i v tech ukecanejsich momentech. Navic zaver je krapet netradicni. Takze celkove se jedna o prijemnej dobrodruzne romantickej film.(20.12.2007)

Snímek podávající historický dobrodružný děj bez zbytečného patosu, s vtipem a nadhledem. Belmondo je mužný jako obvykle a Claudia tak přitažlivá, jak to umí jenom ona - zkrátka film, který skoro nestárne.(30.7.2007)