Manželé z roku II

• slovenský

Manželia z roku II

Dobrodružný / Romantický / Komedie

Francie / Itálie / Rumunsko, 1971, 98 min

J.P. Belmondo si řeší na pozadí francouzské revoluce problémy se ženou, pravda trošku bláznivě a zmateně, ale řeší a aby toho nebylo málo pořád se mu do toho plete ještě ta bláznivá revoluce . No to je tak když je někdo manžel v roce II.(12.10.2006)

Mohlo by to být méně "blázivé" co se týče šarvátek, ale jinak výborné. Skvělá romantická komedie a výtečný film o revoluci.(5.4.2007)

• Hunt

Nějak mě ten zmatek nebavil, nebýt Belmonda a pěkné výpravy, tak to snad nedokoukám.(7.6.2011)

Francouzská komedie, která patří do zlatého fondu svého žánru. Kvalitní scénář, výborné herecké obsazení, spoustu humorem a akcí nabitých scén, jednoduše divácký požitek. Jedna z nejlepších rolí Jeana-Paula Belmonda i Marlene Jobert. Celkový dojem: 90 %. Jeden z těch filmů, ke kterým se stále mohu vracet a nezevšední mi.(19.4.2009)

Je to sice jen román pro služky, ale jak říkal Karel Čapek, „jediné, co člověka bude zajímat až do skonání světa, je boj. A láska. Vše ostatní je pomíjivé. Psychologie, pacifismus, sexuální otázka, sociální problém a všechny ostatní věci pominou, ale láska a boj nepomine,“ a „my s napětím sledujeme boj stran nebo boj zásad.“ A to tím spíš, když vyprávění prostupují důvtipně aktualizované a karikované (jakož i přesvědčivě zahrané) historické stereotypy, jejichž hyperbolické vyjádření svědčí o sebeironii a nadhledu režiséra.(29.4.2015)