poster

Mrchožrouti

 • Francie

  Morfalous, Les

 • slovenský

  Zdochlinári

Komedie / Válečný

Francie, 1984, 95 min

 • Orlau32
  ***

  Až se divím, že téměř 40 let po 2.svět.válce se ještě Henrimu VERNEUILOVI podařilo získat do této příjemné volovinky už 51.letého J.P. BELMONDA. On, který neměl nouzi o daleko lepší filmy se nechal přemluvit do této naivní oddychovky. Počátek filmu se mi velmi líbil, též mě zaujal (hlavně že Němce nadabovali herci, kteří buď Němci byli nebo ovládali jazyk perfektně s dobrým akcentem) to v každém filmu nebývá. Ale potom, když se začalo střílet z děla na hrad a Němci vůbec nereagovali, jsem pochopila, že se jedná o komedii. No dobrý, ale pro mě průměr. Že bych z toho byla "na větvi" to ani omylem.(19.8.2008)

 • PetrPan
  ****

  Žán Pól v uniformě francouzského legionáře, ale jinak je to prostě starý známý Belmondo, floutek a kuliferda, který svým lišáckým úsměvem balamutí ženy a tvrdou pěstí, ale taky s úsměvem, přesvědčuje muže. Tentokrát půjde o 6 miliard ve zlatě, které má jednotka legionářů převézt do týlu z jedné tuniské banky, ta je ale téměř zmasakrována Skopčáky, přežije jen Pól a pár dalších a můžete hádat jednou, co to bude znamenat v první fázi pro Němce a v té druhé pro zlatý poklad... Mrchožrouti nepřekypují nějakými velevtipnými scénami, ale po celou dobu se na ně příjemně kouká, Pól je prostě Pól a jeho charisma táhne. Lehkost vyprávění překvapivě na chvíli zamrzne v jednom velmi krutém okamžiku, ale Verneuil ( druhý to velikán) si z toho nic nedělá a po chvilce ticha pokračuje dál jako by se nechumelilo, což mi přece jen trochu vyrazilo dech. A v rytmu lehké komedie doválčíme až do konce, kde padne pamětihodná otázka : "Kdo vlastně jste ? " Belmondo jak jinak se svým ksichtem usmívajícího se buldoka odvětí : "Ty se ptáš, kdo já jsem ?" .. Šlus a fanynky omdlévají, ... Má dneska ještě nějaký vůbec ?(4.7.2013)

 • Historik
  ****

  Filmu by prospělo trochu svižnější tempo. Jinak je to velmi dovedně spíchnutá zlodějsko-podraznická historka z atraktivního prostředí s jako vždy osvěžujícím výkonem Jeana-Paula Belmonda. Všechno to vlastně začalo nenápadně - když do ulice Anatola France přišel Hitler...(26.5.2008)

 • kingik
  odpad!

  Tenhle mrchožroutský film si na mě smlsnul. Vydržel jsem ho cca 40. minut, pak jsem to vzdal. Nedodívané a ani toho nelituji. Něco tak prasácky ubohého jsem dlouho neviděl. Pokud ve filmu, přes příšerný děj a zápletku číslo nula, došlo na nějakou akci, tak jsem se chlámal jak pominutý. Dotáhl jsem to ke rvačce legionáře Belmonda s nějakým druhým zavile se tvářícím legionářem. To se nedá popsat, to se musí vidět. Překližka přeražená o Belmondovu hlavu, do toho Krampolův jakože namáhaný hlas při rvačce a pak zvuky při úderech, jak když bušíte do něčeho, co spíše připomíná duté zdi než úder do těla a ještě i totálně asynchronní. Dál jsem neměl sílu. Film opravdu šílený a ani ten Belmondo si nezaslouží za svůj buldočí rypák ani tu jednu hvězdičku. 0% je odpovídající hodnocení francouzského válečného shitu. Nechápu, jak s touhle jakože klasikou a přitom starou hrůzou, někdo může být spokojený a novinky tady končí v podprůměru. Ach jo, mě to tady tak už neba.(4.8.2012)

 • LiVentura
  *****

  Dobrý film a dobré role šité na těla herců. Velmi zajímavě pojatý dobrodružný snímek z dílny geniálního režiséra minulého století... a jako čistou komedii bych to rozhodně nepovažoval....spíše drama, alebo když, tak tragikomedie....!(14.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace