poster

Mrchožrouti

 • Francie

  Morfalous, Les

 • slovenský

  Zdochlinári

Komedie / Válečný

Francie, 1984, 95 min

 • Thomassi
  ***

  Honba za válečným pokladem v podobě zlatých cihel po francouzsku. Je duben 1943 a válka v Severní Africe se blíží ke konci. A právě v těchto dnech se odehrává příběh, kde skupina francouzských legionářů bojuje o banku a pak sami se sebou. Ohraný příběh i z francouzské strany mi nějak zvláštní nepřišel. Žádný zapamatovatelný zážitek tam nebyl a nemůžu si pomoct, ale druhý den si ten film moc nevybavuju. Prostě takový průměr jenom. Co bylo ale výborné, byl Jean Paul Belmondo. Ten, ale i ostatní herci drží Mrchožrouty na 65%.(31.7.2010)

 • Snorlax
  ***

  Oba pánové mají na svých uměleckých kontech mnohem lepší věci. Tak trošku vykrádačka Un Taxi pour Tobruk i sebe sama se 100 000 dolarů na slunci. Nebýt Belmondova šarmu, byl by to nudný film.(4.8.2012)

 • blackrain
  ***

  Belmondo se velmi snažil. To samozřejmě nepopírám, ale ani on nebyl schopen tenhle film na svých bedrech únést. Chvilkami jsem se poměrně dost nudila a chvilkami byla přímo u vytržení, co že to ten Belmondo zase předvádí. Nicméně, jsem zvyklá na jiné Belmondovi filmy, které považuji za mnohem lepší než je tento.(6.8.2012)

 • hirnlego
  ****

  (3,5*) Pohodovka, prostě Belmondo (byť z trochu slabšího soudku). "To je poprvé, co jeho nástroj zajiskřil."(11.4.2010)

 • MATADOR
  ***

  "Seržant Augagneur 1.pěší prapor cizinecké legie."Vojenský film, který si vystači s jedním BRENem a pár MP40kami. Přepad hned ze začátku mne mile překvapil, avšak netrvalo to dlouho a překvapení se otočilo na druhou stranu. A poté sledujete příběh zrady a pomsty kvůli válečné kořisti. Jean-Paul Belmondo si legionáře zahrál velmi slušně. My skrejem zlato Francie, aby ho nevzal nepřítel. Copak neslyšíš ten kus vlastenectví, co v tom je ?!(9.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace