Mrchožrouti

• slovenský

Zdochlinári

Komedie / Válečný

Francie, 1984, 95 min

Tak bohužel tentokrát je to pane Belmondo za 3 hvězdy. U tohoto filmu jsem se tolik nebavil jako u jiných jeho kousků. Přesto se v žádném případě nejedná o špatný film. Je to stále přece Belmondo.(7.8.2008)

Žán Pól v uniformě francouzského legionáře, ale jinak je to prostě starý známý Belmondo, floutek a kuliferda, který svým lišáckým úsměvem balamutí ženy a tvrdou pěstí, ale taky s úsměvem, přesvědčuje muže. Tentokrát půjde o 6 miliard ve zlatě, které má jednotka legionářů převézt do týlu z jedné tuniské banky, ta je ale téměř zmasakrována Skopčáky, přežije jen Pól a pár dalších a můžete hádat jednou, co to bude znamenat v první fázi pro Němce a v té druhé pro zlatý poklad... Mrchožrouti nepřekypují nějakými velevtipnými scénami, ale po celou dobu se na ně příjemně kouká, Pól je prostě Pól a jeho charisma táhne. Lehkost vyprávění překvapivě na chvíli zamrzne v jednom velmi krutém okamžiku, ale Verneuil ( druhý to velikán) si z toho nic nedělá a po chvilce ticha pokračuje dál jako by se nechumelilo, což mi přece jen trochu vyrazilo dech. A v rytmu lehké komedie doválčíme až do konce, kde padne pamětihodná otázka : "Kdo vlastně jste ? " Belmondo jak jinak se svým ksichtem usmívajícího se buldoka odvětí : "Ty se ptáš, kdo já jsem ?" .. Šlus a fanynky omdlévají, ... Má dneska ještě nějaký vůbec ?(4.7.2013)

Oba pánové mají na svých uměleckých kontech mnohem lepší věci. Tak trošku vykrádačka Un Taxi pour Tobruk i sebe sama se 100 000 dolarů na slunci. Nebýt Belmondova šarmu, byl by to nudný film.(4.8.2012)

(3,5*) Pohodovka, prostě Belmondo (byť z trochu slabšího soudku). "To je poprvé, co jeho nástroj zajiskřil."(11.4.2010)

Belmondo je opravdu darebák, umí se jako úhoř změnit v Němce a nemá zábrany vylézt z německýho tanku s čapkou francouzské legie. Takový to je když jde o zlato:-) Belmondo je pašák. Geniální hláška: To je poprvé co s tím pindíkem něco dokázal.(1.2.2008)