Jack Ryan: V utajení

Jack Ryan: Teorija chaosa

Jack Ryan: V utajení

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2014, 105 min

Úplný kolaps to není, jak se všude říká, ale těžko rozhodnout, kdo na téhle „nevýhře“ má větší podíl, jestli Cozad s Koeppem, plnící studiové zadání módního restartu značky, nebo Branagh, jemuž snaha o starou školu proplouvá mezi prsty, kde sice umí vystihnout na minimu prostoru postavy i interakce (ten pohled na Keiru při večeři je scéna, kterou si s chutí zrežírujete a ještě raději zahrajete), ale thrillerový koncept mu uniká do žánrově zaměnitelné podívané bez větších ambic.(13.7.2015)

• Enšpígl

V téhle naivní až blbounké špionážní pohádce jsem vyčenichal dva silný prvky, hudbu Patricka Doyleho a pak jeden špicozní herecký výkon, ale to jméno si musíš najít sám brouku, jen napovím, nebyl to ani Chris Pine, nebyla to ani Keira Knightley (tu film zastihl hodně mimo formu) a nebyl to dokonce ani ten, který tančí se CIA. Film měl spoustu ha ha efektů, kterejma by tvůrci neuspěli ani u obyvatel pařezové chaloupky ale jeden byl tak gogo, že ho tady prostě musím napráskat, odehrává se v okamžiku, kdy Jack musí rychle analýzovat situaci, teroristu a potencionálně ohroženou oblast, jako ty vole, tomu by moh konkurovat snad jenom univerzální český genius Jára Cimrman. Já měl pocit, že Jack nám odpoví i na otázku jestli bylo dřív vajíčko nebo slepice.(29.1.2014)

Řekněme tuctovej akčňák. Trochu jsem klimbal, tak mi to možná uniklo, ale mám pocit, že záporákovi chyběla pořádná motivace. A nebýt tam pár známých tváří, ani není skoro o co stát.(10.5.2014)

,,BUDETE PRACOVAT V ŘADĚ SOUKROMÝCH BANK NA WALL STREET, KDE VYUŽIJETE SVÉ POZICE K TOMU, ABYSTE ODHALIL DOTOVÁNÍ TERORISTŮ. VAŠI ZAMĚSTNAVATELÉ NEBUDOU VĚDĚT, ŽE DĚLÁTE PRO NÁS. LIDÉ, KTERÉ MILUJETE, JAKBYSMET. BUDE TO OSAMĚLÉ, ALE TAKHLE TO DĚLÁME...“ /// Myslím, že i špionážní film by mohl udržovat svižný tempo a vyvážit množství keců solidní (nebo aspoň nějakou) akcí. Jasně, pokud se zrovna nejedná o závažnej geopolitickej problém, na kterým je všechno postavený… ale zabránit nástupu další hospodářský krize?… nu což, stalo se. I tady je pár solidních okamžiků, ale na většinu si musím vyčkat tu první hoďku, která mě moc (ani ze špiónskýho pohledu) nenadchla. Nadšení z toho, že ,,ruská mise“ nabírá na tempu, trochu kazí zjištění, že ani scénáristicky se nejedná o žádnej zázrak. Navíc ten Chris Pine - bez kosmickýho skafandru, není žádnej charismatickej nadsamec. Takovej skautík s vlastnostma, který mu ani nevěřím. Akce zrychluje, ale i tady jde spíš o kvantitu, než o kvalitu, a přestože to většinou moc neřeším, tak úsměv na mým ksichtu nepředstavuje nadšení. Film nakonec neposílám do naprostýho propadliště dějin, ovšem Branagh by se měl držet Šejkspíra, nebo se aspoň mrknout na toho správnýho agenta Jacka. Reachera. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dílo Toma Clancyho je moje Alfa. A Ω. 2.) Páč tajnejch agentů, co bojujou proti Rusku, není nikdy dost. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(13.5.2014)

• S.Quentin QUALE

Špionážní akčňák o ničem. Od Branagha je to zklamání a Ryana tento nový kabát moc nepumpuje teda. Slabota. 45%(10.5.2014)