Jack Ryan: V utajení

Jack Ryan: V utajení

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2014, 105 min

• S.Quentin QUALE

Špionážní akčňák o ničem. Od Branagha je to zklamání a Ryana tento nový kabát moc nepumpuje teda. Slabota. 45%(10.5.2014)

Konkurent J. Bourna a J. Bonda je späť. Nie to nebude ten Jack Ryan z Normandie...Náš Jack Ryan už mal mnoho tvárí. H. Forda, A. Baldwina či B. Affleca. Nová tvár Chrisa Pina, ktorého nie som fandom, ale ani ho nezatracujem, však celkom zapadla a režisér prináša slušný akčný thriller, ktorý zbehne ako voda. Dobré obsadenie poteší, mňa najviac K. Costner a K. Branagh , ktorý film i režíroval. Je zaujímavé ako sa dá prejsť od Shakespeara až k akčným thrillerom...Samozrejme film je občas trochu naivný, po tejto stránke by bolo čo zlepšovať, ale inak som spokojný. Slabšie 4*.70%.(17.8.2014)

Do půlky se mi to strašně líbilo, ale od chvíle co začali vyzrávat na skvělého padoucha Kennetha Branagha, to u mě postupně ztrácelo kredit. Přišlo mi, že padouch takového formátu prostě nemůže naletět na tak školácké triky, jako že do něj kolemjdoucí vrazí a sebere mu hyperdůležitou přístupovou kartu a pak mu jí stejným způsobem vrátí. A ta brilantní dedukce teroristického plánu během asi pěti minut v letadle si vyloženě říká o parodování. Občasné myšlenkové pochody ani nedávaly smysl viz. "Odvádí pozornost! Obraz v Cherevinově pracovně je podle Napoleona. Je to Waterloo! Nejede k budově, jede pod ní!" WTF?! Co to s tím má co společnýho? Kór, když ten obraz navíc zobrazoval napoleonovo tažení v Rusku. Každopádně natočené je to dobře, nenudil jsem se a Chris Pine i Kevin Costner hrají dobře.(21.6.2014)

Nečakane priemerné. Réžia sústredená, miestami fajn atmosféra, ale to je všetko. Herci na pol plynu, scenár bez jediného prekvapivého zvratu, akcia bez nápadu a lokality skoro všedné. Napätie som nepostrehol. Navyše ku koncu začnú pribúdať WTF momenty typu žiarovka a bitka v dodávke. Veľká škoda. 5/10(12.5.2014)

V utajení měl nespíše zůstat rovnou celý film. Nevzpomínám si z poslední doby na zbytečnější snímek, který by brázdil v tomhle roce kina. Postavy jsou poměrně bez chuti a slovo průměr by se dalo vyslovit prakticky na každou filmovou položku. Film neobsahuje ani jednu strhující scénu a při závěrečném bombovém zúčtování má divák stejně dopředu jasno že to celé dobře dopadne. Rovněž mě přišlo, že místy chyběly nějaké pojítka mezi scénami. Kenneth Branagh není špatný režisér, ale akční žánr určitě mu určitě nesedí. 50%(13.5.2014)