Mrchožrouti

• slovenský

Zdochlinári

Komedie / Válečný

Francie, 1984, 95 min

Filmu by prospělo trochu svižnější tempo. Jinak je to velmi dovedně spíchnutá zlodějsko-podraznická historka z atraktivního prostředí s jako vždy osvěžujícím výkonem Jeana-Paula Belmonda. Všechno to vlastně začalo nenápadně - když do ulice Anatola France přišel Hitler...(26.5.2008)

Belmondovský humor a skvělá hláška "To je poprvé, co s tím pindíkem něco dokázal."(Po močení na kabely) Svědčí za vše:))(3.5.2010)

Svižná, napínavá a vtipná francouzská podrazácká válečná komedie s neodolatelným Belmondem. Hravý ústřední hudební motiv si budete pískat ještě pár dní potom.(13.1.2008)

Nutno říct, že zápletka je trošku přitažená za vlasy, ale to se v rámci dobrodružné válečné komedie, která si nehraje na nic víc, než příjemný a ryze oddechový kousek v pohodě ztratí, zvlášť když je výborně obsazená a dobře vypointovaná. Hodně pomáhá přítomnost Jeana-Paula Belmonda v hlavní roli, který si střihl tradičně charismatického sympatického hrdinu, který má nejednoznačnou polohu mezi statečným vojákem, příležitostným lupičem, cynickým svůdcem a kamarádem. Přihrává mu skupina dobrých herců v čele s Jacquesem Villeretem, je to obecně film, kde i malé role hrají velcí herci. Chytré dialogy a řada nečekaných zvratů spolu se zajímavou pointou dělají z filmu nadčasovou podívanou. Není to na čistokrevných 5*, ale ve srovnání s tím, jak si komedii představují dnešní filmaři, se k té páté hvězdičce nakonec přikláním. Svou roli hraje i kvalitní dabing z časů, kdy byl považovaný nejen za řemeslo, ale za svým způsobem umění. Celkový dojem: 90 %.(6.5.2010)

Belmondo je opravdu darebák, umí se jako úhoř změnit v Němce a nemá zábrany vylézt z německýho tanku s čapkou francouzské legie. Takový to je když jde o zlato:-) Belmondo je pašák. Geniální hláška: To je poprvé co s tím pindíkem něco dokázal.(1.2.2008)

• - Tank, který se ve filmu objevuje, je lehký SK-105 Kürassier, jehož výroba začala v 70. letech v rakouské zbrojovce, nesoucí později název Steyr-Daimler-Puch. (Lucas87)

• - Před závěrečnými titulky můžeme slyšet frázi "Byl jsem nejbohatším mužem na světě, zlato mě zničilo," která je odkazem na knihu "Blaise Cendrars 's Gold" (Cucina_Rc)