Mrchožrouti

• slovenský

Zdochlinári

Komedie / Válečný

Francie, 1984, 95 min

Honba za válečným pokladem v podobě zlatých cihel po francouzsku. Je duben 1943 a válka v Severní Africe se blíží ke konci. A právě v těchto dnech se odehrává příběh, kde skupina francouzských legionářů bojuje o banku a pak sami se sebou. Ohraný příběh i z francouzské strany mi nějak zvláštní nepřišel. Žádný zapamatovatelný zážitek tam nebyl a nemůžu si pomoct, ale druhý den si ten film moc nevybavuju. Prostě takový průměr jenom. Co bylo ale výborné, byl Jean Paul Belmondo. Ten, ale i ostatní herci drží Mrchožrouty na 65%.(31.7.2010)

Belmondo se velmi snažil. To samozřejmě nepopírám, ale ani on nebyl schopen tenhle film na svých bedrech únést. Chvilkami jsem se poměrně dost nudila a chvilkami byla přímo u vytržení, co že to ten Belmondo zase předvádí. Nicméně, jsem zvyklá na jiné Belmondovi filmy, které považuji za mnohem lepší než je tento.(6.8.2012)

Bezva finta počas druhej svetovej vojny v Afrike? No vojna príliš bezva nie je, aj keď ste Belmondo a finty taktiež počas lúpeže hádzať nemôžete, radšej treba použiť násilie. Ono sa to nakoniec nejak okolnosťami podarí, to je jasné. Komédia, vojnový a heist film dokopy príliš nejde, ale Verneuilovi sa to do väčšej miery podarilo. Ono tie vtipné momenty sú totiž značne drsné, niet tu komu veriť a ja by som neveril ani tomu Belmondovi. Vo vojne totiž hrá každý sám za seba.(18.5.2015)

Filmu by prospělo trochu svižnější tempo. Jinak je to velmi dovedně spíchnutá zlodějsko-podraznická historka z atraktivního prostředí s jako vždy osvěžujícím výkonem Jeana-Paula Belmonda. Všechno to vlastně začalo nenápadně - když do ulice Anatola France přišel Hitler...(26.5.2008)

• kingik

Tenhle mrchožroutský film si na mě smlsnul. Vydržel jsem ho cca 40. minut, pak jsem to vzdal. Nedodívané a ani toho nelituji. Něco tak prasácky ubohého jsem dlouho neviděl. Pokud ve filmu, přes příšerný děj a zápletku číslo nula, došlo na nějakou akci, tak jsem se chlámal jak pominutý. Dotáhl jsem to ke rvačce legionáře Belmonda s nějakým druhým zavile se tvářícím legionářem. To se nedá popsat, to se musí vidět. Překližka přeražená o Belmondovu hlavu, do toho Krampolův jakože namáhaný hlas při rvačce a pak zvuky při úderech, jak když bušíte do něčeho, co spíše připomíná duté zdi než úder do těla a ještě i totálně asynchronní. Dál jsem neměl sílu. Film opravdu šílený a ani ten Belmondo si nezaslouží za svůj buldočí rypák ani tu jednu hvězdičku. 0% je odpovídající hodnocení francouzského válečného shitu. Nechápu, jak s touhle jakože klasikou a přitom starou hrůzou, někdo může být spokojený a novinky tady končí v podprůměru. Ach jo, mě to tady tak už neba.(4.8.2012)