"Ředitelství policie mě pověřilo odvézt všechny hezký slečny." Tak trochu té rošťácké drzosti Ho po svých bebelovských předcích a následovnících zdědil, ale nijak zvlášť moc jí nebylo. Více bylo toho charizma, ale já se přiznám, že kromě skvělého odchodu z vězení a nádherné Bénédicte mě to až tak moc nebavilo.(5.6.2016)

Dabing Agentura Erasmus, vyrobila TV Produkce, a.s., pro FTV Premiéra, s.r.o., TV Prima, 2003 aneb proč kupovat dabing ČT 1993, když to Jirka Krampol po deseti letech může nadabovat znovu... Soldiní gangsterka, u které bych se nebránil přemýšlet nad film noir, rozhodně však nejde o komedii. Děj sice nikam přímo nevede a je nad slunce jasné, jak to musí dopadnout, útěk z vězení je však mistrovskou epizodou z dějin zdrhání.(27.7.2011)

Typická Giovaniho práce dostala Enricův všudypřítomný nostalgický podtón. Páně režisérův dvorní skladatel sice nenapsal svoji nejlepší hudbu, ale dokázal film hudebně propojit s americkou gangsterkou. Enricovy filmy byly vždy nostalgické, i ten Rumový bulvár ten stesk po starých dobrých časech obsahuje. Joanna Shimkus měla kusanec smutku v očích, možná proto ji Enrico tak rád obsazoval. A v roli smutného pána byl jako vždy velký herec malých rolí Paul Crauchet, zatím na pozici novináře, rok předtím dostal na ústa od Ventury v Dobrodruzích, pak byl smutný hrdina v Armádě stínů, až se dopracoval do role blázna v Motýlovi na rameni.(7.4.2013)

Konečně si někdo všimnul, že tenhle šereda natočil i něco jiného, než těch šest filmů, co se v telce točí dokolečka jako základní sestava volejbalistek. Ho! rozhodně není špatným kouskem, ono taky kolik nepovedených filmů Frantíci v sedmdesátkách vyprdnuli, že? Jen zkrátka Jeanovi nebaštím charakter náčelníka kriminálního podsvětí. I když kdo ví, jestli to náhodou není důsledek toho ustavičného volejbalového kolovrátku...? P.S. Ztratil jsem poslední iluze o náboženství, protože považte sami, jistý pan_buh to všechno komentuje slovy "co je velký plus - je tam málo negrů."(13.4.2013)

Belmondo tentokráte nevtipkuje, nehláškuje a úplně civilně hraje nejednoznačnou (dalo by se říci Delonovskou) postavu s tragickou hloubkou. Pomalé tempo není ku škodě, atmosféra je dokonalá a herecké výkony již zmíněného Bebela či krásné Joanny Shimkus (škoda, že moc nehrála) jsou bez debat. Smutná (ale velice dobrá) krimi se smutným (ale velice "dobrým") závěrem. 80%.(31.7.2012)