Mrchožrouti

• Nový Zéland

• Irsko

Komedie / Válečný

Francie, 1984, 95 min

10/10 Pro me osobne jeste lepsi nez Kellyho original diky humoru, ktery tady z toho opravdu kape a v originalu je jenom v naznacich a jeste jsou tu super baby, coz v puvodnim filmu zcela chybi a samozrejme oteviraci masakr i neamericky konec...(8.8.2008)

Oba pánové mají na svých uměleckých kontech mnohem lepší věci. Tak trošku vykrádačka Un Taxi pour Tobruk i sebe sama se 100 000 dolarů na slunci. Nebýt Belmondova šarmu, byl by to nudný film.(4.8.2012)

Belmondo je opravdu darebák, umí se jako úhoř změnit v Němce a nemá zábrany vylézt z německýho tanku s čapkou francouzské legie. Takový to je když jde o zlato:-) Belmondo je pašák. Geniální hláška: To je poprvé co s tím pindíkem něco dokázal.(1.2.2008)

"Seržant Augagneur 1.pěší prapor cizinecké legie."Vojenský film, který si vystači s jedním BRENem a pár MP40kami. Přepad hned ze začátku mne mile překvapil, avšak netrvalo to dlouho a překvapení se otočilo na druhou stranu. A poté sledujete příběh zrady a pomsty kvůli válečné kořisti. Jean-Paul Belmondo si legionáře zahrál velmi slušně. My skrejem zlato Francie, aby ho nevzal nepřítel. Copak neslyšíš ten kus vlastenectví, co v tom je ?!(9.8.2008)

Jean-Paul Belmondo je tak zábavný, okouzlující a chlapácký, až se divím, že ty zlaté cihly v malé tuniské bance, které Belmondíček chce ukrást, za ním nejdou samy. Zlatá cihla je přece taky ženského rodu, ne :) ? Ve slejváku zábavných scén a hlášek / Ten se teď někde fláká. Jestli je teď s Vaší manželkou, tak se určitě nefláká./ občas zahřmí velmi vážná bouřka. Je až neuvěřitelné, jak kvalitně se s takovou kombinací dokázali vyrovnat všichni herci, kteří působili v obou polohách naprosto důvěryhodně.(27.1.2008)

• - Před závěrečnými titulky můžeme slyšet frázi "Byl jsem nejbohatším mužem na světě, zlato mě zničilo," která je odkazem na knihu "Blaise Cendrars 's Gold" (Cucina_Rc)

• - Tank, který se ve filmu objevuje, je lehký SK-105 Kürassier, jehož výroba začala v 70. letech v rakouské zbrojovce, nesoucí později název Steyr-Daimler-Puch. (Lucas87)